Да преправим старите мебели - 10

  • 104 428
  • 728
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 301
Мда, всеки изпростява понякога (за себе си говоря)

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 18:52 от Шанта

# 481
  • Мнения: 0
dt,адмирации! Когато мебелите са от дърво, тогава съм за подчертаването на дървесината.Но тук, няма какво да подчертава. И да, на мен резултата ми допада.Харесва ми и масичката на Барба,а на  показаното от cerrone ...цъкам като Швейцарски часовник и недоумявам,кой бе аджеба е имал сърце да изхвърли това.Относно боята,от личен опит една и съща боя зависи колко е разредена и с какво е нанасяна,може да бъде както мат,така също леко гланцирана. 

# 482
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Някой беше споменал за това дали е някакво временно модно увлечение декупажа, което скоро ще отмине, та в тази връзка малко уточнение:
"Декупажа (découpage) е декоративна техника, която използва различни рисунки, картини и прочие като апликации. Известната като “ фалшив лак“ е въведена от венецианските майстори на мебели през седемнадесети век за да се съкрати времето за реализация на лакирани мебели в китайски стил."
Никога не си позволявам да окачествявам работата на някого дали е кич или не, уважавам всеки труд и правото на всеки да харесва нещо различно от мен. Няма начин моето мнение да е правилно и да се отнася за всички.
С тази техника са спасени доста неща, които не биха могли да се реставрират без подмяна на на някои детайли, нещо подобно е принта върху плоскости в съвременните технологии. Страхотно хоби и от моя печален опит не толкова лесно, колкото изглежда Simple Smile Но няма да се предавам разбира се, дори сега съм абицирана да направя и витраж - ей така за удоволствие, като гледам това изглежда фасулска работа Simple Smile

# 483
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
АРТ МАМА-не разбрах За или Против  боята селт-бяла?
Купена преди 3 месеца от Бриколаж Люлин-отврат,жълтее и се мазни и не покрива(аква бяла боя за дърво и метал)


Полzвала съм лак за дърво и метал - и върху метал ивърху ПДЧ с изкуствено покритие, както и матовия вариант - боя върху същия тип ПДЧ и необработено дърво - перфектно покритие и ефект на 3 ръце. На снимката е мръсно бяло /беше много бяло иначе а и така минава за чисто бяло/

# 484
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Някой беше споменал за това дали е някакво временно модно увлечение декупажа, което скоро ще отмине, та в тази връзка малко уточнение:
.......

Споделих мнение. Всяко модерно нещо е демоде след време. Нямах предвид, че декупажа е мода /не знам защо реши, че не знам какво е/. И так аи съм написала - салфеткитепо мебели, не декупажа. Това е нещо старо като технология, но ангажиращо като вид. Не го харесвам по мебели, защото не е завеса или възглавница и е трудно за смяна. Харесвам стилни и непреходни неща. Декупажът може да е стилен, но обикновено е бъбрив и прекалено тематичен за да търпи развитието на околния инбтериор. Един шкаф с декупаж много качествено закотвя цялото помещение в развитието му. И иска много усилия за смяна. Виж по дребни неща може да е прекрасен. И почти винаги е шаби. Което също е ограничение.

# 485
  • Мнения: 16
Привет отново.
Един полезен линк с клипчета за ентусиастите тук:
http://www.ducotedechezvous.com/deco/Avant-apr%C3%A8s/accueil-so … s,1263418954.html

# 486
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Споделих мнение. Всяко модерно нещо е демоде след време. Нямах предвид, че декупажа е мода /не знам защо реши, че не знам какво е/. И так аи съм написала - салфеткитепо мебели, не декупажа. Това е нещо старо като технология, но ангажиращо като вид. Не го харесвам по мебели, защото не е завеса или възглавница и е трудно за смяна. Харесвам стилни и непреходни неща. Декупажът може да е стилен, но обикновено е бъбрив и прекалено тематичен за да търпи развитието на околния инбтериор. Един шкаф с декупаж много качествено закотвя цялото помещение в развитието му. И иска много усилия за смяна. Виж по дребни неща може да е прекрасен. И почти винаги е шаби. Което също е ограничение.
Така е с повечето неща в интериора - сдобих се с един старинен скрин и сега нещата започват да се въртят около него, доста силен като характер и изисква подобаващо обкръжение Simple Smile А шаби носи своето очарование, като винтиджа и прованса, въпрос на усещане и лично присъствие, за всеки си има място под слънцето. Има хора влюбени в бонбонено розово например, на мен не ми допада, моята спалня няма да е в такива цветове, но не мога да кажа, че заради това е грозно и стои евтино и инфантилно нали? Та нали някой ще се чувства добре и с желаине ще е обзавел така помещението и ще се чувства добре в него. 

# 487
  • Мнения: 1 020
Малко извън темата, но аз също не съм фен на розовото, даже бая усилия ми е коствало да обличам малката в различни цветове (розовото преобладава за съжаление)... обаче тя вече сама си го иска  ooooh! Та искам не искам, май с бая розово ще се обкръжим в близко бъдеще  Rolling Eyes

Иначе по темата (не съвсем де).. леле колко са ми неудобни новите дивани... при вас има ли го това? Не може човек нормално да се облегне  ooooh! Та ние сигурно ще обзавеждаме според меката мебел, че тя ще ни е най-проблемна  ooooh!

# 488
  • Русе
  • Мнения: 3 711
КоАл, ходете и сядайте, няма друг начин, ние си намерихме нашата мека мебел, направо като седна ме обгръща отвсякъде. Ние държахме на високите облегалки, защото сме високи, а иначе главата ти не се подпира никъде. Може да не е последен писък на модата (което всъщност не ме интересува особено), но пък ми е много много важно да ни е удобна.

Аз също хич не харесвам розово/лилавата гама, за щастие имам момчета Wink Wink.

# 489
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, много трудно си намерихме нашия диван, но е страхотен. Имаммного огромни дивани, каквито имаше в Италия преди 5-10 години., Сега не знам вече какво има там, но те не за жилища със средния български размер и не са ергономични, а кубични.

PS Doris, Обяснила съм защо за мен са бързо-преходни тези неща - като едра крещяща щампа тапет, и искат много усилия за смяна. Не е като пастелна боя. Ни инфантилно, ни грозно съм писала, И няма как като не го мисля. Няма да пиша по този въпрос повече. Ако държиш да ме смяташ за налагаща мнението си усъждаща някого, няма проблем, но не е така. Хубав ден! Simple Smile

# 490
  • Мнения: 299
Бял лак Genius-Pro съм купувала от Баумакс. Не помня точната му цена, но едва ли е бил шокиращо скъп.

В момента боядисвам стара секция със същото и дава много добър резултат. По етикет се води Цветна Акрилатна Боя Копринен Мат, струва 13,59 лв. и с тонирането/бял цвят/ ми дойде 13,65лв., купена е от Баумакс и се води май като тяхна марка. Има много добра покривност, не се разтича и се изчиства веднага с вода. Съхне бързо и не мирише. Лошото е, че старата повърхност, която боядисвам е много тъмна и изисква поне 2, даже на места 3 ръце покриване. Да отбележа и, че не се драска. По етикет пише, че има и UV защита.
Селт се намира в Кауфланд, Практикер, Баумакс, но лично аз не я харесвам.

# 491
  • Мнения: 22
 Постоянно следя темата, но когато ми потрябва нещо  newsm78
С какво да боядисам  необработен плот за маса от чам , за да получа подобен ефект:
http://storage4.album.bg/645/black-board_1b71f_28577426.png
http://storage4.album.bg/666/romantic-dining-room-with-tradition … 999c_28603683.jpg

Видях по- напред в темата ,че се препоръчва масло, но не ми се дават 40 лв. за Осмо. Някой има ли опит с друга марка и какъв е ефекта при чамовите мебели.

# 492
  • Мнения: 45
Постоянно следя темата, но когато ми потрябва нещо  newsm78
С какво да боядисам  необработен плот за маса от чам , за да получа подобен ефект:
http://storage4.album.bg/645/black-board_1b71f_28577426.png
http://storage4.album.bg/666/romantic-dining-room-with-tradition … 999c_28603683.jpg

Видях по- напред в темата ,че се препоръчва масло, но не ми се дават 40 лв. за Осмо. Някой има ли опит с друга марка и какъв е ефекта при чамовите мебели.



Не ти препоръчвам да оставяш чама с дървената му фактура. Чамът много бързо се окислява, жълтее и губи външен вид. Само здрав слой лак може до някъде да забави процеса.

Двете снимки са на различна обработка на дървесината по принцип. На първата дървото е избелено (получава се със силно разреждане на боя), при втората може и да има масло но по-вероятно е просто да е покрита с матов лак и нищо повече. Ако искаш да постигнеш такъв цвят при чама трябва му байцване в кафяво и после пак лак.

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 19:01 от Lizet33

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 23 948
А аз харесвам цветът на остарял чам. Наричам го "кехлибарен". За мен този цвят е ефект, а не дефект.

# 494
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, много трудно си намерихме нашия диван, но е страхотен. Имаммного огромни дивани, каквито имаше в Италия преди 5-10 години., Сега не знам вече какво има там, но те не за жилища със средния български размер и не са ергономични, а кубични.

PS Doris, Обяснила съм защо за мен са бързо-преходни тези неща - като едра крещяща щампа тапет, и искат много усилия за смяна. Не е като пастелна боя. Ни инфантилно, ни грозно съм писала, И няма как като не го мисля. Няма да пиша по този въпрос повече. Ако държиш да ме смяташ за налагаща мнението си усъждаща някого, няма проблем, но не е така. Хубав ден! Simple Smile
Не, нямах предвид конкретно теб, някъде назад беше написано, че показаното е грозно и е кич. Просто в поста исках да поясня, че е стара техника, прекрасно хоби и дори на някой да не му харесва не следва да се слагат етикети. Сори не беше ти, а и целта ми не беше да ескалира напрежение, напротив темичката е хубава и много полезна, толкова много съм научила от тук. Не всички разполагаме с много средства, но пък не ни липсва желанието да обновим дома си със собствените ръце. Извини ме още веднъж, наистина те харесвам и не съм искала да изглежда целенасочено и към теб Peace

Общи условия

Активация на акаунт