ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 21

  • 41 573
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 158
Браво страхотен филм на Мери Токо chukchi, просто нямам думи гледала съм всички останали , но този определено е най-добрият да го бях гледала преди година и нещо мамка му. но по добре късно отколкото никога пак успях да спра някои ваксини особено ММР то.

# 661
  • Мнения: 109
n_alex76, може да ги насочиш към, както обичам да казвам, реални деца, увредени от реални ваксини!

тук - http://vaksinite.info/Vaccines.zip

Аnuca, можеш да гледаш бета версията на последния ми превод тук - http://www.youtube.com/watch?v=m0NWGuuAjKw

# 662
  • Мнения: 158
Гледах го даже съм го споделила с приятелите с във фейсбук белким някой още прогледне  bouquet

# 663
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Гледах го даже съм го споделила с приятелите с във фейсбук белким някой още прогледне  bouquet

И аз направих същото.  Peace

Сега 1 въпрос. Някой може ли да ми препоръча личен лекар (педиатър), който не е привърженик (така да го нарека) на ваксините, и е привърженик, на алтернативните методи за лечение???? За гр. Варна!!!

# 664
  • Мнения: 1 070
Вчера приятел ми се похвали как ще ги ваксинират безплатно на работа с противогрипна. Изчетох му една лекция, ама май по-скоро досадих. Той каза " че от една ваксина какво ще ми стане" и темата се приключи.

Мисля че разбирам, моето дете като беше на 1 месец и една майка усилено ми обясняваше за ваксините (в скайп), ама толкова досадно беше, че накрая я блокирах. Как се обръщат нещата. Но си направих извод, че трябва такт, не може да натякваш на някого постоянно. Друга майка, на която дете получи гърчове след ваксина (детето е на 12-тогава се поставяше някоя от тях) не иска да повярва, че ваксината може да е причината. Повече не съм казала нищо. Давам линк тук към темата, който има желание да чете. Не мога да наливам акъл на хората.

# 665
  • Мнения: 786
И моя приятелка ми изтъкна,колко леко кара грипа като има ваксина.Опитах да кажа две три приказки,но останаха като глас в пустиня.Все пак всеки избира как да си живее живота!

# 666
  • Мнения: 109
И моя приятелка ми изтъкна колко леко кара грипа като има ваксина.Опитах да кажа две три приказки, но останаха като глас в пустиня. Все пак всеки избира как да си живее живота!
Вчера приятел ми се похвали как ще ги ваксинират безплатно на работа с противогрипна. Изчетох му една лекция, ама май по-скоро досадих.

Най-обичам да бъркам в съзнанието на такива хора! Обикновено вътре има кафеникаво вещество с неприятен мирис!

# 667
  • Мнения: 1 070
Еее, чукчи  Joy

# 668
  • Мнения: 34
Сега 1 въпрос. Някой може ли да ми препоръча личен лекар (педиатър), който не е привърженик (така да го нарека) на ваксините, и е привърженик, на алтернативните методи за лечение???? За гр. Варна!!!
[/quote]

И аз си търся такъв ЛЛ само че в Русе. Много моля и предварително благодаря.

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 02:13 от SVETLA_6152

# 669
  • Мнения: 4 150
Когато си готов ми пиши и ще го изпратя на г-жа Войчева/РИОКОЗ-В.Търново/ заедно с Are Vaccines Safe! Crossing Arms

Защо точно на Войчева? Може би съм пропуснала някаква история?

http://www.riokoz-vt.com/deinostd.htm

ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО
Чл. 93. (1) (Доп. - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г., изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Пациентът, съответно неговият родител, настойник или попечител, лицето по чл. 87, ал. 5, дирекцията по чл. 87, ал. 6 или упълномощено от тях лице има право да подава жалби и сигнали до регионалната здравна инспекция при нарушаване на правата му по този закон или при спорове, свързани с медицинското обслужване.
Чл. 94. Пациентът е длъжен:
1. да се грижи за собственото си здраве;
2. да не уврежда здравето на другите;

Много интересно... newsm78

Здравият човек НЕ Е ПАЦИЕНТ!!!!
А има ли член 95 за мед.персонал:?
1.Да се грижи за здравето на пациента
2.Да не уврежда здравето на пациента.

# 670
  • Мнения: 2 140
Е, няма такава държава. #2gunfire

ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО
Чл. 2. Опазването на здравето на гражданите като състояние на пълно физическо, психическо и социално благополучие е национален приоритет и се гарантира от държавата чрез прилагане на следните принципи:
1. равнопоставеност при ползване на здравни услуги;
2. осигуряване на достъпна и качествена здравна помощ, с приоритет за деца, бременни и майки на деца до една година;
3. приоритет на промоцията на здраве и интегрираната профилактика на болестите;
4. предотвратяване и намаляване на риска за здравето на гражданите от неблагоприятното въздействие на факторите на жизнената среда;
5. особена здравна закрила на деца, бременни, майки на деца до една година и лица с физически увреждания и психически разстройства;
6. държавно участие при финансиране на дейности, насочени към опазване здравето на гражданите.

Чл. 39. (1) При съмнение за безопасността на продукти и стоки със значение за здравето на човека държавният здравен инспектор:
1. издава писмено предписание за спиране реализацията на стоки със значение за здравето на човека, което връчва срещу подпис на заинтересованото лице или на негов представител;
2. (изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) взема проби за лабораторен анализ и експертиза в присъствието на заинтересованото лице или на негов представител и ги предоставя в лабораторията на регионалната здравна инспекция.
(2) Държавният здравен инспектор уведомява заинтересованото лице за резултатите от лабораторните изследвания и експертизата в тридневен срок от получаването им.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) При оспорване на резултатите от лабораторните анализи и експертизата се извършват повторни изследвания по писмено искане от заинтересованото лице, направено до главния държавен здравен инспектор чрез директора на регионалната здравна инспекция в тридневен срок от датата на получаване на резултата от първоначалното изследване.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) В случаите по ал. 3 повторните изследвания се извършват от друга регионална здравна инспекция, определена от главния държавен здравен инспектор.
(5) Резултатите от извършените изследвания по ал. 4 не подлежат на оспорване.

Гарван гарвану око не вади! #Cussing out

Чл. 86а. (Нов - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) (1) Към министъра на здравеопазването се създава Обществен съвет по правата на пациента.

Някой знае ли нещо повече за Обществения съвет по правата на пациента? newsm78

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 09:45 от n_alex76

# 671
  • Мнения: 786
А в тяхната лаборатория да не би да могат да открият количеството живак и алуминий newsm78
А и резултатите са ясни още преди да се вземе пробата Mr. Green

# 672
# 673
  • Мнения: 4 753
Чл. 86а. (Нов - ДВ, бр. 41 от 2009 г., в сила от 02.06.2009 г.) (1) Към министъра на здравеопазването се създава Обществен съвет по правата на пациента.

Някой знае ли нещо повече за Обществения съвет по правата на пациента? newsm78

Това май още не функционира... Опитах се да издиря някаква информация и да се свържа с тях по един въпрос, но откривам само новини от тази година, че се създава такъв съвет (въпреки че промените в ЗЗ са от 2009 г.)...

Ето и това ми попадна - ДВ 48 – отново за правата на пациентите

Правилник за организацията и дейността на Обществения съвет по правата на пациента

# 674
  • Мнения: 2 140
Център за защита правата в здрaвеопазването
http://www.czpz.org/index.php?option=com_contact&view=contac … mid=3&lang=bg

Общи условия

Активация на акаунт