Кърмене - "на поискване" или по режим?

  • 16 953
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
То не се знае докога ще е - те днес са така, утре иначе... В началото, първия месец и половина имах чувството, че кърмя непрекъснато. И ми беше много неприятно, признавам си. Добре че пие от шише, та мъжът ми ме отменяше понякога нощем, защото бях съсипана от недоспиване и стрес. Така че разбирам за какво говориш.

# 16
  • Мнения: 67
Мога да те посаветвам само не го буди защото трябвало да яде. Когато се събуди тогава
Със синът ми уж трябваше през три часа да му давам а той все плачеше и то стана че през един час все сучеше. Че и по цели нощи все се сабуждаше и не заспиваше  .Пък някой път като заспи повече го будех да му давам че се минало 4 часа вече 

Като се роди дъщеря ми си казах "Няма да стане тъй моето момиче " Grinning Особенно първия месец спеше почти постоянно. Е да спи !  Когато се събуди тогава и дам
И я научих нощем в 23 часа и дам и сутрин към 6-7 се когато се събуди 

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Мога да те посаветвам само не го буди защото трябвало да яде. Когато се събуди тогава

Ако аз бях оставила моя син да се буди сам (1-вия месец) и тогава да яде, съмнявам се че щеше да качи и 100 гр.. Това правило - на небуденето на спящо дете и аз го спазвам, но вече сме почти на 3,5 месеца и като му огладнее дупето, определено се разбира  Wink.
Аз моя не мога да го "науча" вечер да не се буди. Яде си , когато огладнее. През нощта цоца поне 2 пъти, но не ми пречи. За разлика от преди сега яде вече на 2,5-3 през деня. От шише не пие, веднъж го пробвах, че ми се налагаше да отсъствам повече от 3 часа, но беше пълен провал. В крайна сметка си го "мъкна" с мен навсякъде  Laughing.

# 18
  • Мнения: X
Аха, на моя позната новороденото беше стигнало до болница в тежко състояние, понеже никой не и казал, че трябва да го буди, за да яде. Бебето си спяло и тя си мислела, че не е гладно и толкова. Внимавайте, като давате съвети.

# 19
  • Мнения: 2 837
Първите 6 седмици бебето ТРЯБВА да се буди,ако не се буди самичко. Именно заради жълтеницата, недостатъчните сили и т.н., бебетата често са твърде сънливи в този период, а е жизненоважно да се хранят поне 8 пъти в денонощието. После вече може да се радвате на рахата "кърмене на поискване".

# 20
  • София
  • Мнения: 418
Първите 6 седмици бебето ТРЯБВА да се буди,ако не се буди самичко. Именно заради жълтеницата, недостатъчните сили и т.н., бебетата често са твърде сънливи в този период, а е жизненоважно да се хранят поне 8 пъти в денонощието. После вече може да се радвате на рахата "кърмене на поискване".

Това при всички положения ли? Моето бебче (на 15 дена е) понякога спи по 4-5часа и никога не го будя...
Като е буден обаче имам чувството, че яде през половин-един час.... Иначе няма жълтеница.. роди се 4 кила и си поддържа едни бузи... пълни и гащите доволно... не мисля, че му липсва храна....

# 21
  • Мнения: 9 481
Първите 6 седмици бебето ТРЯБВА да се буди,ако не се буди самичко. Именно заради жълтеницата, недостатъчните сили и т.н., бебетата често са твърде сънливи в този период, а е жизненоважно да се хранят поне 8 пъти в денонощието. После вече може да се радвате на рахата "кърмене на поискване".

Това при всички положения ли? Моето бебче (на 15 дена е) понякога спи по 4-5часа и никога не го будя...
Като е буден обаче имам чувството, че яде през половин-един час.... Иначе няма жълтеница.. роди се 4 кила и си поддържа едни бузи... пълни и гащите доволно... не мисля, че му липсва храна....

Не, разбира се. Става дума за по-големи паузи.

# 22
  • Мнения: 1 243

pow, на твое място и аз не бих го будила..

# 23
  • София
  • Мнения: 418
Не, разбира се. Става дума за по-големи паузи.

Колко големи паузи са прекалено големи и трябва да се буди бебето?

# 24
  • Мнения: X
Трябва да има поне 8 хранения на ден, като за хранене се смята 10-15 минути ефективно сукане.

# 25
  • Мнения: 2 837
Pow, имаш ли представа как наддава бебчо? Колко обилно напишкани и наакани памперси за 24 часа има? Какво на цвят е акото? Ако има една пауза от 4-5 часа, това не е повод за притеснение, но повече такива паузи не са добър атестат. Бебето суче активно обикновено около 20-30 минути.  Виж този материалHug

# 26
  • Мнения: 857
Аз кърмех на поискване. До последно си търсеше нон-стоп.
Не се е налагало да го будя или да се тревожа, че спи дълго, но можеше да откара с часове на гърдата  Crazy.
Познати майки казваха, че децата им си търсят на 3 часа да ядат, а моето го правеше за забавление, но определено всички кофти периоди - колики, никнене на зъби и температура и т.н. минаваха неусетно.

# 27
  • Мнения: 234
Моята хубавица я будех първия месец да яде, но бях забелязала, че суче по максимум 10 минути и отново заспива, а когато само се събуди папка по 30-40 минути на хранене. В болницата акушерките ме бяха посъветвали да не позволявам на малката по-голяма пауза от 4 часа през първия месец. Тя се роди и мъничка - 2900гр. Като резултат - наддава си добре детенцето, понякога киселее, че трябва да яде, но съм забелязала, че в повечето случаи, когато я оставя сама да се разбуди вече толкова е огладняла, че докато сменя памперса за 2 минути вече е почервеняла от рев  newsm78

# 28
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868

Имаш късмет, моето не иска изцедена кърма и ритъм никакъв не си изгради- може да суче през половин час, може и през 4, когато му скимне.

Little Evil, когато дъщеря ми беше на тази възраст горе-долу, искаше много често да суче от скука. Не знам дали при вас има връзка, но ако опиташ да го занимаваш с нещо друго по-активно, може да разреди кърменията.   

# 29
  • Мнения: 2 169
Абсолютно по същия начин сме и ние - кърмя на поискване, в началото ми висеше на гърдите постоянно, но откакто поотрасна  Wink и взех да го занимавам и разсейвам, нещата се пооправиха. Между другото, вчера бяхме на консултация, и педиатърката каза вече да го храня по 6 пъти на ден, и нощното хранене да го пропускаме и него. Само на 2 месеца е, не му ли е малко раничко за такъв режим? И няма ли да му се отрази зле, след като до сега е кърмен на поискване, изведнъж да минаваме на режим?

Общи условия

Активация на акаунт