РЪЧЕН ХЛЯБ.Висок и въздушен!Лесен и истински!

  • 38 529
  • 170
  •   1
Отговори
# 30
  • Марс
  • Мнения: 439
Мойта излезе от форматааа още при втасването, сега при печенето ще видя ква ще я "Фтасам" Mr. Green

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Селма, хлябът е прекрасен, ще се пробвам днес:) Благодаря  bouquet

# 32
  • Мнения: 7 418
ev4o,леко ме напрегна вчера с това излизане от формата......
С какво приключи печенето на хляба все пак?  Rolling Eyes

aneleto,благодаря за милите думи!
ПОжелавам ти успех!  Hug

# 33
  • Мнения: 9
Благодаря на Селма, за рецептата на този чудесен хляб  bouquet.Аз, след изпичането го намазах със зехтин и също се получи мноооого добре.Още една рецепта от Селма в домакинският ми бележник.Поздравления и благодарности отново.

# 34
  • Марс
  • Мнения: 439
Аааааааааааа, стана върховна питка, не съм вярвала че мога да го направя, брей къв съм майстор само. Ми излезе си от формичката, покапа малко по фурната, но го преживях, струваше си, мъж ми я омете за нула време, благодаря ти Селмичке отново  Hug

# 35
  • Мнения: 7 418
ev4o,kакъв позитивен човек си Laughing Hug
Но явно това количество тесто е много за твоята форма.Ще си го знаеш за напред.  Simple Smile

didadidos , Hug
Идеята със зехтина е интересна.

Иначе хлябът може да не се маже с нищо.И пак ще си е чудесен!  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 283
Снощи го направих и се изяде веднага. Направих много снимки, но те не са важни. Важното е, че всички бяха възхитени от хляба и настояват да го правя всеки ден. Благодарности за рецептата от сърце bouquet.

# 37
  • Мнения: 7 418
desperation,много се радвам!  Party
Все пак бих се радвала да ни покажеш и някоя снимка,ако намериш такава възможност!  Hug

# 38
  • Мнения: 3 410
Селма бих искала да попитам на колко градуса го печеш хлебчето и на коя скара?

# 39
  • Мнения: 7 418
  Описала съм по-горе  Simple Smile
  Пека на 160 градуса +вентилатор,на 2 ниво,горен и долен реотан.  Peace (добавих го и в първия пост  Hug )

  Второто втасване на 40 градуса без вентилатор,горен и долен реотан. (това за всеки случай)  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 410
Благодаря ти Селма за бързия отговор Hug Уж прочетох всички страници , но това точно ми е убегнало, а съм заложила тестенцето вече да втасва. Само че смятам да го опека в две правоъгълни форми за кекс, надявам се тестото да ми стигне за двечките, не са много големи.
Според теб пак ли да усуча тестото преди да го сложа във формичките?

# 41
  • Мнения: 7 418

Според теб пак ли да усуча тестото преди да го сложа във формичките?
  Да,бих го направила.  yes

# 42
  • София
  • Мнения: 10 309
Благодаря Селма, за хубавата рецепта, ще я изпробвам и ще пиша или снимам Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Много сполу4лива рецепта Peace Хлябът стана толкова бухнал, все едно е с поне три яйца, а всъщност е съвсем постен Simple Smile Хареса ни много!

# 44
  • Австрия
  • Мнения: 28
Ето и аз да се похваля с хляба по рецепта на селма. Изключително приятно за работа тесто! Прекрасна рецепта! Аз нямах време да си играя да деля тестото на топки. Направих както селма описва "салам", който леко усуках и сложих във формата. Чудесен хляб се получи. 100гр от брашното замених с пълнозърнесто. Брашно общо ми отиде около 650гр. Отгоре с нищо не съм мазала.



Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 22:23 от nudel33

Общи условия

Активация на акаунт