цветна бременност или..?

  • 7 949
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
здравейте,пиша за първи път ,но ви чета от много време.Трябва ми малко помощ.Винаги съм имала редовен цикъл,но този месец ми закъсня 10 дни.Не съм правила тест,а имах час за лекар 2 дни по-късно.На десетия ден ми дойде първият ден нормално,на втория по слабо ,а трети спря.Попринцип ми върви по 6-7 дни.Веднага като видях 4е кървя отидох на лекар,защото имах всички признаци на бременност..тои ме гледа на вагинален видеозон и каза 4е не вижда ништо,но не е сигурен.Даде ми снимката от ехографа и тук имам питане-НА ехографската снимка има две хиксчета и на едното пише dist.0.64 sm.Дали това не е бременност..а доктора каза че не вижда нищо?въпреки че цикълът ми спря гърдите продължават да са ми подути и болезнени.Моля ви ако някой може да сподели подобен случай или да ми обясни какво значи това дист.0.64 см.Благодаря ви!

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 11:24 от каси 01

# 1
  • Мнения: 27 524
10 дни след закъснението с вагинален ехограф със сигурност се вижда, ако има бременност.

# 2
  • Мнения: 9
ами и аз така знам...но на ехографската снимка има отбелязани хиксчета и про тях пише dist.0.64 sm,   заради това е притеснението ми....какво значи това?

# 3
  • Мнения: 3
Здравейте,
 При мен ситуацията е следната: с приятеля ми правихме секс 2-3 дни преди да ми дойде без да се пазим, решихме вече да си правим бебче  Grinning после с доста силни ПМС си ми дойде цикълът, но само 2 дни ( нормално, силно кървене )и 3 ден мн слабо и то след обяд, сутринта нямаше нищо. Не сам била в оволаця, преди това сме го правили с кондом (знам че не е 100 % сигурно но все пак ) и нз какво става - възможно ли е, а е минала само една седмица от "правенето на бебечето"  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 9
 А ти сигурна ли си че не си била в овулация?

# 5
  • Мнения: 2 153
Защо не си купите от аптеката тест за бременност....толкова е лесно и бързо  Peace

# 6
  • Мнения: 7 988
ами и аз така знам...но на ехографската снимка има отбелязани хиксчета и про тях пише dist.0.64 sm,   заради това е притеснението ми....какво значи това?

dist. може да е от distance

# 7
  • Мнения: 2 358
ами и аз така знам...но на ехографската снимка има отбелязани хиксчета и про тях пише dist.0.64 sm,   заради това е притеснението ми....какво значи това?

Тези хиксчета най-вероятно са дебелината на ендометриума (лигавица на матката), но пък 0.64 ми се струва тъничка като за бременност.

# 8
  • София
  • Мнения: 36 052
ами и аз така знам...но на ехографската снимка има отбелязани хиксчета и про тях пише dist.0.64 sm,   заради това е притеснението ми....какво значи това?

Дай да видим снимката  Simple Smile
 

# 9
  • Мнения: 7 988
По дебелината на ендометриума не може да се съди дали има бременност толкова рано май. Просто си направи тест.

# 10
  • Мнения: 9
благодаря ви за отговорите момичета.Денис как да кача снимката тук...малко съм невежа в това отношение?а това distance какво щв рече?? Embarassed Embarassed Sad

# 11
  • Мнения: 3
А ти сигурна ли си че не си била в ?


Е не съм на 100 % ама беше 2 дни преди цикъл, и мисля че не съм била


Относно теста мн ясно че ще си направя, но както вече писах е минала само една седмица и мисля да изчакам още няколко дни, а после и на преглед даже мисля да отида естествено  Simple Smile ( не се притеснявайте не падам от небето все пак  Laughing  Wink ) просто в момента докато чакам събирам информация - все пак мисля че затова са форумите  Thinking Grinning Grinning Grinning Wink пък и нз какво да очаквам  Flutter

# 12
  • Мнения: 7 988
а това distance какво щв рече?? Embarassed Embarassed Sad

Еми някакво разстояние. Можеше и в речника да провериш.

dima_89_ случват се такива неща... едва ли си забременяла 2-3 дена преди цикъл.
Тук всички като сме започвали да правим бебе, сме се съмнявали в какви ли не симптоми...

# 13
# 14
  • Мнения: 3
 Grinning Grinning Grinning И аз предполагам че не е нищо, но ще изчакаме малко и щи видим със сигурност Simple Smile


 Peace Peace Peace 

# 15
  • Мнения: 9
http://www.pixto.bg/browse/images/56822            моля ви,ако някои има мнение за тази снимка да го каже....има ли според вас бременност?

# 16
  • Мнения: 625
http://www.pixto.bg/browse/images/56822            моля ви,ако някои има мнение за тази снимка да го каже....има ли според вас бременност?
Аз не виждам такава.Но нека и другите да погледнат.Успех!

# 17
  • Мнения: 9
melanagalena благодаря ти!

# 18
  • Мнения: 46
И аз погледнах снимката,но не виждам да има бременност  Simple Smile Успех!

# 19
  • Мнения: 656
Позволявам си да използвам темата със свързан със заглавието въпрос.. И се извинявам, ако не му е мястото тук..
 
Този месец доста усилено бебеправихме  Rolling Eyes, за около седмица след ову-то имах разни ранни симптоми на бременност, после изведнъж всичко спря, минаха 2 дни и вчера уж ми дойде. Обаче е много странно - едно светлокафяво, съвсем леко - само вчера и през нощта малко - по едно неголямо петно, днес още нищо не е капало от мен. Днес имам една леко режеща болка в единия яйчник. Вчера преди да ми "дойде" си правих тест (от нетърпение) и беше отрицателен (11ти ден след ову).
Мисля да изчакам още 1-2 дни и да повторя теста, ако не почне по-нормално кървене. Посещение на лекар също планирам, само да видим как ще се развият нещата идните дни.

Та въпросът ми е - има ли много такива случаи на нормална бременност или е по-скоро кофти сипмтом? Притеснявам се да не би да е бременност, но да не е където трябва  Confused.

Предварително благодаря за коментарите ви   bouquet

# 20
  • Мнения: 9
Е,аз понеже зададох темата..все пак да кажа..оказа се че няма бременност,няма и причина за закаснението ми(или по-скоро психиката на човек прави чудеса)!  Усмихнато,чувала сам за много случаи на бременност..и слабо прокървяване около датите на МЦ.Но дори да няма бременност такива  аномалий се получават понякога...както при мен например(без основна причина) Все пак нещата не са за подценяване!Успех Wink                                                                           

# 21
  • София
  • Мнения: 36 052
http://www.pixto.bg/browse/images/56822            моля ви,ако някои има мнение за тази снимка да го каже....има ли според вас бременност?
Не се вижда  бременност - съжалявам
Дебелина на МЛигавица 0,64 см което е много малко. Тънка ти е лигавицата
Сигурно ли е, че е имало  О.? /изобщо/

# 22
  • София
  • Мнения: 36 052
Усмихнатото   
Няма симптоми, по които толкова рано да се разбере, че има бременност и още по-малко дали има проблем с бременността.
Имплантацията е от 7 до 10 ден след О. 
Сега си мисли да има бременност - другото ще е ОК Simple Smile

# 23
  • Мнения: 656
Каси, Денис, благодаря ви за коментарите! Малко ме успокоихте, бях се ошашкала сутринта  Rolling Eyes  Simple Smile
Каси, успех и на теб!  Hug

# 24
  • Мнения: 656
Привет отново!  Simple Smile
Днес пак не издържах и повторих теста - този път беше положителен!  Grinning
Сигурно след 1-2 дни ще направя пак, ама с първа урина, че да се убедя, нищо че всъщност няма нужда от още убеждаване  Grinning.
Мерси отново за даденото рамо  Heart Eyes  Hug

# 25
  • Мнения: 7 988
Браво! Днао следващия да е още по-положителен! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 9
 Grinning честито Усмихнато!Пойелавам ти една лека и безпроблемна бременност и едно сладко бебче ! Hug

# 27
  • Мнения: 178
Привет отново!  Simple Smile
Днес пак не издържах и повторих теста - този път беше положителен!  Grinning
Сигурно след 1-2 дни ще направя пак, ама с първа урина, че да се убедя, нищо че всъщност няма нужда от още убеждаване  Grinning.
Мерси отново за даденото рамо  Heart Eyes  Hug

Тихичко честито!
Лека и безпроблемна бременност и здраво бебе на финала ти желая:)
Щом тестът е положителен, значи си бременна, няма съмнения.  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 401
Усмихнатото,честито и от мен, много се радвам за теб! Аз си те спомням от подфорум Кърмене и вчера с интерес прочетох поста ти, а пък днес вече прекрасни новини, още веднъж честито!  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 8 000
Честито на Усмихнатото и от мен! Simple Smile

# 30
  • Мнения: 35
Здравейте момичета   bouquetНова съм във форума,въпреки че честичко ви чета.Със съпруга ми правим неуспешни опити за бебе от 2,5г.Имам един спонтанен аборт преди 1,3г и от тогава-нищо ooooh!Този месец доста ми закъсня,за моя точен цикъл,правих тест от най-простия -нищо.Но започна от снощи уж да ми идва,но не е нормална менструация ,а съвсем слабо течение...Не смеем с мъжа ми да се надяваме Praynig Praynig,тъй като при предишната ми неуспешна бременност,пак имах кървене и накрая Crossing Arms TiredНо моята майка  като е била бременна с мен е карала цветна бременност и мисля ,че може и аз да съм така...Момичета искам да ви попитам как може да се различи цветната бременност от менструацията,не искам да се вманиачавам като си правя постоянно тестове  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 7 988
Колко дни ти закъснява?

# 32
  • Мнения: 35
celika закъснява ми три дни,не е много,особено при смяна на температурите,мисля ,че оказва влияние.Но ,когато човек чака прекалено дълъг период,са хваща и за сламка CryДай боже  на  всички ,които искат,да им се изпълни мечтата за бебе.Ние с мъжа ми сме си дали срок,ако не стане до края на годината ,да тръгваме по доктори.Но честно имам си вътрешно усещане,че ще стане...иначе съм правила хормони,микробиология,тези първичните изследвания ,не съм правила цветна снимка и все си мисля,че щом веднъж е станало,пак ще стане....но нищо не се знае.Затова и сега се надявам ..... Praynig

# 33
  • Мнения: 7 988
Изчакай още 1-2 дни да видиш какво ще стане с това кървене. Най-сигурния начин да различиш цветна бременност от менструация си е теста Simple Smile

# 34
  • Мнения: 35
Благодаря ти мила,така ще направя,търпение трябва  bouquet

# 35
  • Мнения: 51
mile_79,нетипичността като продължителност и вида на цикъла си е признак.а и има действителна някаква генетична предразположеност,чела съм по въпроса-както казваш ти-че майка ти е имала такава цветна бременност.от друга страна-все пак пък се  е явил цикъл.много силно ти желая да е станало. Flowers Four Leaf Cloverей,сега се сещам,знаеш ли,мерни си  БТ.при мен май само тва беше единствен признак,че седеше висока,че и се качваше. Flowers Bouquet

# 36
  • Мнения: 35
kamatna мерси миличка,ще те послушам Flowers Bouquet

# 37
  • Мнения: 88
Здравейте, да се включа и аз с моите съмнение. Вече 8 дни ми закъснява, правих два теста но се появи втора многооо бледа черта. Не знаех какво да правя и реших да изчакам. но преди 4 дни започна еднократно на ден да ми зацапва кафяво течение. Говорих с личната ми и тя ме посъветва да направя още един тест, сутришен за всеки случай. Притеснено ми е защото пих антибиотик и не знам дали може да има отношение с това. С първата ми бременност правих три теста, първите два от които излязоха отрицателни. Явно ми е тръгнало на тройно тестоправене Confused
Утре ще проверявам......

# 38
  • Мнения: 51
slanchice1-има ли чертичка-бременност има Flowers Bouquet.но да,за всеки случай-направи още едни тест.и с мен беше така. успех!

# 39
  • Мнения: 191
Слънчице направи кръвен тест. Успех!

Миле кръвен тест! Но по принцип за опасно кървене при бременност се смята ярко-червеното. Кафяво зацапване с количество няколко капки е напълно нормално при бременност - случва се и е индивидуално за всеки. Успех!

# 40
  • Мнения: 88
Резултат две чертички, утре на доктор, че първото раждане беше секцио, да няма проблем някакъв сега... Голяма късметлийка съм , да съм от тези 25% жени с цветна бременност.

# 41
  • София
  • Мнения: 36 052
slanchice1
Тихичко Честито!
Лека и спокойна бременност Simple Smile


Няма да има проблем, спокойно

# 42
  • Мнения: 2 401
Слънчице, честито и от мен, радвам се за теб!
Аз те познавам от темата на февруарчетата, защото и моето дете е февруарче и макар, че не съм писала там, съм я следила редовно! Надявам се всичко да е наред при теб! Hug

# 43
  • Мнения: 88
Ами момичета има проблем, няма бременност, нищо няма на ехографа. Снощи кафявото течение се примеси с кръв, също така ме боли леко корема. Докторката каза, че не вижда плоден сак, но може да не се вижда още толкова рано (седма седмица Thinking, с първата бременност се видя още в четвърта) След десет дни да отида пак, ако се промени кървенето също и може да се наложи да влизам в болница за кюртаж. Това е. Разочарована съм от отношението на докторката.....

Благодаря ви, само исках да зная при отхвърляне на плода до кога си остават симптомите на бременността???
Звездичка  Hug

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 18:38 от slanchice1

# 44
  • Мнения: 2 401
Слънчице, много съжалявам за лошите новини, дано все пак да има още шанс, защото и на мен тази докторка не ми вдъхна много доверие!
Аз ако бях на твое място задължително бих посетила и друг лекар. Относно симтомите, ако плода е отхвърлен би трябвало веднага да изчезнат и симтомите на бремеността!

# 45
  • Мнения: 3 242
slanchice1 и аз съм в подобно положениие Sad ходих на лекар в 5 седмица нищо не се вижда и хормоните много ниски Sad Днес температурата ми падна на 36.5 а при такава температура бременост не може да вирее.
Теста ми е все още положителен , но докторката ме предупреди че ще е така може би няколко седмици ,докато се наместят хормоните.От време на време имам гадене и леко наболява корема .При последния ми кюретаж гърдите ми спаднаха месец след него !
Премери си сутринта температурата !

# 46
  • Мнения: 88
В момента си меря температурата и е 36.9 Какво показва това?

# 47
  • Мнения: 51

slanchice1,една единствена температура не е показателна Simple Smile,а и пусто да му се не види,37.9 е точно на границата на "да" или "не".не знам,мила.но има нещо по-важно- предвид това,че си имала бледа втора черта,има шанс и въпреки прокървяването,да има бременност,тоест да ти се запази.има жени кървят до 3-ти месец и накрая се ражда здраво и хубаво бебе.пожелавам ти го Flowers Bouquet!прегръдка

# 48
  • Мнения: 88
Отидох за второ мнение. Докторката каза че има плоден сак 8мм, и да се видим след една седмица. Изписа ми Утрогестан и Папаверит заради кървенето (слабо червеникаво вее). Сеега обаче чета че този Утрогестан се взимал вагинално при бременост, а докторката нищо такова не ми каза. Написа само 3х2 на 8 часа какво ще кажете вие пие ли се или вагинално. Утре ше и се обадя при всики случаи де.

# 49
  • Мнения: 7 988
Както каже докторката - така. Може да се пие, може и вагинално.

# 50
  • Мнения: 88
Здравейте, снощи се събудих с болки в корема, ту засилващи се ту спиращи. Сутринта като станах паднаха няколко съсирека примесени с кръв, а на тоалетната хартия остана едно доста голямо парче бледо розово. Продължават леките болки в корема като менструални. Ще се обаждам на докторката да и кажа, но ми се струва че всичко приключи.

# 51
  • Мнения: 3 242
Съжалявам слънчице Sad каквото и да стане не се отчайвай !

# 52
  • Мнения: 2 401
Слънчице, ако сега не стане, ще чакаме скоро да се похвалиш! Hug

# 53
  • Мнения: 346
Здравейте, моля за мнението ви защото ми е много тъжно. Имам редовен 28-дневен цикъл откакто се помня. Бебеправим от известно време и този месец за първи път ми закъсня с 2 дни , което никога не ми се е случвало преди. Имах всички симптоми на бременност вкл. температура 37 градуса за последните 10 дни, но ето че си ми дойде нормално кръвотечение. Поне засега изглежда така. Притеснява ме това, че никога досега не ми е идвало на 30-тия ден. Смятате ли, че може да има бременност въпреки това кръвотечение?Благодаря на всички отговорили.

# 54
  • Мнения: 7 988
А теста отрицателен ли беше?

# 55
  • Мнения: 3 242
Здравейте, моля за мнението ви защото ми е много тъжно. Имам редовен 28-дневен цикъл откакто се помня. Бебеправим от известно време и този месец за първи път ми закъсня с 2 дни , което никога не ми се е случвало преди. Имах всички симптоми на бременност вкл. температура 37 градуса за последните 10 дни, но ето че си ми дойде нормално кръвотечение. Поне засега изглежда така. Притеснява ме това, че никога досега не ми е идвало на 30-тия ден. Смятате ли, че може да има бременност въпреки това кръвотечение?Благодаря на всички отговорили.

По скоро е химическа бременост .
Цитат
Химическата бременност обикновено завършва с много ранен спонтанен аборт. В голяма част от случаите жената изобщо не подозира, че е бременна, защото цикълът й се появява след кратко закъснение (например от 3 до 10 дни). Единственият начин да се установи със сигурност наличието на толкова ранна бременост е кръвният тест. Той засича и най-ниските нива на хормона на бремеността ЧХГ. Обикновените тестове за бременост отчитат положителен резултат дни след закъснението на цикъла (тук да отбележа - не вярвайте на мита, че отчитат верен резултат само 7 дни след зачеването, това теоретически по никакъв начин не е възможно(!),а спонтанният аборт при химическата бременост често започва и се случва преди тестът за бременост да е способен да отчете положителен резултат.

Ако все пак тестът за бременост излезе положителен, един от признаците за химическа бременост е отрицателният тест кратко след положителния. Друг (но не задължителен) признак е по-обилното и по-продължително кръвотечение, придружено със съсиреци и менструални болки.

Не бива да се забравя, че всяка бременост е различна от предишната и ако едната е завършила със спонтанен аборт, това по никакъв начин не означава, че и следващата няма да протече нормално. Научно доказано е, че жени с по 3 и повече спонтанни аборта, все още имат шанс между 60 и 70% за успешна бременост.

# 56
  • Мнения: 88
Връщам се от доктор, останали са съсиреци и довечера отивам в болницата. Желая ви да не ви се случва, а всичко да стигне желания край. Hug Hug Hug Hug

# 57
  • Мнения: 346
Здравейте, моля за мнението ви защото ми е много тъжно. Имам редовен 28-дневен цикъл откакто се помня. Бебеправим от известно време и този месец за първи път ми закъсня с 2 дни , което никога не ми се е случвало преди. Имах всички симптоми на бременност вкл. температура 37 градуса за последните 10 дни, но ето че си ми дойде нормално кръвотечение. Поне засега изглежда така. Притеснява ме това, че никога досега не ми е идвало на 30-тия ден. Смятате ли, че може да има бременност въпреки това кръвотечение?Благодаря на всички отговорили.

По скоро е химическа бременост .
Цитат
Химическата бременност обикновено завършва с много ранен спонтанен аборт. В голяма част от случаите жената изобщо не подозира, че е бременна, защото цикълът й се появява след кратко закъснение (например от 3 до 10 дни). Единственият начин да се установи със сигурност наличието на толкова ранна бременост е кръвният тест. Той засича и най-ниските нива на хормона на бремеността ЧХГ. Обикновените тестове за бременост отчитат положителен резултат дни след закъснението на цикъла (тук да отбележа - не вярвайте на мита, че отчитат верен резултат само 7 дни след зачеването, това теоретически по никакъв начин не е възможно(!),а спонтанният аборт при химическата бременост често започва и се случва преди тестът за бременост да е способен да отчете положителен резултат.

Ако все пак тестът за бременост излезе положителен, един от признаците за химическа бременост е отрицателният тест кратко след положителния. Друг (но не задължителен) признак е по-обилното и по-продължително кръвотечение, придружено със съсиреци и менструални болки.

Не бива да се забравя, че всяка бременост е различна от предишната и ако едната е завършила със спонтанен аборт, това по никакъв начин не означава, че и следващата няма да протече нормално. Научно доказано е, че жени с по 3 и повече спонтанни аборта, все още имат шанс между 60 и 70% за успешна бременост.


Здравейте и благодаря за отговора. Не знам дали е химическа бременност или закъснение вследствие на смяната на времето например. Както казах винаги ми е идвало на 28-мия ден , поради което на 29-тия ден вечерта от нетърпение направих тест, който беше отрицателен. Върви си ми съвсем нормален цикъл, без болки. Ще видим колко продължителен ще бъде, но на мен така или иначе винаги първите 2-3 дни ми тече по-обилно и след това се източва до 6-тия -7-мия ден. По-скоро си мисля, че ми закъсня на псих. основа, защото наистина много го искам. Ще го давам по-спокойно оттук насетне и се надявам да не е цветна бременност, защото тази вечер пих една ракийка. Пожелавам си успех следващият месец. Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 51
slanchice1,всяко зло-за добро!прегръдка.в най-скоро време-след тая тъма-най-красивия изгрев ти желая Flowers Four Leaf Clover

alllure,късмет! Flowers Four Leaf Clover

# 59
  • Мнения: 3 242
Здравейте и благодаря за отговора. Не знам дали е химическа бременност или закъснение вследствие на смяната на времето например. Както казах винаги ми е идвало на 28-мия ден , поради което на 29-тия ден вечерта от нетърпение направих тест, който беше отрицателен. Върви си ми съвсем нормален цикъл, без болки. Ще видим колко продължителен ще бъде, но на мен така или иначе винаги първите 2-3 дни ми тече по-обилно и след това се източва до 6-тия -7-мия ден. По-скоро си мисля, че ми закъсня на псих. основа, защото наистина много го искам. Ще го давам по-спокойно оттук насетне и се надявам да не е цветна бременност, защото тази вечер пих една ракийка. Пожелавам си успех следващият месец. Heart Eyes

По всяка вероятност просто ти е закъсняло с 1 ден , което изобщо не е безпокоително Simple Smile Това че никога не ти е закъснявало до сега ,не значи че никога няма да ти закъснява .Няма никаква опасност за цветна бременост така че дай свободно Simple Smile

# 60
  • Мнения: 555
Здравейте
не знам дали тук е мястото за моя въпрос, но ще се престраша да питам  Embarassed
По случай новата година с приятеля ми за първи път се престрашихме да пробвахме да си направим бебе. Първия път когато опитахме бях в овулация. Или поне трябва да съм била,защото до сега менструацията и овулацията са ми били сравнително точни и по календара съдя, че съм била. Втория опит беше седмица след това. На 10ти някъде имах много странно течение. Продължи 2 дни и беше много бледо розово. Почти незабележимо и не непрекъснато. Не ми се е случвало преди. Трябваше да ми дойде на 15ти, но ми подрани и ми дойде на 14ти. Всичко си беше нормално, но по-слабо от преди.
Преди да ми дойде имах много странни симптоми, които никога не са се появявали до преди. Като изключим болките в гърдите, чувствителността, леки болки в корема имаше и други като рязка смяна в настроенията, пориви за гадене и виене на свят, спя по 11-12 часа  ooooh!. Тук е мястото да впиша, че изкарах някаква досадна хрема почти цяла седмица, придружена с рязко вдигане на  темепратура, което за мен е необичайно.  По време на менструацията нямах странни симптоми, но от вчера имам  някакво досадно виене на свят и някакви депресивни мисли  #Crazy По принцип не изпадам в такива състояния  newsm78.
Смятам да си взема тест ако до утре, вдругиден това не отмине, но въпросът ми е имате ли идея дали при цветна бременност може да има такива симптоми? По принцип не бих се чудила толкова, но като ми дойде реших, че не е станало, но сега вече не знам, а честно казано не знам почти нищо за цветната бременност.
Мислих да отида тези дни до гинеколожката ми, но тя е леко луда и смятам да си търся нов/а.
Някой има ли идея всички тези симптоми нормални ли са?
Предварително се извинявам за хаоса в поста ми, но ми липсва и концентрация напоследък  bye

# 61
  • Мнения: 7 988
Bertichka, много вероятно е да си ги внушаваш повечето симптоми. Всички сме били така с първите опити. Вземи си тест и го направи утре сутринта за да не се чудиш. Ако случайно има цветна бременност, той ще покаже.

# 62
  • Мнения: 555
Ами значи в началото е възможно наистина да съм си внушавала от превъзбуда и желание да е станало, но след като ми дойде се поуспокоих и реших, че не е станало и ще опитаме пак. Като цяло не съм го мислила чак толкова. Но това виене на свят ме притеснява, а ако отида до личния съм сигурна, че ще измисли някаква глупост, която да лекува с хапове..... Просто всички тези неща са много нетипични за мен и искам да знам причината  ooooh! Май още днес ще си взема тест.

# 63
  • Мнения: 3 242
Не разчитай на ''цветна'' бременост Simple Smile По скоро си въобразяваш и най много да ти е паднало кръвното и за това да ти се е виело свят Simple Smile
Между другото как установяваш овулацията ? мериш ли температура или правиш тестове ??

# 64
  • Мнения: 555
Не съм правила тестове, защото до сега не сме планирали бебе.
Ще разберем съвсем скоро била ли съм или не и какво е станало.  Hug
Въпроса е да отпадне тоя вариант пък после да му мисля какво може да е ooooh!

# 65
  • Мнения: 3 242
Не си правила  тестове , тогава от къде знаеш че имаш ??

Цитат
По случай новата година с приятеля ми за първи път се престрашихме да пробвахме да си направим бебе. Първия път когато опитахме бях в овулация. Или поне трябва да съм била,защото до сега менструацията и овулацията са ми били сравнително точни и по календара съдя, че съм била.

Вземи първо да си изясниш какво е овулация и кога се случва Simple Smile

# 66
  • Мнения: 555
 newsm78 айде без грубости, моля! Да не стане така, че аз да трябва да ти обяснявам кога и как се случва? Thinking 
Почвам да съжалявам, че попитах за симптомите. След малко теста сам ще си покаже.
Както и да е всичко най-хубаво дами.

# 67
  • Мнения: 3 242
Хайде недей да нервничиш  Mr. Green казах ти го съвсем добронамерено !
Няма как да знаеш дали имаш нормална овулация, докато  не по4неш да си правиш тестове или отидеш на фоликометрия!

# 68
  • София
  • Мнения: 36 052
........Няма как да знаеш дали имаш нормална овулация, докато  не по4неш да си правиш тестове или отидеш на фоликометрия!

..... Peace
защото може изобщо да няма О.
Това, че МЦ ти е редовен не означава, че имаш 100% О.

/ не те плаша, не се заяждам, а само обеснявам Simple Smile /


ПП. Дано да е станало

# 69
  • Мнения: 555
По форумите човек се учи да се изказва правилно, защото иначе рискува да остане неразбран, както в случая.
Не съм се надявала на положителен тест. Просто исках да знам тези симптоми характерни ли са или не.
А иначе теста е отрицателен, а и аз не съм очаквала друго. Просто исках да съм сигурна и да разбера от къде идва това неразположение, защото наистина е нетипично за мен.
Бтв по цял свят жени забременяват и без Овю тестове и мерене на температура (и аз не се заяждам просто си казвам) Peace

# 70
  • Мнения: 3 242
Верно е ,милиони жени забременяват без да правят тестове , но овулацията е нещо което няма как да установиш ако не си направиш тест , или не си ходила на фоликометрия Simple Smile Така че твърдения от сорта на "Имам нормална овулация и знам кога ми е ''  е меко казано смешно Simple Smile а симптомите които описваш нямат нищо общо с една евентуална бременост Wink

# 71
  • Мнения: 555
- каза д-р Бг мама Flutter
Първо четете между редовете, после си пишете постове ей така колкото да има текст, а накрая евентуално може да дадете конкретен отговор на въпроса. Ако се върнеш назад и прочетеш поста ми няколко пъти ще видиш пропуските си  Hug
Ама нищо то по форумите е така, колкото помагат, толкова и вредят  Peace  bouquet

# 72
  • Мнения: 3 242
По форумите човек се учи да се изказва правилно, защото иначе рискува да остане неразбран, както в случая.
 

Наистина е добре , да почнеш да се изразяваш правилно Simple Smile Съветвам те преди да напишеш нещо, хубаво да го обмислиш и ако пак имаш съмнения в това какво искаш да каже , да попиташ някой  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 555
Troy, Коментарите ти до тук са само офтопик. Ако си търсиш лафче свържи се с приятели  Peace

celika, благодаря за подкрепата. Днес се поразрових из форума, въпреки че теста си каза думата, и видях, че тези симптоми са възможни в някои по-редки случаи, но в моя случай явно са били в следствие от прекарания грип,стрес от работата и най-вероятно някакво вълнение от първия опит. Днес съм доста по-добре и се надявам да не ми се случва повече.

# 74
  • Мнения: 22
Здравейте, имам въпрос на който страшно много се надявам някой да ми отговори. Ако примерно съм забременяла между 08.05.- 11.05, кога най-рано мога да си направя тест. Искам да подчертая, че на 27.05 ми дойде с 3-4 дни закъснение, но М. беше много оскъдна и продължи само три дни /винаги е 6-7 дни, като първите 3 са супер обилни/ и беше супер станна като цвят и консистенция. Това ме кара да се надявам, че все пак чудото е станало....и ако е така искам да науча по-скоро за да спра някои вредни навици и т. н. А на гинеколог имам час чак за 20.06. Моля, ако някой знае кога най-рано може да си направя теста да сподели. Praynig Ако е цветна дали теста ще я отчете?

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 12:27 от despinash

# 75
  • Мнения: 2 358
на първия ден от закъснението- уринен следва да отчете наличие/липса на бременност
11 дни след О кръвният може да засече наличие/отсъствие на ЧХГ

# 76
  • Мнения: 555
Теста ще я отчете при всички случаи.

# 77
  • Мнения: 22
Благодаря Ви за бързия отговор  Hug утре ще си направя тест  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт