Охрид през Октомври

  • 11 133
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
А за възрастни трябва ли паспорт или минават с лична карта? Скоро приятели се върнаха от там и не им искали, дали е случайно или е практика?

# 16
  • Мнения: 4 406
Ние бяхме с паспорти, имаше и с лични карти, но бяхме с редовния автобус и 100000 пъти ни ги провериха.
Обаче, на нас собственикът, където спахме ни даде бележка, че сме спали там и колко дни, каза, че я искали на границата. Сложихме ги в паспортите и си ги бяха взели митничарите тези бележки  newsm78

# 17
  • Мнения: 856
А за възрастни трябва ли паспорт или минават с лична карта? Скоро приятели се върнаха от там и не им искали, дали е случайно или е практика?
За възрасти лична карта е достатъчна.
За децата искат паспорт, защото вече никъде по документите на родителите няма написани данни за тях.

# 18
  • София
  • Мнения: 111
Не искам да започвам нова тема и ще питам тук:
Може ли някой да препоръча обновена квартира и най-вече чиста в стария град? На нас ни трябват 3 стаи.
  bouquet

# 19
  • Мнения: 805
Ами за съжаление ние така и не успяхме да отидем Октомври и оставихме пътуването за края на Април...Но в booking.com има доста прилични оферти.

# 20
  • Мнения: 4 406
Много, много има. Ако искате да сте със самостоятелна баня и тоалетна, трябва да се четат и оглеждат внимателно  сайтовете. Дават ги, че са, но всъщност са общи на няколко стай. Много се рових, докато направих нашата резервация.

# 21
  • София
  • Мнения: 111
Благодаря за отговорите!  Peace Ние сме 7 човека и ни устройва апартамент или къща. Много ми е трудно да преценя по интернет квартирите. На снимки може да е ок, а всъщност да се окаже коптор. Затова питам, ако някой вече е попаднал на "Мястото" да сподели.

# 22
  • Мнения: 4 406
Искате Стария град, иначе ние бяхме тук:
http://www.booking.com/hotel/mk/de-lux-apartments-kosta.bg.html

И мисля, че направо ще напълните целия апартамент. Съвсем близо е до центъра, има страшна кръчма отсреща  Wink и всички стаи са със самостоятелни бани. А, собственикът е един път, много готин и преносно и буквално.  И не са там, с една дума сами сте в апартамента.

# 23
  • София
  • Мнения: 111
Благодаря Джери, изглежда приятно място.  bouquet Ще го проверя.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Цоп и аз в темата. Планирали сме едно ходене до Охрид в края на април, за почивните дни около 1ви май. Запазихме тази вила, имаше най-висок рейтинг в буукинг-а. Обаче като ви чета тук, взех да се притеснявам да не са с обща баня на етажа примерно  Thinking Ако някой има отзиви преки или непреки за тази вила ще съм благодарна да прочета, може и на лични.

# 25
  • Мнения: 1 819
Момичета,предстои ми екскурзия със сина ми през април и ми се иска да събера малко информация.Пари от тук ли трябва да си обменим или там и колко горе-долу ще ни трябват за три дни,как са цените?Колко часа се пътува,ще тръгваме от В.Търново,нощен преход Rolling Eyes,това ще е изморително струва ми се.Изобщо,някой ако скоро е ходил,моля да сподели кое и как Praynig

# 26
  • Мнения: 4 406
Аз имам инфо от септември, цените са съвсем малко по ниски от тук. Обменете си пари, но има банкомати там. Не знам дали в банките им обменят български  newsm78
В заведения важат и български пари, но не разчитайте. Ние с мъжа  ми похарчихме 1000 лева, но и само киснехме по заведенията.  Колко ще ви трябват, зависи колко харчите, цените на хранителните продукти пак са малко по-евтини. Има на много места по туристическите забележителности такса вход.
Много си е пътят, ние с автобус пътувахме от София, уж само една почивка в Скопие, но тръгнахме в 19 и пристигнахме към 3-4 сутринта.

# 27
  • София
  • Мнения: 111
УУУУУУУУУ, МНОГО ПЪТ. Излиза, че сте пътували 8-9 часа. Нали са 400 км. Google earth го смята 5 часа. Моля ако някой е пътувал с личен транспорт да сподели - колко и как е пътувал.

# 28
  • Мнения: 805
Здравейте....След като не успяхме миналата година, мислим май месец да отскочим до Охрид. като имаме дилема кой хотел да изберем :
1. http://www.booking.com/hotel/mk/old-town.bg.html?sid=551e2252371 … 44fa56d179;dcid=1

2. http://www.booking.com/hotel/mk/villa-germanoff.bg.html?sid=551e … 44fa56d179;dcid=1

3. http://www.booking.com/hotel/mk/villa-veron.bg.html?sid=551e2252 … 44fa56d179;dcid=1

Моля за малко помощ.... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 805
Няма ли никои с отзиви за тези хотели?

Общи условия

Активация на акаунт