Време е за Икеа! - тема 11

  • 85 339
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 418
Аз пък се дразня, че вече второ нещо, което тръгвам да купувам е изчерпано Sad много неприятно...

# 706
  • Мнения: 6 296
Аз отново смених концепцията, минах на бял Хемнес за всичко, което избрах.  Laughing Край, това е последното ми решение.
Добър избор. Simple Smile

За хранене наистина са неподходящи KLUBBO. В такъв случай наистина става малката BJURSTA с резнати крака или да търсиш решение извън Икеа. Peace

# 707
  • София
  • Мнения: 10 858
Коя е тази малка BJURSTA с разтегнати крака? Всичките съм ги огледала, но с такива крака не виждам. Дай ми линкче, ако е възможно  Hug

Шанта, снимки!    bouquet

# 708
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Момичета, благодаря ви за отговорите за калъфите за дивани. Аз си ги представях, че са леко еластични и биха паснали и други модели, освен икейските. Но, няма да рискувам.

# 709
  • Мнения: 6 296
Коя е тази малка BJURSTA с разтегнати крака?
Резнати, не разтегнати Laughing ... Да се скъсят краката.


беникал, благодаря за Бурстата. Погледнах я, висока е наистина. Освен да се резнат малко крачетата ... Ще мисля.
Peace

# 710
  • Мнения: 4 460
Вчера бях отново наистина през седмицата е разкошно за разглеждане. Но и доста неща са свършили, малко ли са заредили, много ли купуваме...предполагам, че постепенно ще се нормализират нещата.

Само искам на направя едно уточнение, не за да си натрапвам мнението, а просто като вметка. Хемнеса е направен от бял бор, преведено - чам. Нищо против него като материал, но за маса (имала съм) направо не става. Изключително е мек и 1-2 години става като бит от градушка дори да го пазиш много. Грозна гледка е след малко ползване, разбира се може да се реновира...
А и на фона на цените на чамовите изделия у нас, серията е меко казано много скъпа. Като цена се доближава до мебели от бук от родни производители.
Разбира се, всеки има право да си решава, аз също бях  фен на Хемнеса първоначално.


За рязането на краката на маси, няма никакъв проблем без значение от какъв материал са. Правила съм го на няколко пъти, така че, ако формата и позволява, действайте смело с рязането.

# 711
  • Мнения: 3 034
Ето оттук направих снимки на масата:
http://simplyaven.snimka.bg/properties/apartament.601117.25299822 Нес е сетих да светна лампите, но си представяйте, че е по-светличко.  Laughing

venie , СТУВА е супер, аз имам неща и в дневна от тази серия, не я възприемам само като детска. А моя роднина си сглоби всичките гардероби от тази серия.  Peace

Не съм съгласна за дървесината. Има разлика между бор и чам. Аз имам мебели от бор, не са икейски, и изобщо не се мачкат и драскат както чамовите.  Naughty Даже градински мебели имам от бор.

# 712
  • София
  • Мнения: 10 858
Коя е тази малка BJURSTA с разтегнати крака?
Резнати, не разтегнати Laughing ... Да се скъсят краката.


беникал, благодаря за Бурстата. Погледнах я, висока е наистина. Освен да се резнат малко крачетата ... Ще мисля.
Peace

О, Боже  Embarassed ooooh!  Laughing Извинявай  Hug
Треската явно ме е пощурила  Mr. Green


flambe, това което споделяш е чудесно. опита е важно нещо, и ти благодаря за него   bouquet  Нали знаеш "Давам трима небити, за един бит"  Mr. Green А и ние с тези две деца, които са нон стоп в/у холната маса с всичките им рисунки, изрязвания и т.н... На място ще гледам вече по подробно и с друго око. Сега само планирам и пиша списъци.

simplyaven, апартамента ти започва да придобива много Икейско излъчване. Харесва ми  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 11:40 от Вивиан

# 713
  • Мнения: 7 987
Не е в теб проблема, щото и аз го прочетох разтегнати. хаха Simple Smile

# 714
  • Мнения: 4 460
simplyaven , не искам да влизам в полемики, излишно е, а и не съм толкова компетентна. Разговаряла съм с хора, който работят такъв материал и съм ги питала точно за въпроса с твърдостта. Ставаше въпрос за бюро.
Както казах, за мен има значение, че са високи цените, в тези граници човек може да си поръча мебели от бук.

Вивиан , щом имаш малки деца.... Mr. Green. Всъщност съм имала холни маси от смърч, пдч, фурнировани, абе....4-5 смених докато порастнат. Само пдч е оцеля, така че взимай някакво и колкото оцелее, няма пък да векуваш с него...

# 715
  • София
  • Мнения: 11 116

Тук освен чудесната маса виждам и диванче и то ли е икейско ?

# 716
  • Мнения: 4 202
simplyaven, znam че не търсиш похвали, ама да кажа, че наистина много приятно се получава, сега с масата съвсем  Peace

# 717
  • Мнения: 3 034
Вивиан, мерси, ще стане с времето. Иска много аксеасоари икейското, а те струват пари.  Laughing

flambe , не знам защо си анти полемиката, в нея често се ражда истината.  Mr. Green Аз споделям личен опит, не съм питала никого. Пейката ми в двора е от бор. Тя не се прибира ни зиме, ни лете. Нищо й няма, положен е само лак. Това, естествено я предпазва до известна степен, но не и от остри предмети и играчки, а такива са я удряли многократно. Освен това, ТРОФАСТ е също от иглолистна дървесина, а у нас тази мебел е подложена на такива издевателства, на каквито холната ни маса никога няма да бъде. И си е ОК. Засега. Принципно, аз не вярвам в инвестицията в мноог скъпа дървесина при наличие на малки деца вкъщи, но това си е мое мнение, защото на моето дете му е разрешено да дивее и избирам мебели, които без жал ще изхвърля сред известно време. Това го казвам не защото не ги харесвам, а защото с малки деца просто не знам какво ще се запази съвсем непокътнато.  Peace

жгмъц, ами! Виж го какъв е тежък един такъв този диван.  Sad Тук напролет ще се намести предварително планирания светло сив KARLSTAD. отогава ще трябва да го изтърпя този.  Rolling Eyes

red shoe, благодаря ти! Не че не търся, но нали знаеш как в подобни теми все се чудят хората какво мило да напишат да не обидят пускащия снимки, та затова.  Laughing

# 718
  • Мнения: 6 296
Не е в теб проблема, щото и аз го прочетох разтегнати. хаха Simple Smile
Е, и в мен не е, понеже съм написала, каквото трябва. Laughing


simplyaven, znam че не търсиш похвали, ама да кажа, че наистина много приятно се получава, сега с масата съвсем  Peace
+1. Наистина е много приятно! Малката картинка на колоната между откритите рафтове ми е любимият детайл. Simple Smile

Само един въпрос: Защо все пак се спря на такава малка маса, след като от снимките изглежда, че можеш да си позволиш и малко по-голяма в това пространство?

# 719
  • Мнения: 4 202
Момичета, бг сайтът отваря ли ви се?

Сега да не ме емнат природозащитниците, но много си мечтая за една кравешка кожа  Crazy
За сега не съм открила разцветката, която търся, но ще хвърлям по едно око.

Общи условия

Активация на акаунт