Напреднала бременност и съмнения за токсоплазмоза

  • 5 650
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29
Във Варна , в лаборатрия Статус , а те го пратиха в София , но не знам къде . Май в лаборатория Геника.

# 16
  • Мнения: 132
Във Варна , в лаборатрия Статус , а те го пратиха в София , но не знам къде . Май в лаборатория Геника.
А кои стойности са ти толкова високи на Иг Г ли?Аз си взех резултатите от националния център по паразитология и резултатите са Иг Г (+) Иг М (-) Иг А( -) Казаха че е стара инфекция и  съм  преболедувала преди и колкото пъти да си правя изследване щяло пак да покаже положително,понеже вече съм се сблъскала с тази инфекция.Дано да е така.Аз съм си малко Тома неверни,все нещо не ми се вярва.Исках да си направя и ДНК тест,но казаха че нямало нужда.

# 17
  • Мнения: 33
Момичета, някоя от Вас може ли да ми разтъклува резултат от кръвен тест за токсоплазмоза:
Име на теста (изследването)
Токсоплазма IgM 0.10 Index    Референтни граници <0.90-Отр.;0.90- 1.10 Гранична ст-т;>1.10-Пол.

Токсоплазма Ig G  <5.00   IU/mL                  < 6.5 - Отр.;6.5-8.0 -Гранична; >8.0-Пол.
Много благодаря на тези от вас, които ще откликнат. Горе-долу имам някаква идея, но ако някоя знае с точност -кое е преди и кое сега...

# 18
  • Мнения: 6 002
Момичета, някоя от Вас може ли да ми разтъклува резултат от кръвен тест за токсоплазмоза:
Име на теста (изследването)
Токсоплазма IgM 0.10 Index    Референтни граници <0.90-Отр.;0.90- 1.10 Гранична ст-т;>1.10-Пол.

Токсоплазма Ig G  <5.00   IU/mL                  < 6.5 - Отр.;6.5-8.0 -Гранична; >8.0-Пол.
Много благодаря на тези от вас, които ще откликнат. Горе-долу имам някаква идея, но ако някоя знае с точност -кое е преди и кое сега...

Изследването за токсоплазмоза е кръвен тест, с помощта, на който се изследват антитела към паразита Токсоплазма (Toxoplasma gondii). При заразяване с този паразит имунната система на организма образува антитела. Титъра и вида на тези антитела може да покаже дали инфекцията е стара или нова. Колкото по-висок е титъра, толкова повече антитела има в кръвта.
Ако се открие висок титър на антитела от тип  IgM това означава, че инфекцията е нова. Високият титър на антитела от тип IgG означават, че инфекцията е стара и е възникнала в миналото.

За разчитане на резултати се обръщай задължително  към лекар Peace но не мисля,че в случая има нещо притеснително  Peace Късмет !!!

Общи условия

Активация на акаунт