практиката за пробиване на уши на бебета и малки деца

  • 3 896
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 945
Работих известно време в детска градина и не съм забелязала момиченцата да имат обици. Както се писа по-напред, може и да не е разрешено, не съм се замисляла.
Ще огледам по- подробно и ще докладвам Mr. Green

# 16
  • Мнения: 703
Във Финландия няма практика да се пробиват ушите рано.Става в тинейджърска възраст и по собствено желание. Hug

# 17
  • Мнения: 158
Пробиване на уши на бебета (0-3 год.) - не.
Пробиване на уши на малки деца - забелязва се след 6-7 годишна възраст на детето.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Само при индийци или пакистанци (не мога да различа кой е индиец и кой пакистанец Blush) съм забелязала рано да пробиват. Може би и така наречените травелерс (нещо като циганите са, но не съвсем), но чак толкова не съм ги заглеждала. Те много обичат да се кичат със златни ланци и гривни, както и бебетата си  Crazy В училището на щерката има едно индийче и ходи с едни лепенки на ушите. Питах майка му защо ги слага (на всяка манджа мерудия съм), обясни ми, че в училището не давали с обеци да се ходи, а ако има, задължително да били покрити с лепенки, заради безопасността. Какъв е смисъла от тези обеци тогава, като все с лепенки седят покрити  newsm78 но не се престраших да я попитам това  Laughing

# 19
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много ми е грозно. Рядко виждам малки момиченца с обички, където и да е било. Не съм попадала на място или в среда, където това да е нещо обичайно.
Виж, бебета/дечица със златни гривни (бая масивни) с плочка с изписано име съм виждала. Mr. Green Получават ги на кръщенетата си, мисля. (Италия)

Ей на, каква красотЪ:


И Испания, Освен името се гравира и дата на  раждане.
Дъ6теря ми  я носе6е до   като тръгне на детска градинана .На 95% от малките  испански (не говоря за цигани) у6ите се пробиват от 0 до 3 месеца.Има и изклю4ения, но са рядко.
Наблюденията ми са предимно за Мадрид.
Артикулите за бебета са специални , обикновено са на жинт, с обезопасителни  винт4ета, които да не боцкат
http://www.bebesymas.com/galeria/joyeria-tous/8
Има и артикули от бяло злато.
У6ите се пробиват обикновено в аптеки с пистолет и първите обеци задължително са от медицинско злато или медицинска стомана

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 20:43 от sl

# 20
  • Мнения: 3 098
В Испания на момиченцата им пробиват ушите акушерките в родилното. Или после на женската консултация.
Аз моята дъщеря не я подложих на това, обеци сложи доста по- късно. По испански обичай обаче подаръците й бяха обици и гривни, абсолютно безсмислено.
Поддържам мнението, че ранното пробиване на ушите вреди.

# 21
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
и тук ги пробиват мнооого рано,по мое мнение - „за да си личи,че са момченца“  Rolling Eyes ,като че не стига,че са все с розово облечени  Stop Mr. Green
само че,ги пробиват в златарските ателиета  Crazy
аз,по принцип ,нямам  против-и аз имам дупки,макар да не нося обици,но ми се иска да избегна грешното пробиване/има си акупунктурни точки в тази област/,така че съм оставила тази процедура за по-напред във времето  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 932
Не съm чувала за подобна практика при mестните, но съm виждала mного от децата на вече цитираните националности с пробити уши. Нашта щерка вече иmа 1 чифт златни и 1 сребърни, но не сmе се заmисляли още по въпроса с дупченето.

Общи условия

Активация на акаунт