С малко Априлско тумбаче напред, втори триместър привет!

  • 34 624
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
alida77, може би си права .. наистина спрях да усещам това пърхане .. но тогава стомаха ми беше абсолютно празен - не бях яла три дни, заради стомашен вирус ... аз затова си обяснявам, че може и да съм го усетила .. както и да е .. скоро ще ги усетим без да се двуомим, нали Simple Smile

# 16
  • Мнения: 63
Здравейте, отдавна не съм писала, но следя ежедневно темата. Вчера вече се записах на ЖК, в 8 г.с.и 1 ден /по-късна овулация и т.н./, на въпреки това всичко е наред.  Praynig Бях забравила, колко е вълнуващо в кабинета на доктора за проследяване на бременността, назначи ми изследвания и т.н.. Не съм го усещала това чувство от 12 години, с първото ми дете. Има голяма разлика между първата бременност и втората, конкретно при мен - гадене, повръщане, сърбеж по корема и гърдите, пъпки по лицето и главоболие... Оффф. Това го нямаше първия път. Късмет на всички и леко бременеене.  Hug

# 17
  • Мнения: 150
Не съм при мен също ще трябва да променяш данните на първа страница Simple Smile :
От днес годините ми стават с една повече - цели 38! smile3510
По този повод черпя всички много скромно, но от все сърце:
 cook beer  cook newsm24
(Умишлено не качих снимки на разни вкусотии, защото на бременни не бива да се дразни апетита)
А, освен възрастта можеш да промениш и че съм от Благоевград, а не от София и за да е по-актуално вместо "чула вече сърчице" можем да сложим "казали са й че и второто ще е момче"
Благодаря на теб и на другите момичета, които се грижите темите ни да започват толкова красиво и приятно!!

# 18
  • Мнения: 149
Бончил1  newsm59  Много здраве, щастие, любов и най-красивото бебенце април!!!

# 19
  • Мнения: 127
Здравейте  Hug
Бончил1 Честит рожден ден, бъди жива и здрава и много щастлива в очакване на прекрасно здраво бебче през Април. happy bd
Както споменах днес ходихме цялото семейство на доктор, беб е добре ритка и шава 47мм. e, Ал каза че бебето му се смеело Simple Smile имаме си и снимки. Док. каза че съм в 12 г.с и че няма смисъл да ходя на ранна ФМ да си сменя часа за 20-22 седмица че тогава е по-важно имам му страхотно доверие, той си е светило в Майчин дом. И в Понеделник ме прати на БХС.
Днес ми е един прекрасен ден, като никога имам апетит и ходихме в Хепи  eat много добре ми дойде, а и малкия пак намаза 2 колички и 2 блузки от Бенетон, аз за жалост нищо не си харесах, едни дънки грозни в Mothercare 90 лв.а в Benetton 110 е как да дам толкова пари за 5-6 месеца?
Ivkata-Pifkata за спането, така бях с първата бременност в 8 не можех да гледам, много ми се спеше, а сега пък май е обратно като се събудя през нощта и после няма заспиване.
Чао за сега даден отчет Mr. Green Желая на всички прекрасни мигове

# 20
  • Мнения: 28
Момичета, взех си на Юсерин олиото за което говорехте и от няколко дена се мажа, но кожата на корема ми е много суха и ме сърби. Дали да не пробвам с нещо по-мазно?Не съм имала проблеми досега с козметиката-в чудо се видях. Гаденето се завърна от 3 дни с пълна сила и вече не минава като хапна, а чак следобед. Карам на салатки и плодове предимно и май засега няма да си взимам витамини.

Хубав ден, мами! Ще пиша на пак след БХС.

# 21
  • Мнения: 28
Между другото какво мислите за флуор на таблеки? Моят зъболекар преди ми беше казал, че като забременея обезателно трябва да пия.

# 22
  • София
  • Мнения: 974
Бончил1, Честит Рожден Ден!  Gift Всичко най-хубаво ти желая, най-вече едно здраво и прекрасно бебе през април !
nnadiaa,  мен свекърва ми ме пита дали вече пия флуор, аз нямах представа за какво става дума. От тогава все забравям да питам лекарката. Дано се сетя следващия път. Междувременно, ти ако получиш повече информация по въпроса, сподели , моля.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 79

 Качвате ли вече видимо кг мили бъдещи мамита ? Аз като че ли съм се подула и съм качила 3-4 кг . Възможно и да е от рязкото спиране на цигарите,но вече би трябвало да ни личи...На последния преглед преди няколко дена док каза че сме 1 седмица напред . Другата седмица ще ме запишат за официално следене .... тогава вече повече инфо..... ето един интересен линк..Въвеждате датата - 14 дена след последната ви менструация и виждате бебо как се развива http://your-embryo.blogspot.com/

# 24
  • Мнения: 127
Хайде с тумбачета напред, преди малко една позната ме пита дали не чакам второ Simple Smile явно взе да ми личи, а се чудех дали изглеждам бременна или просто дебела Wink от както съм бременна само бременни жени виждам:)

# 25
  • Мнения: 221
И аз имам вече коремче,четох че при втора бременност започва да се образува коремче по рано.Преди ми се гадеше по цял ден и повръщах 1-2 пъти,а от няколко дни започва да ми става по добре,явно отминава.Не знам за вас,но на мен косата започна да ми се омазнява повече,явно е от хормоналните промени.

Много ми е поспаливо и нищо не ми се прави,четох някъде,че липсата на желязо може да доведе до това състояние.

# 26
  • Мнения: 2
Ох и мен ме мъчи едно безсъние от самото начало...Цяла нощ не съм спала, цял ден повръщам и сега имам имам непоносимо главоболие Sad  Навсичкото отгоре пак ми се гади...

Момичета, вие как се справяте с главоболието? Едната ми лекарка каза може парацетамол, другата каза без лекарства. Аз за сега търпя, но не знам до кога ще мога Simple Smile

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Благодаря, че ме добавихте към списъка!  Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Бончил1, Честит Рожден Ден!!! Да си здрава, щастлива и много обичана. Лека бременност, здраво и сладко бебче на финала. Много сбъднати мечти и прекрасни моменти с любимите хора!   bouquet

Аз скоро ще влезна в 3-ти месец и коремчето започва да ми личи. За сега минавам за напълняла, но гледам да ходя с по-широчки дрехи, че все още на работата не съм казала. Само с една колежка съм споделила.

Да чукна на дърво няколко дни нямам кафяво течение, по-малко жълто и бяло. Вече не понасям лекарствата, повръщам от тях. Обадих на док и сега ще пия само сутрин и вечер. Днес цял ден обикалях по центъра и се чувствах добре. Направо не мога да повярвам, че издържах и имах енергия за толкова дълга разходка. Все по-често се усмихвам, за разлика от преди, когато нещо бях превъртяла. А, колко ядох днес, не е истина. И ми беше вкусно. Голям кеф, че бях забравила какво е това да ядеш и да ти е вкусно. Лошото е, че все боклуци. Много малко плодове и зеленчуци ям. Нещо ги намразих, но постепенно се надявам да ги проям.

Прегръдки за всички!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Хубава вечер!!!

# 28
  • Мнения: 12
Еххх, че много сте изписали.... успях да ви изчета Simple Smile


Бончил1 Честит Рожден Ден! Много здраве и хиляди поводи за усмивки!

Аз отдавна не съм се отчитал, но нямаше и какво до онзи ден. В четвъртък бях на лекар... вече официално се водя бременна и записана за ЖК. Назначиха ми изследвания (днес ги пуснах и другата седмица чакам резултатите). Вчера бях на "Комбиниран скрининг" в Тина Киркова. Гледахме бебчо доста подробно и после и кръв ми взеха за изследването. Беше много забавно, защото бяхме с таткото, а той не искаше да знае пола на бебчо (имал бил вътрешно усещане какво ще е и не искал да му развалят представата). Предупредихме докторките да не казват ако разберат. Още на третата минута обаче бебчо толкова добре се показа, че дори и татко му успя да го разпознае (само аз не го видях, защото до тогава не виждах монитора). Момченце ще е Simple Smile Такова беше и вътрешното усещане на тате Simple Smile Но беше доста забавно Simple Smile Имаме си и снимки. Иначе бебчо си отговаря точно на термина.

На тема сънливост съм малък ужас... първият месец и половина беше най-зле - спях постоянно, дори когато изглеждах будна пак спях... после поотмина малко и сега, последните няколко дни, пак съм така.... заспивам права... 

Като килограми съм качила около 2.5кг., което е добре за мен самата, защото мислех, че до сега ще съм качила доста повече (качвам ужасно лесно)... да видим как ще е за напред.
Лошото е, че вече не влизам в някои дънки.

Май прекалих с писането Simple Smile

Пожелавам на всички леки бременни дни и много усмивки Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен,
не пиша често, но ви чета всеки ден. Аз бях на ФМ в понеделник и всичко е 6. Казаха ни, че сигурно е момиче  Laughing
Обаче какво стана на следващия ден, получих силни бодежи в корема - чувството беше като когато се пука киста, ако някой знае какво е. И след няколко часа имах една капка кафяво зацапване. Беше много малко. Бяхме в провинцията и след 2 дни като си дойдохме в София веднага отидох на лекар. Казаха ми, че наистина е имало леко кървене, но не се вижда нищо притеснително. Било от контракциите и ми изписаха но шпа.
Това сега ме притеснява много, иначе гаденето взе да минава и при мен си остана едно задъхване още от началото на бременността. Задъхвам се дори като говоря. Изпитвам адска умора и сънливост. Ям като се насиля, не изпитвам определен апетит и глад.
Това е моят отчет за сега, пожелавам ви много красива и усмихната бременност и всички неразположения да минат.

Общи условия

Активация на акаунт