Дания-5

  • 174 457
  • 533
  •   1
Отговори
# 345
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Здравейте, момичета и момчета  Simple Smile
Имам нестандартен въпрос:
Номерата на колите как се обозначават в Дания? На снимката виждам жълт номер, без индикация от коя страна е, три цифри, после KPG и още 2 цифри. Това ме наведе на мисълта, че колата е от Копенхаген...

http://da.wikipedia.org/wiki/Nummerplade

На датски е, но има изображения на датските регистрационни табели.

# 346
  • Мнения: 27
Здравейте,

Съжелявам, че се нахълтвам в темата, но ми трябва помощта ви и ще ви бъда много благодарна, ако откликнете. Имам познати от Дания, които очаквам да пристигнат другата седмица в БГ. Искам да им направя едно сувенирче, на което да отпечатам една мисъл на Иван Вазов , но искам да е написана на датски, моля ако някоя от вас прояви желание да ми помогне с превода. Мисълта, която съм се избрала е :   Идеалът на земното щастие е в труда, в здравето и в природата.
                    Иван Вазов (1850-1921)
                    Български поет и писател
Благодаря ви предварително! smile3525 smile3525 smile3525

# 347
  • Мнения: 1
Здравейте искам да попитам как мога да се преместя да живея в Дания със съпругът ми който е сириец и има лична карта за временно пребиваване в България имаме брак от 2009Г и имаме бебка на 8 месеца която като мен е с българско гражданство Кажете ми моля какви документи ни трябват за да се преместим за постоянно в Дания

# 348
  • Мнения: 3 865
Здравейте искам да попитам как мога да се преместя да живея в Дания със съпругът ми който е сириец и има лична карта за временно пребиваване в България имаме брак от 2009Г и имаме бебка на 8 месеца която като мен е с българско гражданство Кажете ми моля какви документи ни трябват за да се преместим за постоянно в Дания

а защо точно тук?

# 349
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Здравейте искам да попитам как мога да се преместя да живея в Дания със съпругът ми който е сириец и има лична карта за временно пребиваване в България имаме брак от 2009Г и имаме бебка на 8 месеца която като мен е с българско гражданство Кажете ми моля какви документи ни трябват за да се преместим за постоянно в Дания

Документите за Временно пребиваване /разрешителното за престой е 5 години/ се издават на територията на Дания след предоставен коректен трудов договор и три пейлиста назад, адрес. А другия вариант мисля, че беше да се гарантира с някаква сума около 50 000 дк.

И как тъй решавате целокупно цялата рода и се местите в чужда държава?

# 350
  • Мнения: 1
Просто проблемът е в това че в България е много трудно човек да оцелее без работа с малко дете . Ако всичко беше нормално щяхме да останем тук, но неможем да се справим с 800лв на месец за храна сметки и разходи по бебка като имаш напредвид ,че доскоро мъжът ми работеше за 500лв а аз зимам майчинство но само сметките са 400лв и вече той няма работа, та останахме с 300

# 351
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
А тук имате ли осигурено жилище, работа? В Копенхаген и околността намирането на жилище със сравнително поносим наем е много трудно, за работа да не говорим. Дори и за така популярното чистене тук се изисква датски вече. Иначе задължително поне английски...

# 352
  • Мнения: X
Здравейте включвам се във вашата прекрасна тема с няколко въпроса.
Не съм изчела всички теми така ,че може да сте дали отговор.
Моя съпруг мисли да запише магистратура в Дания.Поне така мисли за сега.
Той обаче е завършил преди 7-8 години.Бакалавър.Ще има ли право да запише магистратура.Четохме доста в сайта на университета който е избрал , но не успяхме да намерим дали има изискване за годините на студента и на това преди колко години трябва да е завършил.
Насочил се е към Aalborg.
Ще се радвам да дадете информация   bouquet

# 353
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
DqVoLsKi_ChArOvNa , нека твоят приятел да отправи запитване към университета, относно условията за прием след Бакалвър в Бг, задължително да напише къде е завършил и какво.

Предполагам, че бъдещото му обучение ще бъде на английски език, това също трябва да се спомене. До колкото знам няма особено голям избор сред специалностите преподавани на английски в тукашните университети.

 

# 354
  • Мнения: X
DqVoLsKi_ChArOvNa , нека твоят приятел да отправи запитване към университета, относно условията за прием след Бакалвър в Бг, задължително да напише къде е завършил и какво.

Предполагам, че бъдещото му обучение ще бъде на английски език, това също трябва да се спомене. До колкото знам няма особено голям избор сред специалностите преподавани на английски в тукашните университети.

 
Благодаря за информацията.Да магистратурата щя е запише на английски език като същевременно с това ще изучава и датски.Също искам да ви попитам после след като завърши магистратура ще има ли шанс да започне работа.Винаги е мечтал да живее в Дания , не знам защо точно Дания и толкова години все се кани да запише най накрая се реши.Сега мисли да изкара TOEFL и IELTS и едва другата години мисли замине. Той му се иска още сега но няма как .

# 355
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета  Simple Smile

От известно време следа темата ви и реших да се включаи аз. Съпругът ми получи предложение за работа в Дания и от доста време се чудим дали да приеме. Въпросът е в това, че имам хубава работа в България и не знам дали ще успея да си намеря такава и там...
Според вас достатъчно ли е да знаеш английски и да имаш опит и български дипломи, за да си намериш подходяща работа в Копенхаген?

Ще се радвам да споделите мнението си   bouquet

# 356
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
tinker^bell , ще се опитам пак аз да отговоря  Grinning

Не е невъзможно да намериш добра работа само с английски език, но се съмнявам че може да стане веднага. Много зависи и от специалността и професията, която имаш.

Разгледай датските сайтовете за предлагане и търсене на работа за да се ориентираш, но имай предвид, че там информацията е основно на датски.

Бих могла да те ориентирам към сайт, ако ми напишеш в каква област търсиш работа  Grinning

# 357
  • Мнения: 1 167
Здравейте. Отдавна не съм писала и се включвам с питане относно самостоятелна квартира. Едностаен или двустаен апартамент в Копенхаген или околността.
Ако тук е трудно да се намери работа, то квартира е два пъти по-трудно  ooooh! И не стига това ами, собствениците се възползват от това и изкуствено завишават наемите, което е незаконно разбира се.  Confused

# 358
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Здравейте. Отдавна не съм писала и се включвам с питане относно самостоятелна квартира. Едностаен или двустаен апартамент в Копенхаген или околността.
Ако тук е трудно да се намери работа, то квартира е два пъти по-трудно  ooooh! И не стига това ами, собствениците се възползват от това и изкуствено завишават наемите, което е незаконно разбира се.  Confused

Джия, има една група във фейса https://www.facebook.com/groups/370871909713368/ тук опитахте ли да търсите?

Да, много е трудно със жилищата в Копенхаген и околността  Tired А в близки градове до Копенхаген търсили ли сте? Например Фредериксунд и населените места около него...

# 359
  • Мнения: 1 167
В доста групи участвам и редовно ги преглеждам обаче нищо. А за "близките"  градове и дума не може да става. Не можем да си позволим да пътуваме всеки ден 2 часа в едната посока. Това си е ужасна загуба на време и пари.

Общи условия

Активация на акаунт