Дания-5

  • 174 550
  • 533
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 418
Здравейте момичета  Hug

Идвам с едно запитване за което естественон ще се поинтересувам и от съответните органи но вес пак .

Та бременана съм в 5 месец  и от лятото съм в Дания . Приятелят ми е датчанин . Децата ни ще получат датско гражданство или не ?

Със сигурност, ако сте семейство. При ситуация на съжителство- не знам как е процедурата.

# 331
  • Мнения: 2 168
Здравейте момичета  Hug

Идвам с едно запитване за което естественон ще се поинтересувам и от съответните органи но вес пак .

Та бременана съм в 5 месец  и от лятото съм в Дания . Приятелят ми е датчанин . Децата ни ще получат датско гражданство или не ?

Здравей, malko_angel4e, ето тук е отговора на въпроса ти http://www.justitsministeriet.dk/arbejdsområder/statsborger … k-statsborgerskab
Накратко, ако детето се роди в Дания и един от родителите е датски гражданин, детето автоматично получава гражданство, независимо дали родителите имат брак. Ако детето се роди в чужбина обаче, автоматично гражданство се получава ако 1. майката е датски гражданин или 2. Бащата е датски гражданин и родителите имат сключен брак

# 332
  • Мнения: 10
Много благодаря  Simple Smile

Да бащата е датчанин което предполагам олеснява нещата .

# 333
  • Мнения: 2 168
Malko_angel4e, лека бременност, видях, че чакаш един отбор момчета  bouquet и аз живея в Копенхаген, пиши на лични ако имаш нужда от нещо или просто искаш да поговориш с някой  Hug

# 334
  • Мнения: 10
Много благодаря   bouquet

И ти ли си майска мама  Hug

Кой знае какви диваци ще родя да ми тровят живота като пораснат Joy

# 335
  • Мнения: 0
Здравейте, мами ! Искам да попитам няколко неща и ще съм благодарна,ако някой ми отговори..
 Приятелят ми мисли да записва магистратура в Дания в Олборг ( мисля,че беше ). Понеже аз завършвам догодина и мисля да отида при него и ме интересува върпосът със регистрацията. Той ако си наеме общежитие за двама ,дали аз мога да живея там с него и да си изкарам регистрация на този адрес и дали ако в началото не работя имам право на такава здравна карта. Не съм много наясно с нещата и ще съм благодарна,ако някой ми каже какви са първите стъпки, които трябва да направиш когато отидеш там.


Благодаря предварително!!!

# 336
  • Мнения: 0
Vesence, ето тук можеш да прочетеш какви са правилата:
http://www.nyidanmark.dk/en-us/coming_to_dk/eu_and_nordic_citize … eea_nationals.htm

Иначе има групи на българите в Дания и в Копенхаген по Фейсбук и там можеш да попиташ.

# 337
  • Мнения: 0
Благодаря, MAdvo ..

# 338
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Вече имаме билети-края на лятото София-Малмьо. При пристигането си ,веднаг се отправяме за Копенхаген. Там ще сме 6-7 дни . Предстои да направя програмата, но първо трябва да резервирам нощувки. С дете сме-на 7г. , предпочитам апартамент( чист, удобен) Бихте ли ми препоръчали район ? Да е близо до основните забележителности и да има транспортни връзки :
 Amager ,  Vesterbro, West Kopenhagen,  Nørrebro , Osterbro, City Center, Christianshavn ,Frederiksberg
    Nördliches Kopenhagen
   

# 339
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета,
Моят въпрос е следният:  има ли задължителни ваксини за бебета / децата там и какви са на колко време?
Благодаря, предварително

# 340
  • Мнения: 2 168
За район в Копенхаген, аз бих избрала Frederiksberg или city center, но и там може да не е супер разположението. Ако искаш, marianik, когато се спрете ба нещо по-конкретно ми пиши на лични и бих те посъветвала по-точно.

За ваксините- задължителни няма, цялата програма е препоръчителна, но са много по-малко отколкото в България и хората ги слагат на децата си.

# 341
  • Мнения: 3
Здравейте. До 16-17 декември работих в Дания около 4 месеца и днес ми пратиха някакво писмо от Дания от NemKonto ,че трябва да им дам някакъв банков акаунт за да ми пратят пари на друг да му се случвало ?

# 342
  • Vildbjerg,DK
  • Мнения: 96
Здравейте Simple Smile Отдавна не съм се разписвала тук - надявам се всички да са добре Hug
Dzhengis по това време тук обикновено се връщат данъци ( надвзети такива ) или съответно доплащаш. Сигурно е това. Явно ти имаш да получаваш  Peace

# 343
  • Мнения: 3
Благодаря за отговора надявам се да е така Simple Smile

# 344
  • France
  • Мнения: 726
Здравейте, момичета и момчета  Simple Smile
Имам нестандартен въпрос:
Номерата на колите как се обозначават в Дания? На снимката виждам жълт номер, без индикация от коя страна е, три цифри, после KPG и още 2 цифри. Това ме наведе на мисълта, че колата е от Копенхаген...

Общи условия

Активация на акаунт