По колко течности пият децата ви на ден?

  • 1 002
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Зависи от килограмите и възраста на детето,моя е 10кг и трябва да пие около1л-1.200 на ден,после ще погледна в книгата на Лиляна Трифонова и ще напиша,за всяка възраст колко течности трябва да се пият

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Средните дневни потребности от вода,включващи вода и водата,съдържаща се в напитките,хранителните продукти и готовите ястия:

Възраст:                                                                 мл./кг. тегло
до 3 месеца...................................................................130-180
от 3 до 6 месеца...........................................................130-180
от 6 до 1 година...........................................................120-145
1-3 години.....................................................................115-125
3-6.................................................................................100-110
6-10................................................................................90-100
10-14..............................................................................70-85
14-18..............................................................................50-60
над 18 години................................................................20-45


Значи Иван е на 1 година и тежи 10кг трябва да приема течности 1л150-1л250
това включва и храната приготвена с вода

Последна редакция: чт, 22 дек 2005, 13:19 от doniboni

# 17
  • Мнения: 1 446
Следоватено няма нужда да се притесняваме , че децата ни пият малко вода.

# 18
  • Мнения: 1 884
Моят син също не близва вода и то от както се е родил. Смесвам му сок с вода. По тоя повод - един познат ме каза, че на негов приятел детето се "натровило" със сок!?!  newsm78 Не можа много - много да ми обясни, нали ги знаете мъжете... Детенцето пиело само сок, без вода и получило обрив по цялото тяло, който изглеждал като жълтеникави петна. Доста ме притесни това, чували ли сте за нещо подобно или сте изпитвали. Лекарят му го приел в болница и забранил соковете.

Общи условия

Активация на акаунт