Дали да пращам майка ми в посолството?

  • 1 600
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 761
На мен ми отказаха виза,въпреки,че имах разни дарени имоти.
Според мен това не помага.Просто ако каже,че само един месец може да остане при вас,защото се грижи за болни родители ще е по-добре.

Пожелавам ти късмет, дано и дадат виза и се видите в САЩ.

# 16
  • Мнения: 1 116

Ами ние и за 1 месец да я видим все е нещо...майка ми иска да си види новото внуче, а и аз ще съм по-спокойна ако тя е около мен около дните на раждането. Само да те питам, когато поканихте свекърва ти тя беше ли излизала някъде в чужбина? А имаше ли някакви имоти или нещо такова? Това ми звучи малко успокоително. Само дето майка ми няма да е видала само 1 година малкия и дори и да не кажем, че ще имаме бебе не знам дали е достатъчно основателно. А дали , че майка ми гледа болен родител в БГ ще е основателна за посолството нейното връщане( при положение, че и е баща ми е в БГ). И въобще как да докажем, че гледа баба ми и дядо ми?Бележка ли се взема от социалните..или какво?
Много ти благодаря Таничка!
Ами свекърва ми е ходила доста из арабския свят(свекър ми е работил там), из Европата, а пък последните години паспорта й беше пълен с печати от влизания и излизания от Сърбия, и затова си направи нов паспорт, въпреки че стария не й беше изтекъл. Със самолет не беше летяла, и тя си имаше нейните страхове, ама нали е заради децата Simple Smile Виж майка ми е летяла със самолет, ама чак до тук не знам дали би се престрашила. Има апартамент ама не е носила документ на интервюто, не са я й питали. Единствено я бяха питали дали има и други деца, тя беше казала че има, че има и внук в БГ и носеше наши и техни снимки. Носеше поканата от нас, писмо от работата на мъжа ми, и копие от годишните форми за дохода. Ами ако може да вземе писмо от социалните добре, ако може да помогне, помогне, няма да навреди.

# 17
  • Мнения: 3 491
Прати я на интервю заедно със свекърва си, "за да си правят компания в Америка, докато младите работят и гледат децата". При нас тоя номер мина от раз, , и двете взеха визи Mr. Green

# 18
  • Мнения: 7 091
Ами свекърва ми е ходила доста из арабския свят(свекър ми е работил там), из Европата, а пък последните години паспорта й беше пълен с печати от влизания и излизания от Сърбия, и затова си направи нов паспорт, въпреки че стария не й беше изтекъл. Със самолет не беше летяла, и тя си имаше нейните страхове, ама нали е заради децата Simple Smile Виж майка ми е летяла със самолет, ама чак до тук не знам дали би се престрашила. Има апартамент ама не е носила документ на интервюто, не са я й питали. Единствено я бяха питали дали има и други деца, тя беше казала че има, че има и внук в БГ и носеше наши и техни снимки. Носеше поканата от нас, писмо от работата на мъжа ми, и копие от годишните форми за дохода. Ами ако може да вземе писмо от социалните добре, ако може да помогне, помогне, няма да навреди.
Таничка, а за какво е това писмо от работата на мъжа ти? И копие от кои годишни форми за дохода- вашите или нейните? Мерси много!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 116
На мен ми отказаха виза,въпреки,че имах разни дарени имоти.
Според мен това не помага.Просто ако каже,че само един месец може да остане при вас,защото се грижи за болни родители ще е по-добре.

Пожелавам ти късмет, дано и дадат виза и се видите в САЩ.
Абе трябва да внимава какво точно казва, да не казва само един месец, щото ще вземат наситина само за месец да й дадът, да каже например, че няма да е много щото има да гледа болни родители, нещо такова. Например на последните баби дето идват им дават все визи за по 5 години от БГ, ама на една мама от форума, майка й дойде септември, дали са й само 6м виза, щото е казала че може само 6 месеца да стои тук, щото трябва да се връща на работа. То не че на влизане тук, ще й дадът повече от 6 месеца, но пък е много по-удобно да имаш по голяма виза от БГ за да не се налага следващия път пак ей така да им трепериш.

# 20
  • Мнения: 7 091
Прати я на интервю заедно със свекърва си, "за да си правят компания в Америка, докато младите работят и гледат децата". При нас тоя номер мина от раз, , и двете взеха визи Mr. Green

Всичко хубаво, ама ние не си говорим със свекърва ми Simple Smile За сметка на това обаче свекър ми има голямо желание да дойде, така че може и да пробваме.  Hug

# 21
  • Мнения: 7 091
На мен ми отказаха виза,въпреки,че имах разни дарени имоти.
Според мен това не помага.Просто ако каже,че само един месец може да остане при вас,защото се грижи за болни родители ще е по-добре.

Пожелавам ти късмет, дано и дадат виза и се видите в САЩ.
Абе трябва да внимава какво точно казва, да не казва само един месец, щото ще вземат наситина само за месец да й дадът, да каже например, че няма да е много щото има да гледа болни родители, нещо такова. Например на последните баби дето идват им дават все визи за по 5 години от БГ, ама на една мама от форума, майка й дойде септември, дали са й само 6м виза, щото е казала че може само 6 месеца да стои тук, щото трябва да връща на работа. То не че на влизане тук, ще й дадът повече от 6 месеца, но пък е много по-удобно да имаш по голяма виза от БГ за да не се налага следващия път пак ей така да им трепериш.

А по принцип в поканата пише ли се за колко време каниш ? А ако да, какъв срок е нормално да кажа? Никаква идея нямам...

# 22
  • Мнения: 1 116
Таничка, а за какво е това писмо от работата на мъжа ти? И копие от кои годишни форми за дохода- вашите или нейните? Мерси много!  bouquet
Нашите, тия които се подават за данъците.
А писмото дето взехме от работата на мъжа ми, беше по препърка на миз-ката, ами писаха че работи фул тайм, на постоянен договор. Не знам пак колко помага, ама няма й да навреди.

# 23
  • Мнения: 1 116
А по принцип в поканата пише ли се за колко време каниш ? А ако да, какъв срок е нормално да кажа? Никаква идея нямам...
Ние срок не сме писали, тогава преди две години й дадоха 6 месечна виза.

# 24
  • Мнения: 384
Тандори, виж тук http://sofia.usembassy.gov/types_of_visa.html
Всичко дет трябва да се представи на интервю го пише

# 25
  • Мнения: 7 091
Таничка, а за какво е това писмо от работата на мъжа ти? И копие от кои годишни форми за дохода- вашите или нейните? Мерси много!  bouquet
Нашите, тия които се подават за данъците.
А писмото дето взехме от работата на мъжа ми, беше по препърка на миз-ката, ами писаха че работи фул тайм, на постоянен договор. Не знам пак колко помага, ама няма й да навреди.


А мъжа ти ли я покани или ти?  Извинявай, че така подробно разпитвам, но се опитвам да намеря най-подходящия вариант,че да не и откажат.  Heart Eyes Hug

# 26
  • Мнения: 7 091
Тандори, виж тук http://sofia.usembassy.gov/types_of_visa.html
Всичко дет трябва да се представи на интервю го пише
Благодаря ти Краси, тъкмо го разглеждах Simple Smile

# 27
  • usa
  • Мнения: 2 113
Таничка, а за какво е това писмо от работата на мъжа ти? И копие от кои годишни форми за дохода- вашите или нейните? Мерси много!  bouquet
Нашите, тия които се подават за данъците.
А писмото дето взехме от работата на мъжа ми, беше по препърка на миз-ката, ами писаха че работи фул тайм, на постоянен договор. Не знам пак колко помага, ама няма й да навреди.


писмото от местоработата показва, че ще можете да посрещнете разходите на този, когото каните, а няма да го пратите да си изхранва сам прехраната незаконно Simple Smile. на наши приятели свекървата я бяха върнали от интервю заради липса на такова писмо. не значи, че ако не го пратите няма да получи виза, но е хубаво да го има. на майка ми на последното интервю само това писмо бяха гледали и обсъждали колко добър работодател имал съпруга ми. добре, че той не е бил там да им каже какво му е на душата за работодателя... колкото повече бумажки, толкова по-добре Simple Smile.

# 28
  • Мнения: 964
На въпроса в молбата "Колко възнамерявате да стоите в САЩ" -аз написах на майка ми следното,перфразирам-Колкото ми разрешите законно,надявам се на поне 3-4 месеца,отивам месец и половина преди термина защото не съм сигурна кога точно ще се родят близнаците,а държа да присъствам на раждането и искам да имам достатъчно време да се порадвам на децата след като се родят.
Утре заран ще разберем дали това е добър отговор като и мине интервюто.
Иначе афидеивита е от името на мъжа ми понеже той е гражданин но вътре има и моята информация.Няма значение кой те кани,роднина или не те те питат имаш ли деца,родители,съпруг,съпруга в САЩ и искат копие от техните документи.Това си е параграф във формата която се попълва за кандидатстване.Ние писахме че и поемаме всички разходи по пътуването и престоя и че ще и осигурим къде да живее и медицински грижи ако се налага.Изпратихме копие от таксите за миналата година (там се вижда колко печелим годишно)и това е.Мъжа ми писа къде работи и на каква стойност имоти имаме в САЩ но никъде не е прилагал документи за това.
Тя си е приготвила копие от акта за брак,акта за раждане на сестра ми,бележка от работата и други такива.Сестра ми е на 16 години,майка ми работи на едно и също място от 25години,има имот на неийно име,никога не е напускала страната,даже и задграничен паспорт нямаше до преди месец и пак не е гаранция че ще вземе.Така че моли господа дето викат старите баби,ако стане стане ако не здраве да е.Знам че не е лесно и аз съм сам сама тука утре да се затръшкам да раждам няма до болницата кой да ме закара ако мъжо е на работа.А ревнат ли две бебета пък неща и да мисля какво ще е.Каквото зависеше от мен съм го направила,другото божа работа.

# 29
  • Мнения: 7 091
На въпроса в молбата "Колко възнамерявате да стоите в САЩ" -аз написах на майка ми следното,перфразирам-Колкото ми разрешите законно,надявам се на поне 3-4 месеца,отивам месец и половина преди термина защото не съм сигурна кога точно ще се родят близнаците,а държа да присъствам на раждането и искам да имам достатъчно време да се порадвам на децата след като се родят.
Утре заран ще разберем дали това е добър отговор като и мине интервюто.
Иначе афидеивита е от името на мъжа ми понеже той е гражданин но вътре има и моята информация.Няма значение кой те кани,роднина или не те те питат имаш ли деца,родители,съпруг,съпруга в САЩ и искат копие от техните документи.Това си е параграф във формата която се попълва за кандидатстване.Ние писахме че и поемаме всички разходи по пътуването и престоя и че ще и осигурим къде да живее и медицински грижи ако се налага.Изпратихме копие от таксите за миналата година (там се вижда колко печелим годишно)и това е.Мъжа ми писа къде работи и на каква стойност имоти имаме в САЩ но никъде не е прилагал документи за това.
Тя си е приготвила копие от акта за брак,акта за раждане на сестра ми,бележка от работата и други такива.Сестра ми е на 16 години,майка ми работи на едно и също място от 25години,има имот на неийно име,никога не е напускала страната,даже и задграничен паспорт нямаше до преди месец и пак не е гаранция че ще вземе.Така че моли господа дето викат старите баби,ако стане стане ако не здраве да е.Знам че не е лесно и аз съм сам сама тука утре да се затръшкам да раждам няма до болницата кой да ме закара ако мъжо е на работа.А ревнат ли две бебета пък неща и да мисля какво ще е.Каквото зависеше от мен съм го направила,другото божа работа.
Стискам ти палци за майчето ти и благодаря за съветите! Аз не се притеснявам, няма да е за първи път, ама ми се искаше да си види внучето, че иначе знае ли човек кога и дали... Cry
А ти не се притеснявай, със строга организация и режим- ще се оправиш с бебенцата! Трудничко е, но и тати ще ви помага.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт