Есента навън наднича ;) Юлчето в листата тича ;)

  • 29 227
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Честит рожденик на Ивалина! Да ви е жив и здрав!   bouquet

Имам близки приятели в Петрич, които често пазаруват от Серес (май той бил най-близо  newsm78), тва преди са ми го споделяли. Сега покрай кризисните ситуации в Гърция не знам дали си заслужава...Как е обстановката там, Кости? (btw. всеки път асоцирам ника ти, и теб самата дори, с образа на гл. героиня от Bones  Mr. Green)

И аз обмислям приема на някакви имуностимуланти вече и за тримата, но все още се чудя какво, аджеба, да е Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 107
(btw. всеки път асоцирам ника ти, и теб самата дори, с образа на гл. героиня от Bones  Mr. Green)


 Joy Joy Joy
Всъщност ника идва от името на мъжа ми - Константинос, аз му казвам Костис, Кости, като ударението пада на последната сричка и не звучи като превода на bones. Hug
В първите месеци на бременността, той все повтаряше, че ще е момче, въпреки че аз вътрешно си знаех, че е момиче Simple Smile Но взех да му вярвам и си бях казала, че ако е момче, ще носи неговото име. Влюбена съм в това име Heart Eyes Затова и се ожених за милото Laughing  Та, така, после попаднах на този форум и като създавах профила си, ми изникна това име за никнейм(мислейки, че ще имам момченце, на име Коста). Малко тривиално, но... факт Grinning Hug

А кризата вече се усеща с пълна пара. Постоянно съкращават от работа, хората нямат пари, а гърците са свикнали на лесен живот и им идва малко в повече. Виж, аз съм свикнала и нямам особени проблеми с адаптирането към една такава ситуация Laughing
Винаги съм се чудила, обаче, защо българи идват да пазаруват от Гърция newsm78 Тук е двойно по-скъпо, самите гърци пазаруват от БГ. Истината е, че качеството тук е на по-високо ниво Peace ,но все пак...

Извинете за спама Blush

# 32
  • Мнения: X
Винаги съм се чудила, обаче, защо българи идват да пазаруват от Гърция newsm78 Тук е двойно по-скъпо, самите гърци пазаруват от БГ. Истината е, че качеството тук е на по-високо ниво Peace ,но все пак...

Извинете за спама Blush

И аз това се чудя... Почивахме на Халкидики. Наистина, не знам дали цените бяха курортни или е просто така в Гърция, но ако е такава скъпарщина в цялата държава... Нищо по-евтино в магазините не видях от тукашните. За справка 1.5л Кока Кола струваше 1.80 евро, като тука 2 литра са 1.80 лева... А кафето за 3 евро и 50 и малката бира за 4... Grinning

# 33
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Винаги съм се чудила, обаче, защо българи идват да пазаруват от Гърция newsm78 Тук е двойно по-скъпо, самите гърци пазаруват от БГ. Истината е, че качеството тук е на по-високо ниво Peace ,но все пак...

Извинете за спама Blush

И аз това се чудя... Почивахме на Халкидики. Наистина, не знам дали цените бяха курортни или е просто така в Гърция, но ако е такава скъпарщина в цялата държава... Нищо по-евтино в магазините не видях от тукашните. За справка 1.5л Кока Кола струваше 1.80 евро, като тука 2 литра са 1.80 лева... А кафето за 3 евро и 50 и малката бира за 4... Grinning

Едва ли е заради парите, по-скоро заради качеството. Съдя от факта, че въпросните мои приятели купуваха перилни и почистващи препарати, омекотители и пр. неща, не храни  Peace

# 34
  • Мнения: X
Едва ли е заради парите, по-скоро заради качеството. Съдя от факта, че въпросните мои приятели купуваха перилни и почистващи препарати, омекотители и пр. неща, не храни  Peace

Aaa, имаше репортаж на тая тема по БТВ преди време. Само, че се отнасяше за малките магазинчета, които само това продават. Внасят ги от чужбина, твърдят, че били по-качествени чуждите прахове. Правиха и някакво сравнение, което разбира се показа, че всичко е 1:1 и няма разлика в качеството.  Mr. Green
Миришеше здраво на тия платените документални, дето редовно си ги правят.

# 35
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Едва ли е заради парите, по-скоро заради качеството. Съдя от факта, че въпросните мои приятели купуваха перилни и почистващи препарати, омекотители и пр. неща, не храни  Peace

Aaa, имаше репортаж на тая тема по БТВ преди време. Само, че се отнасяше за малките магазинчета, които само това продават. Внасят ги от чужбина, твърдят, че били по-качествени чуждите прахове. Правиха и някакво сравнение, което разбира се показа, че всичко е 1:1 и няма разлика в качеството.  Mr. Green
Миришеше здраво на тия платените документални, дето редовно си ги правят.

Peace
Абсолютно съм съгласна , пролетта си купих прах за пране от Г-я , омекотители и веро , е ми няма такова качество , като ми свършат пак ще ида да си купя  Grinning вярно по-скъпо излизат , но пък и дрехите не са евтини  Mr. Green на Маги се изпраха всички петънца които имаше по-дрешките  Wink
Имуностимуланти все още не давам , а и не съм решила дали изобщо да давам  Rolling Eyes сок категорично отказва да пие , но пък обожава плодове и зеленчуци  Grinning
Онзи ден правих боб в гърне  Mr. Green на моя мъж му се беше дояло , Маги уж е месарка , ама как е яла боб  Mr. Green не посмях много да и дам , но ако и бях напълнила купичката щеше да я омете като нищо   chef
Та въпроса ми е давате ли боб на децата вече ? Иначе грах яде харесва и с месце , леща не обича , царевица обожава  Grinning
Зъбки имаме доста , но колко са не знам , само като реве ги виждам , вместо да я успокоя , бързам да и погледна в устата  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 107

...вместо да я успокоя , бързам да и погледна в устата  Mr. Green
Joy

Да, и аз го гледах онзи репортаж. В едно съм сигурна - тук качеството е по-добро Peace И не само на перилните препарати.
Относно цените, еднакви са, разликата е във валутата - ако в БГ една малка кока-кола в заведение струва 1 лев, в ГР е 1 евро. Диване това са курортни цени, обикновено е маалко по-евтино. В заведенията обаче е  ooooh!

Маринела от доста време яде боб, не сме имали проблеми. Едно от любимите и е, след картофите (във всякакъв вариант) Laughing

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 20:00 от Kosty

# 37
  • Мнения: 361
И ние почивахме на Халкидик,както казва Ивон и не ми се стори толкова скъпо-една седмица изкарахме с 700 лв.Ми на нашето море,доста щях да се помъча с 2 деца и 2-ма възрастни да изкарам с толкова пари,толкова време.Е,не сме яли на вън всяка вечер,но не сме лишили нито децата ,нито нас от нещо.Имаше там едни баклавичкииии...... Crazy
Ние също пазаруваме от Гърция редовно-маслини ,козметика,препарати.НЕМА начин бг качеството и гръцкото да са еднакви.Разлика огромна Peace
Сега последно като бяхме на Цинцарис,беше бъкано с БГ коли.
А пък гърците идват в Сандански и си мислят ,че пазаруват по-евтино.Там според езика на който говориш ти обявяват цена-ако питаш на БГ е в лв,ако питаш на гръцки- в евро.

Боб,леща и царевица ядем редовно.От грах и зеле обаче,продължава да има колики Confused

# 38
  • Мнения: 1 107
А пък гърците идват в Сандански и си мислят ,че пазаруват по-евтино.Там според езика на който говориш ти обявяват цена-ако питаш на БГ е в лв,ако питаш на гръцки- в евро.

Дамм, изхитриха се и търговците. И все пак е излиза по-евтино за един грък. В противен слуЧай не купува. Стиснаха си и те джобовете, веЧе не харЧат така безмислено Peace
Относното каЧеството, веЧе ставам досадна, но - няма база за сравнение Peace

# 39
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Гледам, че пазарска тема сте подхванали. Според мен и в БГ си има качествена стока. Дали а ко дадеш същите пари и тук няма да си намери по-качествени препарати и дрехи и т.н.  Flutter Според мен - ДА, ще намериш! Друг е въпроса, че в редица западни държави много ежедневни неща са наистина в пъти по-евтини. Спомням си, че като бях в Англия дрехите бяха на много добри цени, сособено при разпродажба, а като качество наитсина техните евтинийки, са като нашите по-скъпи дрехи  newsm78 А преди няколко години си  купих от Шан'з е Лизе (сори ако не го пиша правилно  Blush) в Париж едно палтенце на Зара за 50Е, което не е мръднало (само хастара на джобовете му прокъсах, че го човъркам  Mr. Green). Тогава в БГ можех да си купя за 150лв турски боклук, детоп ще ми се заваля на топчена и от всички страни конци ще стърчат  ooooh!
Селме, много си права за преместването. И аз го отдавам на това, но ми се струва, че като цяло му е много интересно да разучава новата обстановка. А стреса си го има дори и за нас, но ще свикнем (особено като спрем да сглобяваме мебели до към 22ч  Crazy)
Снощи Алекси 3-4 пъти ме изправи на нокти. Дадох му резенче тънък морков и той с двата пръста и го натъкна  в гърленцето си и аха да се задуши и почна да се дави  ooooh! После му дадох бисквитка и едно голямо парче пак по същия начин - с  двата пръста и натиска в гърлото да мине без да го дъвче  #Shocked Че бърках с пръст, повръща, дави се...Какво го прихвана снощи не знам  ooooh! Това с бисквитката го направи 3 пъти и накрая му я взех, защото не издържах.
Хайде лек ден на всички!   bouquet

# 40
  • Мнения: 7 418
   Скоро една близка от САЩ ни гостуваше тук в БГ и беше поразена от скъпотията.... Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 423
Привет Hug
  КЪт видна мИрудия да се включа по българо-гръцката тема Laughing   Знаете че споделям само личен опит ...и малко приятелски  Mr. Green Grinning Heart Eyes
 Гърците идват в Сандански предимно на секс  туризъм , и това са младежи около 65-85 годишна възраст Mr. Green .Идват и да обядват  по рИсторантЕ , при нас храната им е евтина ...пазаруват но малко  не е каквото беше преди  три години  .Като клиенти  винаги се пазарят  за отстъпки  все им е скъпо ...абе мрънкала
 Като разлика във качеството на стоките , разбира се че има  едните стоки са правени за БГ  -демек средно .бедното народ качество слабо , цена висока Wink Heart Eyes
 А сега кажете ми защо има разлика във шоколад милка купен  от чужбинско и купен от тук , защо само във Франсето има Милка-бяла със кокос ...Защото  казват видните експерти стоките се правели според вкуса на потребителите във дадената държава ...Бреййй ми то моя вкус да не е по лош от този на една италЯно или ФранцуЗка момо брЯх Така стои въпроса и със праховете , е има и далеверки балкански , примерно един и същи прах се оакова във различни   марки  ...разлика само във опаковката , съдържанието едИнакаво , А да и  в цената е разликата

За бобената тема -Максим  не е фен на това музикално растение  Grinning боб ...е вярно само един път го пробвах с няколко лъжички , ама и леща неЛюби само мръвкояд е той  и плодояд  Laughing Heart Eyes
и съм сигурна че няма по- голяма гад на спането от моето чаве  Mr. Green мали  ужасия страшна е    . Докато мине този период   ще взема да заслабна  Mr. Green Laughing...а да и само той има майка  ...ох всички минават през този период  на собственичесТво ...но при това сладкишче е нещо   бръъъъ .Мдаамм всеки следващ е по-голям комита от предишния  Laughing Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 69
Здравейте и от нас.Хайде да се запишим в новата тема ,че току виж свършила.Бърз отчет -Марти е на антибиотик , понеже носният секрет който му взеха се оказа че има бактерии.Пием си АБ вече 6-ти ден и нослето продължава да тече.Писнаха ми вече тези сополи Sad
От манджите, на детска кухня сме-всичко си хапва не отказва.
cvetulka,честито преместване!

# 43
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
 [quote  author=evita72 link=topic=614556.msg19883265#msg19883265 date=1317721619]

и съм сигурна че няма по- голяма гад на спането от моето чаве  Mr. Green мали  ужасия страшна е    . Докато мине този период   ще взема да заслабна  Mr. Green Laughing...а да и само той има майка  ...ох всички минават през този период  на собственичесТво ...но при това сладкишче е нещо   бръъъъ .Мдаамм всеки следващ е по-голям комита от предишния  Laughing Heart Eyes

[/quote]
Ааа Евита не съм съгласна  Naughty със сигурност има и други "гадинки" като твоето  Wink удрям го на майтап ама съм се побъркала с това не спане, тая нощ ми идваше да я тупна в земята  Embarassed еми почти по цяла нощ рева и пищя, не знам какво и е  newsm78 няма температура, освен зъби друго не се сещам  Rolling Eyes да минава този период,че ми писна  Whistling

# 44
  • Мнения: 180
Майчета, на вас преведоха ли ви майчинските за месец август?
Очаквах забавяне, но все пак вече е октомври...
Сега звъня на всички телефони в НОИ Варна, но или не ми вдигат, или ми дават сигнал за факс. Много неприятно! Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт