Променя ли се мисленето на българските мъже?

  • 6 909
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 583
нека споделя и моето мнение.в момент на промени във всяка сфера на живот,се променя и обществото и морала и ценностите.те не са такива каквито са били в младите години на родителите ни-това е повече от ясно.да не говорим,че макар и по-бавно в световен мащаб те също се променят.и това е повече от нормално.преди време никой не гледаше с добро око на разведените жени,камо ли на родили без брак/сега е и така и иначе/.мисля че след време това ще се приема по-нормално,когато сблъсъка на стария морал с новия приключи в полза на новия естествено.ето аз не мога да приема браковете между хомосексуалисти,които смело си прокарват път на запад/да не говорим за желанието им да осиновят дете/,но може би един ден нашите деца ще приемат това просто като въпрос на избор и нищо скандално няма да виждат в това.и мисля че няма да е далече времето когато и българските мъже /пък и жени/ ще спрат да страдат от тези предразсъдаци/но може би ще има други/.по този повод да кажа,че наскоро моя близка,чийто син искаше да се омъжи за 30 г. момиче/без предишен брак и деца/се изказа ''в никакъв случай-тази щом до 30никой не я е взел значи нещо не и е наред''/той е на 32/.

# 61
  • Мнения: 2 327
... ето Stun по-горе каза, че познава поне 10 мъже който са готови да приемат жена с дете.

Стън каза, че познава такива на думи. Ако може да не и се вадят думите от контекста.

...Обаче повечето (има и изключения) хора тук живее в България. Така че ако искаш да те приемат като нормален член на българското общество трябва да спазваш (колкото прецениш) господстващите порядки в България. ....

Ако исках да живея другаде щях. Ама не за това става въпрос. Става въпрос че мъжете и жените не са създадени да са по двойки, а обществото е поставило тая норма. Което казваш и ти. Та не виждам в какво точно ми противоречиш...

...Ами че детето още няма годинка и вече не е при теб....

Не виждам какъв точно е проблемът в това и с какво ми пречи да си предпазя детето от разни кретени?

"Дай да се наеба с тоя и да му родя дете щото ме кефи, пък после ще търся някой балък за гледачка." Извинявам се за грубия израз, ама така ми звучи наистина.
За справка си прочети първото мнение от темата и аджеба за какво става въпрос - не става въпрос да избереш от кого да раждаш, а дали има мъже склонни да приемат жена с дете, което вече е факт. Грубия език звучи тъпо и не на място като коментар.

Мисля, че всеки може да си казва мнението на произволна тема. Не виждам смисъл темата да се обръща от една на друга обаче.
И не виждам за какво е спора, след като и Panther признава че българските мъже не са склонни да приемат жени с деца.

# 62
  • Мнения: 1 023
суз бе, пантер!
много на дребно се заяждаш, момче, много на дребно.
и това ти е проблема.
а и на повечето - просто не сте широко-скроени. и ако продължаваш в същия дух освен дружно да ти се тегли една путка майна друго нема да ашладисаш в тоя клуб.
аре, со кротце, со благо и както вече ти казах остави тая крива нива - с оран наклон не се изправя, а ти си от към плъзгащата се част.

милк - се извинява на останалите за офф.

*а на пантер за последно: остаи стън на мира бе - като нема да си й от полза, поне не й бъди във вреда и не й ходи по гъза да я ядеш за щяло и нещало - вече ме дразниш. и като страничен наблюдател пак ме дразниш.
**капиш?
***и тука нема ти отговарям кавато и простотия да напишеш - а ти много ги умееш тея работи, ма понеже по умния отстъпва, аз лично ти отстъпвам правото да ми отговаряш до личното си безсъзнание и изтощение.

*стън, аре спри да му се връзваш на провокациите. па и не само ти.

ааааааааа дееба как все много акъл се раздава, без да има такъв! аман!.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 63
  • Мнения: 2 327
Panther, харесвам те бе  Hug

# 64
  • Мнения: 1 425
milk
За една част от нещата които си казала определено си права и смятам да те послушам.
Всичко добро на всички форумнички.

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 08:46 от Panther

# 65
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Уф пак ли на лична основа?
МИ пантер и стън - май сте като в "Укротяването на опърничавата" - ми там края биеши щаслив /поне за някой от двамата - ма неясно за кой Wink/
Укротете страстите.
Пантер - май си се сетил къде сбърка нали Wink Личностните взаимоотношения винаги пречат на правилно и адекватно поведение - това важи за всички хора.

МИлки - ма и ти се палиш, и приказките си не мериш - нито е ушеприятно, нито пък има полза. Казвала съм го и пак ще го кажа - кефи ме твоята ирония, но само тя - там където преминаваш в грубо ебаване и псуване - определено всички го можем, не виждам защо обаче е нужно да се правим. Още повече по нечий адрес - добре, че Пантер е все пак добре възпитан мъж и запазва благоприличие - аз на негово място такъв щях да го драсна.... Нищо не ти дава право с непознат да си толкова груба! ХАресвам те, но колкото и да си забавна и оригинална, нищо не ти позволява да пишеш по горния начин ЛИЧНО за някого! НО кой знае - някой утре някой може с теб да се държи така... или с детето ти? Помисли малко, тоя свят трябва да го правим по-красив, а не по-гроен с постъпките си.
Сори за офф-а и дано не се обидиш1, но този път прекали - то и ПАнтер също - но поне не толкова чак грубо....


# 66
  • Мнения: 1 023
наде, нема и да си правя труда да ти отговярям.
познай "що?"!


милк - мдаааааааааааа... "хочешь, я объясню тебе на пальцах... средний видишь?" Sunglasses

# 67
  • Мнения: 1 559
Milk,супер си брутална.Представям си дори вече как изглеждаш ,само от това,което пишеш. Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 1 425
milk
понякога има някакъв смисъл в това което казваш, но повечето време ръсиш приказки колкото да си проветряваш устата. Обикновено когато ти липсват аргументи изръсваш нещо което според теб може би е остроумно, но без никаква идея в него.

И по темата: много приказки се изписаха колко са безотговорни мъжете 'щото не искат да поемат отговорност за чуждите деца. Та исках да попитам, някоя от тук пишещите поела ли е отговорност за нечие чуждо дете или всички да ви пишем и вас към безотговорните?

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 19:52 от Panther

# 69
  • Мнения: 2 863
Аз съм чувала, че изглежда като на аватара:)) Я стига сте се занимавали с глупости и да не си разваляме форума с простотии. Между Пантер и Стън си има приказка, те си знаят, темите малко се изкривяват в посока кой и защо, ма нали за това са форумите:)))  bouquet
Във всеки случай лошия тон не прави чест никому, най- малко на онези, които броят себе си сред интелигентните:)))

# 70
  • Мнения: 1 559

 Та исках да попитам, някоя от тук пишещите поела ли е отговорност за нечие чуждо дете или всички да ви пишем и вас към безотговорните?

Да аз съм една,от тези поели отговорност към чуждо дете.Въпреки че не живее с нас постоянно,почти всеки уикенд е в къщи,а и през седмицата(живеят наблизо с майката).Та приела сам го и си го обичам даже,и се грижа доста за него.
А колкото до Milk,за аватара и.Ами незнам,аз не виждам нещо особено там,освен една затъмнена снимка.Няма и не искам да споря нито с нея,нито с които и било заради нея.Просто не приемам,че една уважаваща се жена би имала такъв пиперлив език,и би расила такива глупости наляво ,надясно...та така Milk,нищо лично  bouquet

# 71
  • Мнения: 1 023
...та така Milk,нищо лично  bouquet


от книга на книгите:
"- Всичко е лично, Майкъл, всичко е лично!"

милк - всичко й е лично. Mr. Green

# 72
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Milk знам кога ще мирясаме и двете - като почнат нашите хлапета да ръсят туй дето го пишем, а твоето и да жестикулира Wink
Както и да е - имаш си родители да те поучават, не съм аз тази дето ще го прави - нито имам право, нито пък нерви - но все пак замисли се, все пак си майка и пример - вече си пример за някого...
Както и да е - задръж си и пръста и другите неща - щото немам нерви да чета глупости /добре поне, че не ги гледам/. Това определено е повече от лично и определено бих могла да кажа на кого да го показваш...
Е аз съм до тук щото ще излезна от добрия тон, а се опитвам да откажа псуването и глупостите...
Айде лека ти вече и определено наистина ми допадаш, но не и в тази светлина - човек трябва да има граници и да си ги знае.



# 73
  • Мнения: 1 761
темата май плаче за заключване.....

# 74
  • Мнения: 1 023
много лесно се спекулира с добрия тон.
добрият тон не е граница на думи.
добрият тон не е и граница на съдържание.
добрият тон обаче със сигурност е поведение, което изключва ровене в чуждия личен живот и изнасянето му от извънстоящи лица.
добрият тон със сигурност изключва склонността към арбитризъм и още повече на всяка манджа мерудия.
добрият личен тон също изисква по-добре да замълчиш отколкото да лицемерничиш.
и най вече добрия тон изисква съобразяване със ситуации и типове хора и лично ограничаване на даване на определения на същите тея хора, когато не успяваш да го направиш, а си вреш носа получаваш броилка.


милк - ае хубав ден и пожелавам работещи мозъ4ни клетки на всички

Общи условия

Активация на акаунт