Мама вече е нетърпелива ОКТОМВРИйско бебче да поивива!

  • 33 746
  • 692
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
П.С.2 И един въпрос - ако съм излязла в 45-дневен болничен на 29.08, кога според вас мога да очаквам пари от НОИ? Дали първите 10-на дни на октомври? Защото при първото раждане се бавеха няколко месеца...


За месец 08 след като се внесат осигуровките и подадат декларациите до нап в 15 работни дни от подаване на болничния т.е най рано 15-20 септември
За месец 09 най-рано 15 октомври
Зависи кога ви плащат осигуровките, ако ги плащат примерно за септември в края на октомври чакай си болничния в началото на ноември

# 16
  • Варна
  • Мнения: 14
Добро утро маменца:)

Съни целувки за новата темичка:*, радвам се, че Али е била по-спокойна тази вечер Hug

За списъка за болницата..на мен ми харесва този: http://www.momentofpeace.net/2008/pregnancy_lists   и мисля по него да се водя

И аз се радвам на времето днес, толкова ми е хубаво..когато не се потя #Crazy

Хубав ден и много усмивки!

# 17
  • В реалността
  • Мнения: 214
На мен помпата, тоалетни принадлежности и доста др. неща са ми в сак № 2 - този, който ще ми донесат, като се настаня в стаята ЖЗ. Имам и № 3 - ще стои някъде "на склад" Laughing и мъжа ми ще ми носи от там ако ми потрябва нещо.

За изплащането на болничните да допълня още един вариант - при мен от година е така, понеже не внасяме осигуровките навреме. Срокът за подаване на Декларация обр. 1 и 6 /данните за осиг.вноски/ е края на месеца следващ месеца за който се отнасят /т.е. за август трябва да се подаде инф. най-късно до края на септември, дори да не са внесени сумите за осигуровки и изплатени заплатите/. След това в срок от 2 дни се подават болничните и вече в 14-дневен срок трябва да се изплатят от НОИ.
Аз например имам болничен за м. август. Последната седмица на септември ще подадат декларациите и очаквам да ми го изплатят към 13.10.

# 18
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Съни-чудесна нова тема, както винаги Hug. Радвам се, че Али е била спокойна през нощта.Пиши какво ти е казала педиатърката.
Ние днес с мъжа ми ще ходим да купуваме бебефон и някакви дрешки на Кали. Като се върнем ще ви разкажа как е минало. Харесала съм бебефонът на чиполино, него се каним да купим, дано да ни върши работа, че живеем в къща и сега за да я чувам вратата на стаята, където съм аз стои отворена, а като се захлади повече времето, това няма да бъде възможно.

# 19
  • Мнения: 529
Съни, поздравления за темата, как успяваш с това недоспиване и тревоги не знам  Heart Eyes
А за чанта No 1 за болницата - най-върлия ми спомен от раждането ми беше колко много ми се пие вода, така че може би е добра идея да има човек под ръка малко шишенце с вода. Друго - влажни кърпички освен сухите и аз бих сложила и фотоапарат Simple Smile но ако на телефона имате, стига и той.
Лигнина е задължителен, мен ми беше много полезен - ползвах го за всичко.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 138
Съни, чудесна темичка! Пиши след като се чуеш с доктора.

За записите на тонове - и на мен не ми е ясно, ако те гледат на ехограф дали това е достатъчно или трябва да си има и запис на тоновете отделно. На мен досега не са ми правили запис на тонове и мисля, че нямат и намерение  newsm78. На преглид съм чак на 01.10 и тогава вече според положението на беб ще се реши и раждането как ще протече. Дано бебчо си кротува до тогава, че по празниците и док. не е в града.
Последно много съм се размислила за гъби и бактерии и това, че няма гаранция за инфекция точно в деня на раждаето. И каква точно е опаснтостта за бебето - освен тази прословута млечница   bouquet- не дай Боже!

# 21
  • Мнения: 499
Съни, благодаря за прекрасната темичка. Радвам се, че Али е успяла да поспи. Дано и занапред да е така.
За багажа при приемането това, което вече са казали момичетата и аз се сетих - зарядно за телефона, че бързо свършва батерията и вода. Много е важно да пиете вода след раждането, а аз нямах нали бях по спешност и докато ми донесат направо умрях от жажда.
Лек и прохладен ден от мен Hug

# 22
  • В реалността
  • Мнения: 214
Евентуално ако имаш гъбички може да се появи конюнктивит при бебо.

На вас даваха ли ви да пиете вода в предродилна. Имам спомен, че не дават, за да не повърнеш евентуално от болките. Но може вече да са сменили практиката или само тук да е така newsm78

Да, ходех и аз тайно уж да се разхождам, а си пийвах по една глътка. Цял де как се издържа без вода, а има жени дето раждат по 20 часа и отгоре.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 11:21 от Jáne ღ

# 23
  • Мнения: 529
Евентуално ако имаш гъбички може да се появи конюнктивит при бебо.

На вас даваха ли ви да пиете вода в предродилна. Имам спомен, че не дават, за да не повърнеш евентуално от болките. Но може вече да са сменили практиката или само тук да е така newsm78
Не, на мен в Шейново грам не ми даваха, и само отвреме на време с едно памуче ми мокреха устата.  #2gunfire А аз си спомням, че бях убийствено жадна, така ми се молех за една спринцовка водичка...

# 24
  • Мнения: 19
Запис и от мен
Сега се връщам от преглед правиха ми и запис на тоновете , това го правя два пъти в седмицата от както съм влязла в деветия месец , но след прегледа доки ме разочарова , че скоро няма да раждам , а такива хубави контракции имах и снощи и от сутринта ноооо явно без тапа може да се кара и един месец в понеделник пак съм на запис
Съни относно давенето моята дъщеря се давеше нон- стоп тя понеже беше много лакома , а и аз не съм е кърмела храних е с адаптирано млеко и ми правеше постоянно номера  в началото изпадах в паника , но после свикнах дона при теб да не се повтаря защото е много неприятно

# 25
  • Варна
  • Мнения: 138
Момичета, нощничките пристигнаха!
Предлагам да се видим днес следобед към 15-16 часа на кафенцето на Делфинариума. Сумата за доставка е 10 лв. общо, а всяка си знае бройката.

# 26
  • Мнения: 5
Zdraveyte, momi4eta!
Polojenieto stava vse po-trudno pri men tova nedospivane me ubiva dnes sam zaspala v 6:30 i v 7:30 se sabudih. Ne moga da se namestq na nikade istrapva mi vsi4ko neudobno mi e ujas! A pak kak mi se spiiiiiiii  smile3516 smile3507

Male neznam za vremeto pri vas no qvno e hubavo i prohladno tuk na moreto si e jega!!! Pe4e si slance duhva si morskiq briz koito ne mi pravi izop6to vpe4atlenie... ujas!! Iskam i az tuka studeno ! #Cussing out

Momi4eta napravo se stresiram kato gledam kakvi spisaci prigotvqte....  #Crazy to stra6na rabota !
Az samo zarqdno telefona 4etka za zabi pasta 4etka za kosa i nqkoi grimove... drug bagaj nqmam.

Dnes pristiga lelq mi ot Varna na pomo6t zahva6tat se s maika mi da opravqt v ka6ti osnovno po4istvane za malkoto 6u6i Stuck Out Tongue nqmam tarpenie da si go vidq ! Simple Smile))))

4ao za sega ot men po-kasno pak 6te namina {}   bouquet

# 27
  • Мнения: 873
здравейте!
и при нас е прохладно днес, а аз гледам прогнозите за идните дни,че да знам какво да взимам за Русе. иначе и ние трудно спим, понеже Лили все така трудно диша през ноща Cry А аз сутрин се събуждам и сякаш коремът ми го няма-бебето кротува, а като се местя или ставам, не усещам нищо. После бебето се събужда,естествено, но все така нищо не ми тежи и не ме боли. Завчера с Лили направихме дълга разходка и очаквах,че вечерта ще се скъсам от болки в таза и краката-нищо подобно. Почвам да се чудя дали това няма нещо общо с Арниката, която пия от 10-тина дни. При вас, които премате Арника, как е newsm78

# 28
  • Мнения: 102
Здравейте на всички  Hug Колко отдавна не съм писала и чела - направо не помня.  Embarassed
Честито на всички майки за бебенцата им  Hug Нека да са живи и здрави   bouquet
При нас с бебко нещата са си ок. Днес бях на преглед 3600гр тежи вече. Имаме си дата за планово секцио на 04.10  Praynig ама искрено се надявам да си седи до тогава в мен,че още колко работа имаме  Embarassed нищо за къпането не сме си купили  Laughing и все ми се струва рано да пера дрешките,одеялата и спалния комплект пък то си дойде  Embarassed

Успех на всички и пак ще пиша по-скоро надявам се  Blush

# 29
  • Мнения: 447
Привет, момичета!  Hug

Най-после температурите навън станаха поносими и излизам с удоволствие. Днес сутринта ходих да се виждам с моята лична лекарка и педиатърката, която работи с нея. Гледам, хората си облекли връхни дрехи, тънки якета, а аз се разхождам по едно рокле с тънки презрамки. Доки ме пита дали не ми е студено, а аз: "Ти шегуваш ли се?! Най-после се чувствам човешки!"
Alter_ego, това за лошото време е тъкмо на място!  thumbsup

Sunny_girl, благодаря за хубавата темичка! Направо не знам как успяваш да се грижиш за две малки деца, да намираш време за нас и т.н. Огън момиче си!   smile3501

Към списъка с багаж за болницата бих добавила МР3-плейър с някаква успокояваща музика, която обичам и ми действа добре, две малки бутилки вода и 2-3 близалки - колкото и странно да звучи, на курса за бъдещи родители ни обясниха, че смученето на бонбон стимулира производството на окситоцин и стимулира получаването на пълно разкритие. Палецът също върши работа, но аз предпочитам нещо сладичко.  Blush

krisanka_81, и при мен така се получи с това Somersby. Веднага го подредих в списъка ми с малки прегрешения, наред с шоколада, сладоледа и кафето.
 Mr. Green
Seengirl, не знам какво да ти кажа, миличка. Ако не си го опитвала - недей! Ще ти хареса! Drunk

Хайде, отивам на кафе с едни други мамита!  lalalala

Общи условия

Активация на акаунт