Наследствено-интелигентска

  • 6 224
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 198
И аз не знам това за пастата защо е драма - и мен ме дразни, но ако я видя оставена така просто я оправям, не превъзпитавам. Изобщо каквото ме дразни си се грижа аз да е ок.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 020
Никога не ми прави впечатление как е изстискана пастата /винаги съм се чудела хората защо обръщат внимание на подобно нещо/.

Има и по-страшни неща от пастата за зъби,
вярно е. Simple Smile
Една приятелка майка й я беше възпитала, че
щипките за пране трябва да се подбират по цвят,
когато защипваш дрехите и че дрехите трябва
непременно да се слагат на простора по такъв
начин, че подгънатото да гледа към терасата,
а не навън.

# 17
  • Мнения: 2 439
Спасението е в течния сапун Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Да, аз също се улавяам,че съм прихванала доста черти/умения/недостатъци или както там се наричат и от двамата родители.
Обичам да драматизирам в повече като майка ми, правя забележки като нея и се карам като нея /неща, които съм се заричала, че няма да правя, когато порасна и създам свое собствено семейство  Laughing /.
Освен това издребнявам на моменти и "се хващам и за косъмчето" дето има един лаф доста пъти, докато не стане скандала.  Joy
Стига толкова, че може и да се уплаша и от себе си накрая.
Иначе съм мила и добра  Flutter

# 19
  • Мнения: 2 865
Откакто пастите за зъби са в пластмасови опаковки няма никакво значение къде се стиска, няма нужда от семейни драми.  Simple Smile

# 20
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Има,да и те са много.Започвам по ред на номерата...
Най-гадният навик,на който бях върл противник-пушенето  Embarassed , пиенето на течности по време на хранене-баща ми го правеше,не сядаше на масата без шише или кана с вода.,пресоляването на храната-на майка ми солницата й е винаги в ръцете,тръскането на краката -майка ми го прави,а сега и аз.  Blush
Има и много положителни такива-поставяне на подложка под чашите,което преди не спазвах,но сега,вече в собствения си дом, спазвам стриктно и следя дали и другите го правят.
 Peace

# 21
  • Мнения: 2 175
Сладка тема..)
На прима виста се сещам за: лепенето на бележки по хладилника, пазенето на кофите с вода, за да си измия терасата.. Blush...пържените филийки в неделя сутрин..

# 22
  • Мнения: 2 448
Слепвам малките сапунчета, дразня се на оставена отворена паста, шампоан и пр. , предпочитам щипките ми да са в един цвят с дрехата, но никой от родителите ми не го е правил. Явно съм го наследила от някой далечен пра пра дядо или баба.  Laughing
Всъщност освен по външен вид по нищо друго не приличам на родителите си, дори приятелите ми смятат че направо все едно не съм отраснала в това семейство.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 349
Слепвам малките сапунчета, дразня се на оставена отворена паста, шампоан и пр. , предпочитам щипките ми да са в един цвят с дрехата, но никой от родителите ми не го е правил. Явно съм го наследила от някой далечен пра пра дядо или баба.  Laughing


Може и от някой съсед!  Laughing Laughing Laughing Не се засягай, но това ми дойде на акъла, като четох оста ти!

# 24
  • Мнения: 581
 Според мъжа ми разхищението. У нас винаги се хабят ток и вода излишно (светят всички лампи, не спирам водата докато си търкам зъбите с четката, къпя се ежедневно поне по половин час и т.н.), хвърля се храна, купуват се ненужни вещи. Тези неща са нормални за мен, обаче мъжа ми откачаше дакато ми свикне.
 

# 25
  • Мнения: 755
Говоря много като баща ми /бързо, но това си е мое/ и се усещам ,че все повече ставам безцеремонна и неприемаща "не" за отговор като майка ми. Майка ми не понася някой да и промени плана или да и мести нещата- май натам вървя и аз, но още не правя скандали от това...леле...скоро я критикувах , а то какво излиза , че съм копи-пейст. Embarassed Уж се контролирам, но понякога изпускам края. Иначе, както беше писала една съфорумка за себе си и аз като нея - съм мила и добра.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 217
Не понасям събути обувки, които не са подредени чинно една до друга. От мама.

# 27
  • Мнения: 22 435
Има много неща, които ме дразнят, но сякаш никое не съм наследила от родителите си.
И аз се вбесявам на стисната паста през средата, всякакви други дреболии. Или мърморя, или просто ги оправям както аз искам. )

# 28
  • Мнения: 1 210
Избухливост съм наследила от татко.
За разлика от него, в такива моменти говоря тихо, много тихо. Направо си е страшно.

# 29
  • Мнения: 776
Гледам новините - задължително, като татко. Всеки път се карам на политиците и им правя забележки на глас, това пак от татко. Embarassed
Добре, че мъжът ми има чувство за хумор и се шегува: - Ха така, кажи им го, те си го заслужават!  hahaha  Това ме отрезвява и се успокоявам.

От майка съм взела това, че като съм силно притеснена за нещо - мълча. Стискам си челюста и млъквам, докато не премине опасността. Веднъж закъсахме с колата на прохода Шипка в дълбок сняг. Тогава мълчах три часа - никога не ми се беше случвало такова мълчане, когато съм сред група хора. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт