Как си поддържате външния вид с бюджета на самотен родител

  • 5 593
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 549
... Най-много като опозная някой продавач в и-бей да заредим някой друг модел.

Във всеки случай съм заинтересована да се впиша, за да нещата да вървят.

Външният вид винаги може да се постегне, даже и отчаяните домакини трябва да могат .... в и-бей  Simple Smile  #Silly

В такава ситуация от облеклото ли бихте почнали всъщност?

# 16
  • Мнения: 2 510
По облеклото посрещат, а и за собствено самочувствие, особено там където не те познават, пък и въобще.

# 17
  • Мнения: X
Под бедствен външен вид разбирам първо незабавна нужда от маникюр, обезкосмяване, подстригване и/или боядисване. Корекция на вежди, маски на косата и лицето, хидратиране кожата на тялото.
В наше време повечето от изброеното е възможно в домашни условия и със скромен бюджет, аз поне се "разкрасявам" сама у дома. Само за косата ползвам веднъж месечно фризьорка.
Ежедневните си дрехи-особено летни- купувам "еднодневки" от намаления, колкото да изкарам сезона.
С дрехите за работа е сложно, един качествен костюм с пола или панталон е между 150 и 200лв, но при добро поддържане се ползва с години. Имам няколко от преди 5-6-7 години, които редовно давам на химическо и нося от ноември до април, направо са всесезонни  Laughing Сменям само ризите и аксесоарите. Същото е положението с чантите и обувките- купувам само от намаления, но от възможно най-високо качество.
Този сезон си купих 2 намалени ризи /за по 10 лв от 30/, шал от индийския магазин и едни обувки от Фабиано /от 90 на 40лв/. Толкоз Wink

# 18
  • Мнения: 549
Малей, толкова зле ли? Е, не  Flutter Косми навсякъде, стърчи нещо, ааа, то било маникюра  Crazy
Добавих си в наблюдавани 2 бр. пончо по 6 долара за около 8 долара шипинг за двете - в и-бей. Сладки са, а вероятно скоро ще застудее. Пък и вървят с дънки - имам чувството, че като сложа панталон, който не е дънки, слагам 5 години отгоре
Косата ще я отрежа (още), ще махна маникюра, защото нямам време да го правя ефектен с лак и без това.
Нещо аз ли не търся добре, или доста често не шипват обувки до БГ в и-бей? И кой номер по британската или американската номерация е 40?

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Fall, не знам с каква коса си, но според мен ще направиш грешка със скъсяването (освен ако не е чуплива и след измиване сама да си застава в прилична форма).
От личния ми опит -  най-лесно се поддържа дълга и къдрава коса, най-трудно - тънка и права, независимо как е подстригана. В първия случай при липса на време врътваш един кок в стил 'Парижки вятър' или уж небрежно я връзваш на опашка с някакъв ластик в цвета на дрехата или ефектна шнола и си готова. С правата са едни чупки, кривки, подгъвания и опъвания с маши и преси, просто не си е работа, а 'момчешките' прически, за които освен, че е необходим почти идеален череп и отиват на много малко хора, си искат посещение при фризьор поне веднъж в месеца (ако косата расте бързо и по-често).
Дано ти потръгне в работата  Hug
Колкото до едиповата проблематика Simple Smile, хм... смея да твърдя, че ако преразгледаш въпроса, няколко подходящи модела от асортимента на магазина, носени от теб докато си на работа биха били чудесна реклама Peace.

# 20
  • Мнения: 4 458
Смятам, че за временна работа /в магазин/ не е нужно кой знае какво специално облекло. Няма нужда да харчиш пари които може да уползотвориш другаде. Не може да нямаш панталон/пола и блуза. Избери си два-три тоалета и ги обличай през седмицата, така както би носила униформа. По този начин всеки ден ще иглеждаш добре, няма да се чудиш какво да облечеш и как да съчетаеш. Коса и гримпо същия начин - основни грижи; сресване и молив и спирала и евентуално гланц за устни.

# 21
  • Мнения: 549
kiara, много си права, а смисълът на бартера са дрехи за малкия

Малкото подобрение, което направих, е широк колан върху ризите. Може да се сложи и върху едни плетени туники, които си направих лятото, изглежда нелошо и нестандартно, добре биха дошли едни хубави ботуши,  върху дънки или вълнени къси панталони до коляното с плътен чорапогащник. На път са и едни стилни и-бейски ботуши, с пътните излизат 30 лв. Не знам, много ли е или малко за изгодна покупка от и-бей  newsm78

# 22
  • Мнения: 4 458
30 лв. не са много. А да питам какъв и-бей ползвате? Този от САЩ или има в Бг? 

# 23
  • Мнения: 549
Великобрит. и САЩ; не е нужно да правиш отделни регистрации, влизаш си с юзъра, който имаш

# 24
  • Мнения: 5 299

Нещо аз ли не търся добре, или доста често не шипват обувки до БГ в и-бей? И кой номер по британската или американската номерация е 40?
Все по-често НЕ искат да пращат до БГ, защото пратките са обикновени/евтиния вариант/, и като се загубят  не могат да докажат че са изпратени. От 3 год пазарувам като обезумяла от Ибей, и опита ми показва, че от Американския е много скъпо. Боравя основно с Английския Simple Smile Имам приятели в Англия, акаунта ми е с техния адрес, купувам с английска доставка/двойно по-евтино е/ и като се прибират ми носят нещата.40 номер отговаря или на 6 или на 6,5 - различно е според модела. Аз нося 39, и винаги търся 6-ца, но много често се оказва че отговаря на 40. Може да питаш продавача, защото според различните модели, и номера е различен.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Като ви чета и ми се изправя косата..Какви шопинг мании разправяте тук Wink Wink Wink Аз от щастливците, които имат работни дрехи и моите служат, за да отида и се прибера от работа....
Но и не мога да пазарувам дрехи по картинки...не го ли видя..не става...Затова - аутлети и втора употреба когато крайно се наложи. А за обувки - там съм трагедия поради огромния номер на крака ми...Дамски обувки дори и с малък ток просто няма - прави се само до 41-ви у нас....Затова спорти обувки унисекс - винаги по намаленията. И се сдобих така миналата година с доста добри неща.
Козметика - е, не е чак толкова скъпо дори и с капризна кожа като моята.
По мое мнение късата коса е най-лесна за подръжка - просто я изсушавам с кръгла четка и съм готова. Няма нищо друго...освен 3-седмичното боядисване...ама аз съм луда да нямам корени видими...

# 26
  • Мнения: 54 444
Като ви чета и ми се изправя косата..Какви шопинг мании разправяте тук Wink Wink Wink Аз от щастливците, които имат работни дрехи и моите служат, за да отида и се прибера от работа....


И аз съм така ! Grinning
Дори си ходя с работното облекло от нас , защото то е дънки , тениска / блуза , според сезона , дънково  яке , които са съвсем прилични за носене . Peace

Мои дрехи обличам , само в редките случаи , когато излизам някъде , по специален повод .
Освен това , за щастие , от 26 години не съм си променила размера . +/- 5 кг не ми се отразяват на дрехите . Не съм фен на ултрамодерните и бързо излизащи от мода дрехи . Предпочитам нещо семпло и класическо . Като цяло много пазя дрехи и обувки и ги нося дълго време .
Козметиката , както каза Морг , не е толкова скъпа . Аз ползвам крем , червило , спирала , гел за коса , лак за нокти . Имам един приятел , който ми подарява хубави парфюми с повод и без повод  Wink Wink Wink. Косата ми е леко чуплива , освен подстригване , не изисква някакви специални грижи . Малко гел ми е достатъчен за оформяне .

И последно , БНД не само , че не подпомагаше семейния бюджет , а го натоварваше , защото изобщо не участваше . #2gunfire
Откакто го няма , съм по-добре , включително и финансово . Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 4 349
Разпродажбите са най-евтиния и най-лесен вариант. Когато дрехата не е последна мода, а е нещо, което можеш да носиш и догодина разпродажбите са идеалния вариант.

# 28
  • Мнения: 513
Май всички иамме  такива проблеми:)
Останах  самотен родителкогато детето беше на 3 месеца:)

Гледайки майките на площадката , смея да твърдя че изглеждам  супер...как се случи това? Ами не беше трудно - отделих 100 лв и обезкостих магазина за втора употреба на бул.А.Стамболийски,  след 4-5 месеца отделих още 100 и си купих 3  парцала от склад( в кв.Овча купел)...

Сега ми предстоят интервюта и имам нужда от работно облекло.МИсля да си купя 2 сака, 2 панталона , 2 поли и 3-4 ризи -  отделям 100-150 лв максимум....втора употреба ли ще е , с дефект ли ще е..истината е , че ако аз се харесвам ..ще ме харесат и другите...

Прическа и  грим- сама!!!Боядисвам се, изправям се, къдря се:)

Няма смисъл от  излишни разходи.

Уважавам продавалника, от там пазарувам за детето Simple Smile всичко е възможно!!!

Успех:)

# 29
  • Мнения: 2 510
За щастие аз много бързо си влезах в размера след раждане.
Напоследък бях понапълняла, но отново отслабнах. Винаги съм била малък номер, така, че след ката учениците стана да ходят без униформа, направо се родих.
В Продавалника също има достатъчно дрехи моят номер. Риск е, но рядко съм купувала нещо, което не ми става.
На работа мога да ходя всякак, затова си избирам дрехи, които ги използвам на двете места. Дори за в къщи използвам остарели дрехи.
Единствения ми проблем са обувките. Ниска съм и не мога да ходя със спортни обувки, пък те ми трябват за виличката.
Косата ми е рядка, но расте много бързо и е много мека. Прически средно постригване и изкосяване, но не много. Грим, сенки ги използвам от години. Крем няма как.

Общи условия

Активация на акаунт