Мога ли да започна захранването с пюре?

  • 1 703
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
От всичко,което прочетох до сега и следя доста изчакай до 6 месец.Ние сме почти на 4,но ще изчакам малко и ще започна с пюре определено.Сок мисля евентуално към година да дам  Peace

# 16
  • Мнения: 1 517
Здравейте!И на мен педиатърката ми каза да започна вече със сок от морков или ябълка,но след като прочетох доста мнения реших да изчакам поне до 5-ти месец на беба.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 149
Хич даже и на 5 месеца не й давай. Особено, ако сте имали колики. От личен опит ти го казвам. Синът ми, въпреки, че не разбра що е то колики, ги усети, когато също като при теб по препоръка на педиатърката му дадох сок... Спрях го и изобщо повече не съм му давала. Направо плодово пюре му дадох, когато го захраних със зеленчуково и т.н. Дано не съм ти прозвучала кофти  Peace

# 18
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Така - и аз съм от тези дето сглупиха да дадат рано сок, та брах ядове, ама това е вече минало.
Мъника прояде пюре от морков о 2 дена  Mr. Green - на мама отличника, имам обаче питане - увеличавам количеството докато заместя хранене до тук добре, но през това време само един вид пчре ли давам, т.е. само морков? Като дам друг вид - тиква, да почвам пак с малко лъжички или какво, че то като свикне детето с пюре определено количество как да му дам по-малко? Кога е удачно да се въвеждат пюрета с месо?
Питам тези неща, че ми се иска да си съставя някаква схема за захранване, съответно съобразявайки реакцията на детето.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
"Докато заместиш хранене"-ако пюрето ти е млечно-зеленчуково. Ако не-даваш по-малко пюре и дохранваш с мляко. До годинката се стараех всяко хранене на детето ми да е млечно.
Когато започнеш да захранваш с тиквата (не по-рано от 5-6 дни след като си започнала да захранваш с моркови), към досегашното морковено пюре добавяш (смесваш) 1-2 лъжички тиква. Следващите дни може да увеличаваш количеството на тиквата и да намаляваш количеството на морковите в порцията.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 5 347
"Големия ни стаж" от дни е така - пюре и после мляко, вчера с малък интервал между двете, днес почти веднага пи мляко, не мога да изчакам да е огладнял стабилно, че почва един рев и после докато се успокои и почне да яде е мъка. Човека е с характер Simple Smile.
Vivi мерси - така ще направя, ще добавям нов зеленчук към морковите, май ще продължа с Хип, техните морковчета харесахме.
Под Млечно-зеленчуково пюре се разбира това, в което добавям АМ или има готови с мляко?
P.S. четох справочника, ама мие мъгла нещо.

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 14:25 от Devil_Rose

# 21
  • София
  • Мнения: 15 222
Аз правех домашни пюрета-сварени зеленчуци, пасирани в кърма или АМ.
Ако даваш готови (повечето са безмлечни) - добави мляко.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Ok мерси.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 162
Започнах с пюре от тиква на 4 навършени месеца

Общи условия

Активация на акаунт