Re:

  • 7 697
  • 232
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 371
искам в америка  Money Money Money
няма ли в холандия някой дарителски фонд  newsm78

# 106
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Kalinka, има процедури които не се покриват от касата. Тук и аз си имам ко-пеймънт и си го плащам като поп.


Има, но разликата е, че тук (за зъболечение, примерно) се покриват доста неща, които ти помагат да имаш здрави, хубави зъби . Доколкото в България е много минимално... Sad

 В България не е ли някаква супер смешна сума (в нашите очи): нещо към 20 -30 лв.?  


 

# 107
  • Мнения: 5 710
Калинка. Аз нямам намерение да споря, споделям личния си опит, който не е горчив, не е горчив и за всичките ми близки и познати - не мога да си кривя душата и да плюя там, където не сме видели нищо чак толкова драматично ( е, условията са ад). Имаме джи пи, дава направление за едното 'ах', от там специалист, операция. Ако няма направление този месец, отиваш другия и взимаш.

за моите близки винаги има и вариант частна помощ, така че аз нямам никакви страхове за тях, честно казано. Знам, че е бедно, знам, че е корумпирана средата много, знам че има и трудности, но знам и че дяволът не е толкова черен.

Освен това, за да те скандализирам напълно, смятам че модела на направленията в БГ  е по-добър от другия модел на направления ( който е тук). Единият все още цели лечение и пациента е в центъра му, а вторият цели предимно огромни харчове медикаменти и  лечения, облагодетестващи фрам. бизнес, които не са в интерес на пациента. Сори.

Последна редакция: сб, 24 сеп 2011, 08:05 от 10 c's

# 108
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ноп, няма нищо общо с връзки. Повярвай ми, не е като да влезеш и хоп, ще ти покрият разходите. Първо носиш банкови извлечения за последната 1 година, фишовете за същият период и договор за наем или мортгидж. Гледат, преценяват, сравняват и ако не си някой мошенник опитващ се да ги използваш, получаваш покритие за операциите. Била съм с нея както в клиниката, така и във фонда, преди и след операцията на прегледите ѝ бях там. Но като нея и майка ѝ има хиляди. Няма никакви връзки и никакви подмолни работи. Изпитват те като пред ФБР и 2ма души ти задават ?с по отделно. После сравняват отговорите. Има и други подобни фондове, с мн. по облекчени процедури. Ако си легален е мн. по лесно да се оправиш с др. фондове. Говорихме си с жената която правеше 2рото интервю и тя каза, че всеки ден трябва да връщат доста хора, не защото фонда им е малък, а защото ги хващат да лъжат и да укриват $. Е ако имаш приходи или лъжеш, че не можеш да си покриеш сметките, защо да ти ги плащат те?

Докато бяхме в щатите, плащах $132 на всеки 2 седмици за 2ма БКБШ ППО. Имах достъп без да чакам за направления. Пап 1 път на година. Зъбните бяха към $16/2седмици/2ма, чистене 2 пъти в годината, и прегледи колкото имам нужда без да плащам и 1 цент. Като работещ в боницата има право а мед. обслужване без да плащам ко-пай и мн. др. подобни бенефици. Мамо след 30 1 път в годината с определени условия като нул гравида, фам. хист. с бреаст СА, и т.н. В някой случай и след 25 год покриват мамо 1 път в годината.
Тук, таксите ми са над 50%  #Cussing out което ми вкл здр. и пак тр. да си плащам към 50 евро ко пай, и да чакам седмици и месеци за рефърал.

Последна редакция: сб, 24 сеп 2011, 00:23 от Baby*

# 109
  • Немция
  • Мнения: 6 950
тези операции са безплатни в България , няма нужда да плащаш на никого.
Достатъчно е да си с установен проблем ,и да си здравно осигурен и  ще те операт напълно без-плат-но.  И от перде се оперират хората, и от сърдечни проблеми, и от по-лоши заболявания.
говоря за пенсионери и здравно осигурени люде, които имат личен лекар.

Не е така, за съжаление. Поне не при тези, които споменах. Сега се сетих и за майката на наша съфорумка (Лиорена), която не искаха да оперират при счупено коляно, преди да купи едни от най-скъпите пластини..Бяха я оставили един ден в коридора на едно легло. В болки. Пенсионерка, здравно осигурена. Като закупиха пластините (700лв бяха) веднага я вкараха в операционната. Който не вярва, да я пита.
Абсолютно подкрепям написаното от Калинка. Колко мои близки тьр4ат до Сф за операции и на колко много от тях им се налага да доплащат за консумативи, както и за самата операция. Да не говоря за грубите лекарски грешки, поради които наши познати си заминаха ей така .

Моята свеки я оперираха по желание на мьжа ми в Немско, защото пьрво операцията й в Бг не се извьршва на добро ниво, самите бг лекари го признаха и второ- трябваше да се доплати голяма сума от рода на 3000 лева за самата операция . Операцията й в Немско не беше много по-скьпа, при положение, 4е жената не е здравно застрахована в Германия.

Като цяло сьм доволна от здравеопазването в Немско, 4ета и не вярвам на о4ите си на написаното на пове4ето тук. Rolling Eyes

# 110
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

за моите близки винаги има и вариант частна помощ, така че аз нямам никакви страхове за тях, честно казано. Знам, че е бедно, знам, че е корумпирана средата много, знам че има и трудности, но знам и че дяволът не е толкова черен.


Лени, за дявола не разбрах  newsm78
другото всички тук го знаем и не се страхуваме изобщо. въпросът е, ако не бяхме тук, щяхме ли да сме толкова безстрашни?  Rolling Eyes

Освен това, за да те скандализирам напълно, смятам че модела на направленията в БГ  е по-добър от другия модел на направления ( който е тук). Единият все още цели лечение и пациента е в центъра му, а вторият цели предимно огромни харчове медикаменти и  лечения, облагодетестващи фрам. бизнес, които не са в интерес на пациента. Сори.

на противоположното мнение съм. и аз сори  Twisted Evil
едно евро излишно не съм изхарчила тук, но щях, ако не си бях платила като поп всички изследвания, които са направили на майка ми със или без направления в България, докато не се разбере кое какво и защо са и разказали. със сигурност, без резултат, камо ли ти, лечение.
инак, медикаменти бол, все в неин интерес  Joy

# 111
  • Мнения: 5 710
Искам последно  да вметна че системата е много добре описана в сайта на здравната каса, отговори на мн. въпроси могат да се намерят както и да пита човек, ако нещо не е ясно,  изброени са групите хора, които са освободени от заплащане, такси и т.н., условия за облекчения и пр.  Информирайте се, и ако някой от близките ви има право на нещо, което поради незнание не получава му го подскажете.
http://www.nhif.bg/web/guest/home

Последна редакция: сб, 24 сеп 2011, 08:04 от 10 c's

# 112
  • Мнения: 67
 Зъболекарските услуги в България са доста скъпи в зависимост с българските заплати .За това пък в сравнение със чужбинските цени са поне на половина по-евтини , а и като качество не са много по-лоши .
 

# 113
  • Мнения: 523
искам в америка  Money Money Money
няма ли в холандия някой дарителски фонд  newsm78

слънчева*, хич не ти и трябва да си от тези в САЩ, които ползват описаните услуги. Хората, които ги ползват в никакъв случай не са лоши, но разликата между тях и богатите или средната класа е много голяма.

# 114
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Nninka, но като хигиена в повечето случаи в BG са ужасни, аз и затова не бих си направила зъбите в там. Първо нямам нужда от имплантант, второ, всъщност би трябвало да е първо, заради хигиената и трето ако се получи усложнение, тук ще имам проблем, затова като сметна пътя и т.н. не ми излиза много по-евтино и за мен лично, не си струва да си правя зъбите в BG.

# 115
  • Мнения: 5 710
.

Последна редакция: сб, 24 сеп 2011, 08:06 от 10 c's

# 116
  • Мнения: 523
Nninka, но като хигиена в повечето случаи в BG са ужасни, аз и затова не бих си направила зъбите в там.

Да си призная, че и аз страдам от същата параноя по отношението на хигиената. То и тук може всичко да се случи, но поне ми изглеждат по - надеждни. Зъби в България не си правя, а и дано не се налага.
И по принцип не съм много наясно защо пък точно българските лекари са ТОП специалистите в медицината. Предполагам, че има нещо общо с митовете, че сме най-умни, най-красиви и прочеее.

# 117
  • Мнения: 3 371
eagle, ако бяхме в нубийски форум, щяха да са нубийските лекари  Simple Smile

# 118
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Eagle, никак не е параноя. Аз придружих веднъж мой познат при един уж прочут зъболекар в частен кабинет в  BG. Ами ужасих се, когато видях как взе, не знам как се казва, но взе един прибор за преглеждане на зъби, който си лежеше отгоре, където по принцип се поставят приборите, които ползва в момента на работа и започна да преглежда пациента. За мен това си беше останал прибор от предишен преглед.
Също съм на мнение, че то навсякъде може да се случи, но това, което видях там, цял живот няма да го забравя, никога.

Слънчева*, няма такива работи и нубийци и нигерийци и анджигистанци (така казваше един познат на шега) да бяхме, пак българските лекари щяхме да хвалим, как така нубийските, от българските по-добри няма.

# 119
  • Мнения: 481
Аз не мога да се оплача от медицинското обслужване в Холандия,но да "чукам на дърво" не съм го и ползвала кой знае колко.
Но,на преглед при специалист в Erasmus MC,университетската болница в Ротердам,професор ни попита: "А защо не направите операцията в България при доц.Х?"
Който както иска да го тълкува. Stop

Общи условия

Активация на акаунт