Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 21

  • 63 882
  • 728
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 0
... не знам дали ще те зарадвам, разочаровам или учудя, но вакъфите са първообразът на съвременните фондации. .......
Османската империя е и първата държава/империя, използвала музиката за военни цели, т.е. основатели са на военната музика Simple Smile

Зарадва ме учудвайки ме   bouquet ,че не съм знаел за тези неща  Confused ...Дори не съм се сетил да направя и връзка  Rolling Eyes.....

За музиката за военни цели , също за пръв път чувам ,но веднага се сещам за "Под игото " и финалната сцена  в която  башибузукът вървеше победоносно с тъпани и зурли....Разбира се примерът ми е груб , некоректен и няма нищо общо със зрялата историческа действителност  особено като се има предвид факта че романът е евтина пропаганда проповядвана от агент- русофил . А и башибузуците са били нередовна армия съставена основно от местно население с цел туширане на вътрешни конфликти и избягане намесата на редовната войска  Wink....

Благодаря ти за ценната информация която сподели   bouquet




# 286
# 287
  • Мнения: 0
Интересни дискусии сте заформили. По въпроса за Селим - той продължава политиката на своя баща ( преди загубата при Малта ). Битката при Лепанто е повратната точка в Селимовата политика. Като цяло  може да се каже , че битката при Лепанто постига целта на ОИ, но и нанася голям удар върху флота й. Почти целият флот е унищожен. Въпреки това ОИ успява да възстанови флота си , но не може да възстанови опитния екипаж. Флотът се изтегля от Средиземно море. Накратко ОИ не залага вече на морска политика. Това води до едно технологично изоставане в тази сфера и най-вече за това е обвиняван Селим. Колкото до пиянството.. Селим съвсем не е единственият представител на Османовата династия, който е обичал да си пийва

# 288
  • Мнения: 683
И малко хумор от хърватската тема  Laughing



# 289
# 290
  • Мнения: 67
АНИ,би ли извадила от програмата на Шоу Тв един страхотен репортаж имаше сутринта с АЛИ и БЕРГ/на линка на ялдъз Шоу тв в 9.57ч.-близо 4 мин/Предварително много благодаря.

# 291
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Михайлов, ето ти малко инфо тогава Grinning

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AF%D0%BD%D1%8B%D1%87%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%
BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BC%D1%83%D0%B7%D1%8B%D0%BA%D0%B0

# 292
  • Мнения: 197
Това е интервюто преведено от гъркините и намерено от Анна. Анна, не можах да постна снимката.

Пожелавам ви интересни мигове с Халит!




Интервю на Халит Ергенч пред списание „Тилерама”

Той дойде в Гърция за да представи касовият филм „Сюлейман Великолепни” и да завладее нашите сърца.

Халит Ергенч: Боря се докрай за това, в което вярвам”

Когато не желае да ви отговаря (за личния си живот) е трудно да измъкнете и една дума от него ... Във всички други случаи той говори много. Перфекционистът Халит Ергенч, който обича  честността и жените ... които не са перфектни, дойде в Атина на кратко посещение и говори за „Сюлейман”, за предразсъдъците, които се появиха, за ролите, които го привличат, за семейството си и също да ни подскаже защо е смятан за секс символ.

Свеж! Нямащ дори малка бръчица на лицето си, която да показва „трудното” ранно ставане (малко след 5,00 сутринта), полета от Истанбул (в 7,30) и изминаване на разстоянието от летището до хотел Хилтън. Когато слиза от джипа пред хотел Хилтън, Халит Ергенч е весел и свеж.

Истината е, че екранът не е честен към него. Лице в лице изглежда по-висок, по-чаровен, а пронизващият му поглед те разтреперва цялата. Той има аурата на „класически” мъж – дори повече от това. Не е учудващо, че и в Турция и в Гърция той е смятан за секс символ.

Изглежда много сериозен, усмихва се скромно. Умерен – това е по-точната дума. Толкова умерен, че някой лесно може да го приеме за сноб. Но той не е сноб. По-късно ще видим, че е умен, дипломатичен и с твърдо мнение. Понякога те кара да се засрамваш. Когато разговора тръгне към личния му живот те спира на мига.

Облечен е в бяла риза, сиви панталони, има гъста брада (допълва чара му) и елегантни ръкавели, от които не можеш да отделиш поглед – миниатюрни часовници, показващи точно време. Остатък от дупка на лявото ухо показва, че вече не носи обеци. По-късно, под зорките очи на неговия менеджер Айше сменя търпеливо дрехите си (слага синя риза за да отива на сините му очи) за да бъде сниман.

- Свикнали сме да Ви виждаме да играете роли на силни мъже. Дали е защото те Ви привличат?

Това е много различно от играта на обикновени роли и е предизвикателство само по себе си. Тези роли са наистина на жизнени герои, които променят реалността около себе си само с появата си, независимо какво мислят околните за тях. Предизвикателството да изпълняваш роли на силни мъже от една страна е трудно и плашещо, но от друга страна е важно защото посмяваш да се изправиш срещу предразсъдъците.

- Значи приемате, че Сюлейман е предразсъдък? 

Разбира се, че беше, но след като започнахме снимките осъзнавам, че постепенно някои от предразсъдъците свързани с него започват да падат. Дори смея да кажа, че има прогресивно развитие и сериала оказва огромно влияние върху обществото. Да не забравяме все пак, че това не е документален филм, а е фикция, история за голямата любов между Сюлейман и Хюррем която е останала в историята и само е поставена в това историческо време.

-   Въпреки това има големи реакции ...

За някои хора Сюлейман е мит и затова има предразсъдъци, свързани с представянето на неговата личност. Реакциите започнаха преди излъчването на сериала, тъй като трейлърите на филма бяха разбрани погрешно. Смяташе се, че Сюлейман ще бъде представен като алкохолик, като имащ хомосексуално влечение към своя близък приятел Ибрахим и неконтролируема страст към харема си. Някои хора, следователно, на основата на тези предразсъдъци, започнаха да протестират без дори да се замислят. Протестите се успокоиха след излъчването на първият епизод, а след втория почти спряха.

- Чувствали ли сте се истинска заплашени от тези протести?

Няма да се преструвам, че не ме е било грижа защото това значи да заблуждавам публиката, с която си имаме уважението. Чаках да се излъчи първият епизод за да видим реакциите след него и чакането се оправда.

- Имате ли еднакви интереси със Сюлейман?

Обичам занаятите, неща които мога да направя с ръцете си и поезията. Също така, когато смятам, че съм прав защитавам мнениението си до край.

- Беше ли Ви трудно по време на снимките? Чухме за един инцидент.

Наистина по време на репетициите на сцените с двубоите си счупих крака и трябваше 6 седмици да нося гипс. Тъй като снимките не можеха да спрат аз трябваше да крия своята болка. След като махнаха гипса паднах и си нараних кръста. Невероятно, нали? (смее се)

- Какво мислите за успеха на турските сериали в Гърция?

Ние сме съседи, следователно имаме общи неща в нашата психика и си приличаме в културно отношение и в човешките отношения. Също така турските сериали са добри и смятам, че това се оценява от зрителите независимо от тяхната националност. Сега имам случай да отбележа, че ще се радвам гръцките сериали да бъдат показвани в Турция защото ние не знаем как всъщност живеят гърците.

- Как се чувствате като знаете, че жените са влюбени във Вас?

Няма да ви лъжа – много е хубаво и ви дава нещо, което ви кара да се чувствате прекрасно.

- Каква трябва да бъде перфектната жена според Вас?

(замисля се за момент и започва да се смее) Не трябва да е перфектна. Мен ме очароват малките недостатъци.

- Чувствате ли се звезда?

Само в моменти като този, когато говоря с вас или когато публиката ме посреща така, както наскоро ме посрещна в Словакия. В останалото време – не ... аз съм просто Халит.

- Имаше слухове, че протестите срещу ролята Ви на Сюлейман са нарушили спокойствието на семейния Ви живот.

Точно както го казахте – слухове. Знам, разбира се, че пресата би била много щастлива, ако съм в такова състояние, но не, това не е истина. Надявам се и вярвам, че аз, Бергюзар и нашият син ще живеем заедно и щастливо много години.


КАМЕРА ВКЛЮЧЕНА – СЛЕДВА ОНУР!

Халит Ергенч остави за малко своето място и дойде в нашата страна за да „представи” на гръцките зрители „Сюлейман Великолепни” – касов филм, който счупи всички рекорди. Той посети Гърция и миналата година когато успехът на „1001 нощи” го направи звезда от първа величина тук. Сега чаровният Халит Ергенч се върна в нашата страна с новият сериал – касовият „Сюлейман Великолепни”. Като специален гост на групата „Атик Публикейшънс” и фирмата „Виктори Медия”, които имат разрешение за разпространение на сериала започва първата глобална промоция извън Турция. Разпространението ще е под формата на дискове към списание „Тилерама”. „Сюлейман” долетя до Атина за да представи на гръцките зрители новото си начинение – продукция по Холивудски стандарти, която ще ни изненада.

ПРИЯТЕЛСКИ НАСТРОЕН И СТРАХОТЕН

На специална церемония проведена в хотел Хилтън, Халит, приятелски настроен и страхотен ни впечатли още веднъж с неговата готовност да отговаря на въпроси на представителите на пресата и медиите, който се надпреварваха да ... чуят отговорите му. Както се очакваше, присъстваха членове на фен клуба на актьора във Фейсбук, които вярно следваха всяка негова крачка. Техният любим актьор не скри удоволствието си от новото посещение в страната ни и говори с ентусиазъм за новата си роля. Сред другите неща каза: „Много съм щастлив да дойда пак в Атина и този път да представя „Сюлейман Великолепни” . Това е много нашумял сериал. Правили сме подобни опити и преди във филми с историческо съдържание, но никой не е бил толкова успешен като този. Сериалът разполага с огромен бюджет.” Той обеща, че любовта между Сюлейман и Хюррем, около която се върти сценарият, и която е една от най-големите любови в историята ще очарова гръцките зрители, след това се сбогува с феновете си, които не скриваха нетърпението си да го гледат като Сюлейман Великолепни чрез дисковете на списание „Телерама”.

# 293
  • Мнения: 9 796
              Gawina  за превода Peace

- Свикнали сме да Ви виждаме да играете роли на силни мъже. Дали е защото те Ви привличат?

Това е много различно от играта на обикновени роли и е предизвикателство само по себе си. Тези роли са наистина на жизнени герои, които променят реалността около себе си само с появата си, независимо какво мислят околните за тях. Предизвикателството да изпълняваш роли на силни мъже от една страна е трудно и плашещо, но от друга страна е важно защото посмяваш да се изправиш срещу предразсъдъците.

# 294
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
Мистик, благодаря за интелигентния, балансиран и мъдър пост   bouquet 

Да се върнем на същинската тема  Peace Ще има ли халвет м/у Изабел и С? - Аз залагам на НЕ  Thinking newsm78
+ 1 Hug  bouquet

За халвета и аз залагам на "НЕ"  Grinning. Думите на Сюлейман са подвеждащи, за да има тръпка, все пак сериал гледаме. Grinning

Гавина, благодаря за превода ! Hug  bouquet
По липса на време не можах да стигна до края на "Първа любов", но заради тази роля на Халит се замислих, че е толкова важно при каста да се улучи излъчването на актьора с характера на ролята. На Халит не му отива да играе мухльовци.  Grinning

А трейлъра е супер интересен и ми възбуди любопитството максимално. Бали бей освобождава напрежението и дано пак няма протести на гледащи с "отвращение" сцените по 100 пъти възмутени зрители.  Joy Joy Joy

# 295
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Май че за първи път в 27 серия Ибрахим нарича Хюрем- Султанке?   newsm78
Ибрахим има едни син и две щерки?  newsm78
Красиви са стиховете които е писал СС на Хюрем, Допаднаха ми.  Embarassed
Уф... пак се ядосах при мисълта че искам да видя тази завладяваща любов, тази умна жена.  А ми натрапват няква супер проста интригантка. Sick #2gunfire #Cussing out

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 15:40 от Kordelia

# 296
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
Заповядайте трейлъра със субтитри !
Ани  Hug    bouquet

# 297
# 298
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Прочетох информация че в Русия сериала ще се излъчва по канал Домашний. Там показват повечето сериали.  Wink Май турски не е имало до сега, но може и да съм в грешка.  Embarassed

# 299
  • Мнения: 13 647
Gawina, чудесен превод на това прекрасно интервю.    bouquet  
Ето и снимки на Халит от този ден.
Heart Eyes



Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 16:59 от jupetrov7

Общи условия

Активация на акаунт