Въпроси към Класически хомеопати 17

  • 49 164
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Проблемът е че законът за здарвето позволява на лекари да практикуват хомеопатия без да са учили. В същото време няма разкрито легитимно със закон учебно заведение.

Това не е вярно. Има обучение по класическа хомеопатия на лекари у нас: http://www.edicta-bg.com/?href=education, а има възможност и за обучение в чужбина. Повечето не остават само с нашенския курс, а специализират допълнително извън България при хомеопати от световна величина. Имат и организация, различна от тази на лекарите, изкарали боаронския курс - Асоциацията на лекарите хомеопати в България (АЛХБ), чийто председател е д-р Дора Пачова.

Колкото до курсовете за не-лекари у нас, моето мнение е, че не са достатъчни, за да стане човек хомеопат. Още повече, че се водят от лектори, които никой никога не е акредитирал. В чужбина това са практикуващи хомеопати, с подходящо образование, с опит и практика, и  под чието супервайзорство след дипломирането студентите работят първите няколко години, докато са в състояние да поемат самостоятелна отговорност за пациентите. Това у нас за жалост го няма, затова бих препоръчала на хората, четящи тази тема, да подбират много внимателно на кого поверяват здравето и живота си, за да не попаднат на някой самозванец с "образование" не по-различно от курс за плетки. Simple Smile

Курсът на Едикта е точно толкова легитимен, колкото и курсът на на обществото и всеки друг курс, тоест не е. На запад и на изток хомеопатията е висше образование което се учи в колежи и университети. В България няма специално създадени колежи и университети за тази цел, нито има разкрита такава специалност към съществуващи колежи или университети. Така че да обучението в страната ни не е легитимно, както обучението в университет в Англия или Индия. И дори дипломирани в такъв университет и върнали се в България, ако не си лекар - нямаш законното право да практикуваш. А ако си лекар - не е нужно да учиш, защото закона ти позволява и остава само на съвестта и личното чувство за отговорност дали ще избереш да учиш или не.

# 676
  • в матрицата
  • Мнения: 952
състояние да поемат самостоятелна отговорност за пациентите. Това у нас за жалост го няма, затова бих препоръчала на хората, четящи тази тема, да подбират много внимателно на кого поверяват здравето и живота си, за да не попаднат на някой самозванец с "образование" не по-различно от курс за плетки. Simple Smile
   202uu 

# 677
  • Мнения: 0

Защото темата е "Въпроси към класически хомеопати", а не кой по-добре е назубрил Органон.


Това, че знам кой параграф да дам като референция към нещо което се коментира като казус ли е назубрено? Те и адвокатите така правят, цитират параграфи, алинеи. А когато знаеш къде и какво е казано в Органон и за какво се отнася - означава, че практически можеш да използваш хомеоаптичната философия, което те прави класически хомеопат. А Александър не е. Класическите хомеопати не дават препоръки за повторение на дози по случай, който не познават. Въпросът е принципен, а не се отнася до конкретната ситуация травма - арника. Не може един класически хомеопат да раздава препоръки във форум за повторение на дози, независимо какво е името на лекарството.

# 678
  • Мнения: 110
Що бе, така е много весело, съвсем по бгмамски, този форум си има стил  bash

Сега да не съвсем спам ще задам въпрос

Мога ли сега да си пийна кафенце а вечерта да си взема ХЛ, като междувременно си измия 4-5 пъти зъбите с хомеопатична паста??? Много ми се пие кафенце  #Silly

Съвсем сериозно - по напред някой беше писал, че не при всеки кафето е антидот, но е трудно да се определи и за всеки случай е по-добре да не се пие. Как мога да разбера на мен дали ще ми пречи, какви са признаците?

п.п. оппп, 4 нови отговора докато пиша, цъ цъ цъ

# 679
  • Мнения: 0
Ако знаеш, че кафето ти действа зле (превъзбужда те, прави те раздразнителна, активизира те) - не. Ако кафето обаче не ти действа, а просто имаш желание за вкуса и аромата на кафе - да, защото желанията са от ЖС. Питай хомеопата си за това, той знае. Възможно е лекарството което ти е предписано да има несъвместимост с кафето.

Ментата не е универсален антидот, но анестизира лигавицата, така че след употреба на ментов продукт няма много смисъл да се пие лекарство, след като няма кой да регистрира дозата.

# 680
  • София
  • Мнения: 1 711
Що бе, така е много весело, съвсем по бгмамски, този форум си има стил  bash

Сега да не съвсем спам ще задам въпрос

Мога ли сега да си пийна кафенце а вечерта да си взема ХЛ, като междувременно си измия 4-5 пъти зъбите с хомеопатична паста??? Много ми се пие кафенце  #Silly

Съвсем сериозно - по напред някой беше писал, че не при всеки кафето е антидот, но е трудно да се определи и за всеки случай е по-добре да не се пие. Как мога да разбера на мен дали ще ми пречи, какви са признаците?

п.п. оппп, 4 нови отговора докато пиша, цъ цъ цъ

И аз едвам се вредих Wink
Много е писано за кафето, а и за другите антидоти. Това което аз съм запомнила и разбрала е, че ако по принцип кафето не те влошава, не би трябвало да попречи на лечението. А ти казваш, че искаш да пиеш кафето преди лекарството, като ще е минало достатъчно време между двете... не би трябвало да е проблем. Аз лично си пия кафе, защото обичам, доставя ми удоволствие и по-скоро бил се влошила ако не пия. Но както всичко друго в хомеопатията и това е индивидуално, така че аз давам само съвет  Grinning


Защото темата е "Въпроси към класически хомеопати", а не кой по-добре е назубрил Органон.


Това, че знам кой параграф да дам като референция към нещо което се коментира като казус ли е назубрено? Те и адвокатите така правят, цитират параграфи, алинеи. А когато знаеш къде и какво е казано в Органон и за какво се отнася - означава, че практически можеш да използваш хомеоаптичната философия, което те прави класически хомеопат. А Александър не е. Класическите хомеопати не дават препоръки за повторение на дози по случай, който не познават. Въпросът е принципен, а не се отнася до конкретната ситуация травма - арника. Не може един класически хомеопат да раздава препоръки във форум за повторение на дози, независимо какво е името на лекарството.
Това обаче съвсем не е достатъчно за да практикуваш и най-важното да ЛЕКУВАШ. Моля те, не изваждай изреченията ми от контекста. По твойта логика, няма смисъл да се записват хората на курсове, дайте да прочетем 2-3 пъти Органона и ще знаем всичко.
lady Green добре го е казала, трябва си много опит и практика  Peace

# 681
  • Мнения: 110
Благодаря за отговорите   bouquet

Обичам вкуса на кафето, но и ако пия повече от една чаша се превъзбуждам. Май ще го почна от утре лекарството и ще пробвам да пия чай вместо кафе, и без това преди време си бях правила нещо като пречистваща диета без кафе и се чувствах добре.
Ама после как се изкефих на кафенцето мммммм Crazy

# 682
  • Мнения: 0
Разбира се, че не е достатъчно. Това е основата, а без основа няма постройка. Аз бях сатанизирана от Александър за това, че познавам Органон, че мога да се ориентирам в него и мога във всеки един момент да подкрепя и потвърдя разсъжденията си.
Познаването на хомеопатичната философия стои в основата на практикуването на хомеопатията. Без нея - просто се раздават хомеопатични лекарства. Това, както знаете е масово явление и някои от вас или децата ви са били жертва на него.

# 683
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите   bouquet

Обичам вкуса на кафето, но и ако пия повече от една чаша се превъзбуждам. Май ще го почна от утре лекарството и ще пробвам да пия чай вместо кафе, и без това преди време си бях правила нещо като пречистваща диета без кафе и се чувствах добре.
Ама после как се изкефих на кафенцето мммммм Crazy

Зависи какъв чай. Черен, зелен чай не е препоръчително.

# 684
  • Мнения: 110
Билков. Странно, но зеленият ми действа по-силно от кафето  newsm78

# 685
  • Мнения: 3 499
В зеления чай май има повече възбуждащи съставки, отколкото в кафето.

Амаласунта, кефиш ме отвсякъде. Голям образ си Joy Имаш уникален стил.

Аз при катастрофа, ако няма видими физически травми, първо бих дала аконит или опиум, зависи от състоянието. Редно ли е?

# 686
  • Мнения: 2 176

Курсът на Едикта е точно толкова легитимен, колкото и курсът на на обществото и всеки друг курс, тоест не е. На запад и на изток хомеопатията е висше образование което се учи в колежи и университети. В България няма специално създадени колежи и университети за тази цел, нито има разкрита такава специалност към съществуващи колежи или университети. Така че да обучението в страната ни не е легитимно, както обучението в университет в Англия или Индия. И дори дипломирани в такъв университет и върнали се в България, ако не си лекар - нямаш законното право да практикуваш. А ако си лекар - не е нужно да учиш, защото закона ти позволява и остава само на съвестта и личното чувство за отговорност дали ще избереш да учиш или не.

Какво означава легитимно, след като много държиш да използваш термин? Подготовката в Едикта отговоаря на изискванията на закона, освен това е по класическа хомеопатия и обучението се провежда от лица с акредитация. Ако не ти е направило впечатление, в сайта им пише също, че "Основният курс на обучение е с продължителност 3 години - 450 часа теория и 150 часа практика. През втората половина на третата година на обучение се провежда само практическо обучение под супервизия. Курсът завършва с полагане на теоретичен и практически изпит.

Теб кой те обучава, той самият какво е завършил и какъв практически опит има като хомеопат? Кой му е дал акредитация, за да обучава специалисти в дадена област? Все пак хомеопатията е медицина, което означава, че е от т.нар. регулирани професии:

РЕГУЛИРАНА ПРОФЕСИЯ
"Регулирана професия" е дейност или съвкупност от дейности:

включена в Списъка на регулираните професии в Република България;
от обществена значимост и/или е от съществено значение за живота и здравето на хората;
упражняването на която е определено чрез законови, подзаконови или административни разпоредби, за притежаването на специфична професионална квалификация, правоспособност или членство в призната от държавата професионална организация.


И още нещо - ти с какво се различаваш от таксиджията, изкарал курс по хомеопатия, че не ми стана ясно? Очевидно е, че имаш претенции да си над него, само дето не стана ясно на какво се базират. Нито ти, нито той сте с подходящо образование, което ви позволява да лекувате, още повече пък хора, дори да приемем, че българския закон ощетява хомеопатите.

# 687
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
В зеления чай май има повече възбуждащи съставки, отколкото в кафето.

Амаласунта, кефиш ме отвсякъде. Голям образ си Joy Имаш уникален стил.

Аз при катастрофа, ако няма видими физически травми, първо бих дала аконит или опиум, зависи от състоянието. Редно ли е?

 Аконит? възможно е, ако няма травма. Но при случая с детето на Нико има травма, цитирам: "...Ха сега каква стана тя-преди 1 час синчето падна зад един диван много лошо,и си фрасна главата,и му стана за минути огромна цицина,и аз в бързината какво,какво и му дадох Арника 200,нали уж е при травми..."
  Сега дали ще се повтори дозата, наистина трябва да се прецени и зависи от поведението му, но като първи прием Арника 200 е мн. добър избор.
  А колкото за конституцията му, не се безпокой Нико11, това кога да се даде пак конституционното ще прецени хомеопата ви.

# 688
  • Мнения: 4 150
За мен лично е важно човекьт,който ме лекува да е с добро сьрце и да има вродена емпатия.
"Who heals is right"

Имам добри приятели,които лекуват душата ми без да са психолози,децата ми ме радват без да са ерготерапевти,жена ми е опора без сертификат за екомебел.

# 689
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

  Всичко тръгва в далечната 1992 г. когато Питър Чапел провежда първият курс по Класическа хомеопатия. Ето подробна информация: "Развитие на хомеопатията в България " http://www.samuelhahnemann.bg/category/%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%b2% … 1%80%d0%b8%d1%8f/

 
  





 Сега за тези които толкова много се интересуват от личния ми живот, имам не едно а две таксита и както се досещате съм ги дал под аренда.
  Аз си карам моето 10 годишно Хюндаи купе, инжекцион 16 клапи.
  Ако има други въпроси за мен - моля ви на Лични за да не спамим темата. Благодаря
.

Общи условия

Активация на акаунт