Велоергометър за дома

  • 2 706
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Здравейте. Препоръчайте ми велоергометър за дома от които вие сте доволни. Моля ако можете изпращайте линкове. Като за предпочитане е да около 200-300 лв. И най-важно ми е седалката да е удобна. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 612
Моят е на KTN, закупен е от Технополис преди няколко години, не помня точната цена, но беше между 200-300 лв. Моделът също не го помня точно, не мога да го проверя в момента, но можете да ги разгледате по марката в интернет като цяло. Доволна съм, седалката е доста удобна, регулира се. Има 8 степени на натоварване - става за кардио, става и за силова тренировка. Отчита пулс, километри, калории и др.

# 2
  • Мнения: 6 528
Може ли да ми кажете каква е разликата между магнитен и механичен велоергометър? Гледах цените в eMag, има до 200 и над 400 лв,

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
...каква е разликата между магнитен и механичен велоергометър?...

В системата за съпротивление, което се прилага върху маховика - това е начинът, по който контролираме натоварването най-общо казано.
Може да бъде механично (мисля, че с ремък или верига) или чрез магнити или електромагнити.
При магнитните системи натоварването се изменя плавно, по-прецизно, безшумни са.

 Тук има доста информация.
https://reviewbox.bg/veloergometri/

Общи условия

Активация на акаунт