Къпят ли новородените

  • 3 050
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
тъкмо оплюх тукашните порядки, ама май само в бг ги къпят веднага. та ние си излязахме пообърсани,а аз бясна и излязох на 45ч колкото и тежка да беше операцията.

Аз моя Калин го раждах в АГ-то във Варна и не го къпаха веднага. Само го избърсаха и чак на следващата сутрин. Даже и аз с еучудих защо така правят, но ми казаха,  че не трябва и е по-полезно за бебето да престои с бялото в/у кожата.

# 16
  • Мнения: 1 238
тъкмо оплюх тукашните порядки, ама май само в бг ги къпят веднага. та ние си излязахме пообърсани,а аз бясна и излязох на 45ч колкото и тежка да беше операцията.

Аз моя Калин го раждах в АГ-то във Варна и не го къпаха веднага. Само го избърсаха и чак на следващата сутрин. Даже и аз с еучудих защо така правят, но ми казаха,  че не трябва и е по-полезно за бебето да престои с бялото в/у кожата.

Да, Тандури и в Дания така казват. Тук на това бялото му викат "зародишова мазнина" (буквален превод, сори ако звучи гадно)
Даже ми казаха ако я къпя, пак да внимавам да не и махна мазнината......А тя имаше най-много в гънките, и постепенно това чудо се втрърди, стана жълто и гнусливо. Но медицинската сестра, която ми беше наблюдателка ми казваше, че нищо нямало, нека си седи мазнината..... Shocked Shocked Shocked Shocked Един ден на мене ми писна, не издържах да я гледам такава, хванах една клечка с памук (от ония за чистене на уши) и лека полека премахнах това чудо.

# 17
  • Мнения: 1 238
тъкмо оплюх тукашните порядки, ама май само в бг ги къпят веднага. та ние си излязахме пообърсани,а аз бясна и излязох на 45ч колкото и тежка да беше операцията.

Аз моя Калин го раждах в АГ-то във Варна и не го къпаха веднага. Само го избърсаха и чак на следващата сутрин. Даже и аз с еучудих защо така правят, но ми казаха,  че не трябва и е по-полезно за бебето да престои с бялото в/у кожата.

Да, Тандури и в Дания така казват. Тук на това бялото му викат "зародишова мазнина" (буквален превод, сори ако звучи гадно)
Даже ми казаха ако я къпя, пак да внимавам да не и махна мазнината......А тя имаше най-много в гънките, и постепенно това чудо се втрърди, стана жълто и гнусливо. Но медицинската сестра, която ми беше наблюдателка ми казваше, че нищо нямало, нека си седи мазнината..... Shocked Shocked Shocked Shocked Един ден на мене ми писна, не издържах да я гледам такава, хванах една клечка с памук (от ония за чистене на уши) и лека полека премахнах това чудо.

# 18
  • Мнения: 1 194
Много интересна тема! Ще излезе , че във Франция, както винаги се делят от общите тенденции по света. Тук бебетата ги къпят веднага след раждането. Яна ми я поставиха на корема за 5 минути и после заедно с таткото я занесоха на баня. като гледам снимките-доста основно са я изкъпали, във ваничка с много пяна! На около 10 минутна възраст Wink. Изобщо не пазят пъпчето , както знам, че правят в БГ. Препоръчват обилно обливане с вода.

# 19
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз го отдавам на мързел тука, но може би и заради студа -можеш ли да стоплиш хамбар от 60 см каменен зид- та миехме на седмица цялата, а като има какво в памперса тогава пак, но по-4есто кърпи и вси4ко на 15-16градуса екшън,затова не понасям зимата тука. а за бебетата тука за родилките не съм толкова сигурна но се къпят истински на 40ден. не знам традиции ли е, но като нас спазват тези 40 дни за родилката да не излиза.
големите ми ги носеха във Варна -окръжна но 4исти4ки след като излезех от упойка, а туй като твоето с дълга засъхнала в гадости коса, по памперс  и 4орапки и камизолка в одеалцето., мръсно и я 4истих с кърпи4ки,а студено  -беШе 1 ден на зимата тука от 40 на 10 падат температурите без парно леле калено моме!

# 20
  • Мнения: 3 880
Аз моя Калин го раждах в АГ-то във Варна и не го къпаха веднага. Само го избърсаха и чак на следващата сутрин. Даже и аз с еучудих защо така правят, но ми казаха,  че не трябва и е по-полезно за бебето да престои с бялото в/у кожата.

Аха... и в България вече са zахитряли zначи Laughing Wink
Край на времето с поливането на чеШмата на токуЩо иzляzлото на бял свят и оЩе преди да е видяло майка си бебе;-)

# 21
  • Мнения: 1 238
аз го отдавам на мързел тука, но може би и заради студа -можеш ли да стоплиш хамбар от 60 см каменен зид- та миехме на седмица цялата, а като има какво в памперса тогава пак, но по-4есто кърпи и вси4ко на 15-16градуса екшън,затова не понасям зимата тука. а за бебетата тука за родилките не съм толкова сигурна но се къпят истински на 40ден. не знам традиции ли е, но като нас спазват тези 40 дни за родилката да не излиза.
големите ми ги носеха във Варна -окръжна но 4исти4ки след като излезех от упойка, а туй като твоето с дълга засъхнала в гадости коса, по памперс  и 4орапки и камизолка в одеалцето., мръсно и я 4истих с кърпи4ки,а студено  -беШе 1 ден на зимата тука от 40 на 10 падат температурите без парно леле калено моме!

Лелее...ти ме уби! Shocked Shocked Shocked Shocked

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
с кое те убих, скъпа?хахаха ти нищо не знаеш има толкова неща, които са странни ,как се третират родилите и какво се прави, ама аз не съм в такаво семейство, но ми разказваха -знам ли може да са с право за някои неща- арабките много си държат на спокойствието си,въстановяването и на глезенето,но това е друга тема.

# 23
  • Мнения: 1 238
с кое те убих, скъпа?хахаха ти нищо не знаеш има толкова неща, които са странни ,как се третират родилите и какво се прави, ама аз не съм в такаво семейство, но ми разказваха -знам ли може да са с право за някои неща- арабките много си държат на спокойствието си,въстановяването и на глезенето,но това е друга тема.

 EmbarassedМи...не очаквах, че в болницата е толкова студено... Confused Confused newsm78 newsm78

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да тука си е студено определено те вклю4ват в болницата декември парното, както е нормално декември да по4нат студовете, но тогава -изненада 31окт!зимата просто е гадно не можеш да отопляваш.но и в бг каката я гледах в панелка нова с три радиатора и пак на 18гр трябваше да се къпе при -14гр навън

# 25
  • Мнения: 4 212
Такива кривотии бяха групата дето ме ображдаше, 4е вси4ко ми мина на магия. Взеха ми страха, но, спомням си мойта щерка я минаха през водата, ама после разбрах 4е и от двата крана, топла и студено, те4е еднаква температура вода, хладка. Да ги убиеш, малко е. После 3 дена никой не дойде, само да ме нахокат 4е не съм я закърмила. А аз им се скарах 4е няма ни топла ни студена вода, и нямаше какво да ям.

Според мен е по добре няколко 4аса да не се къпят бебетата. Не са 4ак толкова мръсни, хайде холан, във вода са стояли  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 173
И оЩе неЩо се сетих_в България оставят пъпната връв няколко минути,за да може да се влеят оЩе 50_60 мл.кръв на бебето,а тука веднага я режат.Тази кръв,която може да е така полезна за бебето отива в кофата с боклук Close


А ти с отрицателен резус фактор ли си?

# 27
  • Мнения: 1 246
И Алисия не я изкъпаха веднага,поизбърсаха я,облякоха я,и даже бяха ни казали да не я къпем докъто не падне пъпа ThinkingНие я измихме,4е имаШе кръв по коси4ката.

# 28
  • Мнения: 4 212
Тандури, като как беше в АГ Варна? Защото преди по4ти 13 години беше меко казано зле, и уж при позната раждах, приятелка на майка ми. Но това не попре4и да не ми обърнат внимание де, всмисъл да дойде някой да ме види дали съм жива и как съм, бих казла 4е ме забравиха 4е съществувам.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Сега половинката каза, че веднага след раждането не бил къпан нашият герой, ами забърсан, прегледан от детски лекар и сложен в кувоьоз, докато аз съм била долу в реанимацията. После какво са го правили не знам, вечерта го взеха за наблюдение уж, и знам, че на другата сутрин чак привикаха таткото за къпането.
Пъпната връв беше отрязана веднага, така де то аз нали секцио отнесох...

Общи условия

Активация на акаунт