РЪЧЕН ХЛЯБ.Висок и въздушен!Лесен и истински!

  • 38 581
  • 170
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 421
zllate,cayman ,чудесни пухкави хлебчета! Благодаря за споделените мнения и снимки!  Hug

# 106
  • Мнения: 1 176
И аз благодаря на момичетата, които писаха, че са го правили със суха мая. И на Селма също, за рецептата.   bouquet
Тези дни и аз ще го направя. Следя темата, но се притеснявах заради маята.

# 107
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много е интересно това с оцета!
Аз правя почти същата рецепта - няма оцет и втасва един път, нищо не меря и за грамажа не мога да кажа
Много ми е любопитна разликата и тези дни ще пробвам Simple Smile

# 108
  • Мнения: 0
Никога не съм месила хляб , а много искам да опитам и тази рецепта ми се видя по-лесна от други. Само не ми стана ясно къде да сложа оцета  newsm78 ( не ми се смейте на тъпия въпрос  Embarassed ) Искам да зарадвм домашните и ще съм ви благодарна за помоща  Praynig

# 109
  • Мнения: 7 421
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

# 110
  • Мнения: 0
Селма , Благодаря  за бързия отговор  bouquet още утре ще се пробвам   Peace и ще докладвм .

# 111
# 112
  • Мнения: 52
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

Уупс... Аз го сложих при маята Embarassed Embarassed В момента втасва. Има ли проблем?

# 113
  • Мнения: 2 126
Aз вече Ен-пъти го правя Grinning Сега се меси пак в машината,а едно остатъче в хладилника го превърнах в нещо като плосък хляб с маслини отгоре.
В неделя правих мекици - невероятни.Този уикенд пак ще правя,толкова сполучливи станаха....Голямо разнообразие за постите ми е това тесто,а и доста талиеоформящо се очертава Joy hahaha

Ааа и да допълня,че аз хич не я втасвам маята.Размивам я във хладката вода,слагам всички вътре и машината меси.Перфектно се получава.Време за чакане няма.

# 114
  • Мнения: 7 421
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

Уупс... Аз го сложих при маята Embarassed Embarassed В момента втасва. Има ли проблем?
    Laughing Ами...ти ще ни кажеш....

     В рецептата съм написала,че маята се разтваря във вода с малко захар.  Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 2 126
Сигурна съм че всичко ще е наред.Аз даже препоръчвам да не чакаш да втасва меси смело и после втасвай Peace

# 116
  • Мнения: 52
     Оцета се слага в тестото.  Simple Smile Peace

Уупс... Аз го сложих при маята Embarassed Embarassed В момента втасва. Има ли проблем?
    Laughing Ами...ти ще ни кажеш....

     В рецептата съм написала,че маята се разтваря във вода с малко захар.  Rolling Eyes

А пък аз, разтворих всичко с маята Embarassed Иначе вече минаха около 40мин. от втасването и много се е надигнало Heart Eyes Ще снимам Laughing

# 117
  • Мнения: 52
Сигурна съм че всичко ще е наред.Аз даже препоръчвам да не чакаш да втасва меси смело и после втасвай Peace

Дано. И аз мисля, че няма да имам проблем Praynig Но виждам вече доооста се е надуло и не виждам смисъл, да го пускам и в фурната да втасва. Мисля, направо да премина към печенето. Защото при нас е доста топличко, климатика бачка на пълни обороти Laughing Вие как мислите?

П.С.Реших си проблема Party Сложих го в фурната веднага след като, извадих пицата и сега втасва на остатъчната топлина Laughing

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 20:30 от `GHOst whisSpeRer* ~

# 118
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да се запиша и аз, с месенето сме на вие, но отстрани изглежда толкова лесно Simple Smile
Непременно ще се пробвам в събота!

# 119
  • Мнения: 11 828
Селмичка, прекрасен е хлябът! За миг не съм се съмнявала, пъров защото е твоя рецепта, второ защото и аз знам за тайната на оцета и имам една подобна рецепта за тесто за пици, мекици.. Но вкъщи се яде и пече малко хляб и предимно черен, затова досега не го пробвах.. Вчера обаче реших за гости и всички много го харесаха! Peace Аз го месих и втасвах първо в машината за хляб (която отдавна вече хваща паяжини), че преди това 2 дни все теста за коледни сладки правих и не ми се занимаваше.. Правих го със суха мая, и типово и пълнозърнесто брашно, пекох в 2 отделни правоъгълни формички! Фантастичен!  Hug  Дала съм рецептата, на майка ми също и ще се прави! Peace

Общи условия

Активация на акаунт