На море в Турция - тема 16

  • 101 099
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 10 620
 Мaрги   bouquet
като видя оферти за Турция явно изтрещявам и ставам разногледа  Joy

# 316
  • Мнения: 71
Ани,с тебе не се ли засичахме в темата за Албена!? Mr. Green
И ние това лято ще пробваме в Турция и затова и аз  в темата и чакам с нетърпение да излязат цените.
И ние сме от Албенската тема, това лято за Турция.  Wink

# 317
  • Мнения: 299
И аз съм - ЗА  - Турция. Май доста народ ще замени "любимата" Албена за прекрасната Турция,където и хотели и обслужване и храна и забавления , абе всичко е на мнооого високо ниво.

# 318
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 738
Аз разбрах, че фирмите ще имат нови договори тази година. Спрямо нас, клиентите. Ще заложат, че напр. до 10 дена преди пътуването е възможна промяна в цената  newsm78
Ок, сигурно имат основания.
Но за нас, като техни клиенти, ще има ли по-голяма сигурност?

Според закона за туризма туроператорът има това право при определени условия:
Чл. 34. (1) Цената на организираното пътуване не може да се променя освен в случаите, когато това е предвидено изрично в договора и при условие, че договорът определя начина на изчисляване на промяната в цената и изменението се дължи единствено на промяна във:

1. стойността на транспортните разходи, в това число на горивото;

2. размера на такси, свързани с ползвани услуги по договора, като летищни, пристанищни и други такси;

3. обменния валутен курс, относим към договора, в периода между сключването му и датата на отпътуването.

(2) Цената не може да се увеличава 20 дни преди началната дата на пътуването.

(3) Увеличението на цената трябва да бъде икономически обосновано и да съответства на изменените разходи.

Чл. 35. (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2004 г., в сила от 14.11.2004 г.) Когато туроператорът направи значителна промяна в някоя от съществените клаузи на договора, туроператорът пряко или чрез туристическия агент е длъжен да уведоми незабавно потребителя, който може:

1. да приеме промените, което се удостоверява с допълнително писмено споразумение към договора, което уточнява тяхното отражение върху цената, или

2. да се откаже от договора, без да дължи неустойка или обезщетение.

(2) Промяна в цената с повече от 5 на сто се счита за значителна промяна на договора.

(3) Потребителят уведомява за решението си туроператора или туристическия агент в 3-дневен срок от получаване на уведомлението, но не по-късно от началната дата на пътуването.

(4) Когато потребителят се откаже от договора съгласно ал. 1, т. 2, той има право да избира една от следните възможности:

1. да му бъде предложено друго пътуване от същото или по-високо качество, когато туроператорът или туристическият агент е в състояние да му предложи такова, или

2. да му бъде предложено туристическо пътуване с обща цена от по-ниско качество, като в този случай туроператорът или туристическият агент е длъжен да възстанови на потребителя разликата в цената между отмененото и предложеното пътуване, или

3. да му бъдат възстановени платените от него суми по договора в 7-дневен срок от датата на получаване на уведомлението за отказ по ал. 3.

(5) Независимо от случаите по ал. 1, 3 и 4 потребителят има право да предяви иск за обезщетение за всички имуществени и неимуществени вреди, причинени от неизпълнението или неточното изпълнение на договора.

# 319
  • Мнения: 1 525
Много полезна информация.
Благодаря.
Ще видим какво ще ни предложат.

# 320
  • Мнения: 1 710
Друго си е да имаш човек "от кухнята" в темата. Simple Smile Галактик, добре че те има.

Аз съм много доволна, че има 6-дневни пакети. Миналата година, когато чаках и се надявах да ги пуснат, едно момиче от агенция ми каза, че по цяло лято самолетите от нощните полети летят празни и за това Тез тур са се отказали от 6-дневните почивки в Анталия. Сега обаче явно са намерили оптималния вариант - да пуснат нощни полети само през юни и септември, когато самолетите със сигурност са пълни, а напливът е голям.
Часовете и на дневния, и на нощния полет са по-добри от тези от миналите години. Разликата в цената м/у двата ми се струва по-малка, но важното е, че има избор. Simple Smile

# 321
  • Мнения: 123
Запис, да хвърлям по едно око Flutter

# 322
  • Мнения: 17 987
Записвам се и аз при вас  Embarassed Ще се върна да дочета всичко  Peace

# 323
  • Мнения: 1 710
Ама къде се изгуби Таня и защо не разказва нищо за Макс Роял?

# 324
  • Мнения: 0
Запис. И въпрос -няма ли тризвездни хотели и колко излизат за 7 дни за двама с дете AI и пътя ?Така като гледам повечето хора са писали за 5 звездни. Да се цопна и аз тука от изстрадалата албенска тема.

# 325
  • Мнения: 17 987
Запис. И въпрос -няма ли тризвездни хотели и колко излизат за 7 дни за двама с дете AI и пътя ?Така като гледам повечето хора са писали за 5 звездни. Да се цопна и аз тука от изстрадалата албенска тема.

Наистина, как се таксуват децата?

# 326
  • Мнения: 1 525
Струва ми се, че е въпрос на политика на всеки хотел. В каква възрастова граница са децата.
За едни човек на 12,99 е дете. Ама за други е възрастен и е таксуван като такъв.

# 327
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 738
Запис. И въпрос -няма ли тризвездни хотели и колко излизат за 7 дни за двама с дете AI и пътя ?Така като гледам повечето хора са писали за 5 звездни. Да се цопна и аз тука от изстрадалата албенска тема.

Наистина, как се таксуват децата?

Зависи - в посочените от мен линкове търсите обща цена за двойна стая с дете на определена възраст в съответната колонка. При други колеги имате цена на човек в двойна стая и посочено, колко се доплаща за дете на съответната възраст и всичко се сумира.

# 328
  • Мнения: 1 710
Запис. И въпрос -няма ли тризвездни хотели и колко излизат за 7 дни за двама с дете AI и пътя ?Така като гледам повечето хора са писали за 5 звездни. Да се цопна и аз тука от изстрадалата албенска тема.

Ох, сложен е въпросът с парите и вероятно никой няма да може да ти отговори, защото цените са твърде различни. Преди това трябва да се доуточнят куп неща от рода на това какъв да е транспорта, от кой район се интересувате, за кой период става въпрос, на колко години е детето и т.н.  
Ако става въпрос за самолетни програми /пък и с автобусните е така/, цените за различните хотели могат да са с разлика от няколкостотин евра. Има не малко хотели с висока категория, които по една или друга причина са доста по-евтини. Т.е. не е задължително да търсите 3-звезден хотел, за да попаднете на изгодна цена. В момента офертите са силно ограничени, но се надявам скоро да има цени за повече хотели и то не само в Анталия и тогава вече ще можем да говорим с конкретни цифри.

# 329
  • София
  • Мнения: 2 437
Ама къде се изгуби Таня и защо не разказва нищо за Макс Роял?

Марги и аз това се чудя newsm78
Аз ще изчакам да видя кои хотели ще пуснат след 14 ян. и тогава ще мисля.
Гледах Вог Авангард - много ми харесва, но скъпичко ни идва. Абе въобще нещо високи ми се виждат цените, но пък ще търся и все нещо ще се намери Laughing Турция ми е любима дестинация за почивка.
Някой питаше за Грийна миналата година - ранни записвания 1380 евро.
Галактик да питам - по майчинство ли си? Т.е. ще работиш ли този сезон или ще си вкъщи с малката, защото аз си свикнах с теб Hug Да знам просто извинявай Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт