Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 348
За кърменето-и аз имам стаж 1.4 г.,ама пак има неща,които не знам,както сега например...Затова и на мен ще ми бъдат полезни съветите на ЛЛЛ.
И сега и аз да си задам въпроса....Алина от вчера не иска да суче,дърпа се,върти си главата...изобщо не иска да яде,а мен това много ме притеснява...Пробвах с различни пози,пробвах в по-затъмнена стая,абе...всичко,което знам го пробвах,но не става и не става...Предполагам,че става въпрос за "кърмаческа стачка",но със сина ми не съм имала подобен проблем...и сега малко в чудо се видях. ConfusedКак да се справя с това?

 Здравей, Sunny_Girl !

 Това поведение на Алина само на едната гърда ли е или и на двете? Можеш ли да определиш време в денонощието, когато се случва или постоянно отказва гърдата? Още преди да е започнало кърменето ли се дърпа или започва да суче спокойно, но след известно време се дърпа?
 Допускаш ли че е възможно да има някакъв здравословен проблем, който да предизвиква стачкуването(например хрема, болки в ухото, млечница) или пък струята мляко да е станала твърде силна/слаба?
 Бебето ползва ли биберон-залъгалка? Храни ли се с шише?
 Дали имаш някаква смяна на козметиката, която ползваш или парфюма, прахта за пране?

Извини ме, че стана като лексикон, но бих искала да разбера по-ясно каква е ситуацията.

При стачки често ефикасен метод е гушкането кожа до кожа. Бебето по памперс и гушнато в теб, ти също гола. За да не ви е студено, може да се завиете и да си спите така заедно или да облечеш широка дреха, която да покрие и двете. Ако имаш слинг, може и него да вкараш в употреба. Ако не ти е възможно, може да пробваш само по време на кърмене да сте кожа до кожа или когато спите, а в останалото време би могла да носиш риза или блуза с широко деколте, за да може бебето да опира лице в кожата ти. Допира на голата кожа успокоява бебетата, освен това възбужда инстинктите.
 Други варианти, които вероятно си пробвала, но ще напомня, са кърмене в движение и с леко полюшване, на притъмнено, в тиха стая.
 Кърменето в сънено състояние според много майки се получава доста по-добре от кърмене на будно бебе. Може да пробваш да кърмиш Алина докато е във фаза на лек сън(мърда с очи под клепачите, мърда ръчички, прави сукателни движения с уста), без оглед времето за хранене. Също да предлагаш по-често нощем, ако е съгласна да суче, за да наваксва количество мляко, докато отмине кризата.
 Може да пробваш да предлагаш гърда по-начесто, за да не огладнява твърде много бебето, което да го изнервя допълнително.

 Стачките обичайно преминават за няколко дена до седмица, в което време вероятно ще се наложи да се  въоръжиш с много търпение, да постоянстваш в опитите  и да чакаш   Rolling Eyes Ако в тези дни на стачка смяташ, че се налага дохранване, може да обмислиш варианти за алтернативи на шишето, за да не се задълбочи проблема(например чашка, лъжичка, спринцовка, хранене с пръст и др. Ако има нужда, ще обясня как се прави)

skrech , напишаните памперси не ги броих, не са повече от 4-5, като не са препълнени, вече нямат миризма и не са жълти, но бяха преди 4 дни  Crazy. Вчерашните два наакани са обилни, а за днес вече също има два такива. Други течности не давам, само кърма.

При сукане усещам и болка и дискомфорт, зърната ме болят и без да суче бебето, но не е тази болка от разраняване. Все едно стърже с венците беб докато суче. Струва ми се, че го слагам правилно, прилепен е и обърнат към мен, в една линия, носа му е заровен в ареолата,, обаче много трудно захапва и сякаш отпуска леко докато суче, нещо не му е удобно сякаш. Гърдите ми са някак меки и отпуснати и това го затруднява. Слагам го предимно в поза люлка, но на лявя гърда с  дясна ръка, и обратно, за да ми е свободна едната ръка и да помагам да засуква, голамя борба е в повечето от случаите. Иначе снощи за първи път, след като направи 3 часа пауза усетих боцкане като че слиза млякото  ooooh!. В общи линии проблема е, че съм свикнала да преливам от мляко, което постоянно да тече и да виждам, че го има, а бебето да суче бързо и активно. Сега се промени това състояние и за това имам притеснения. Забравих да кажа, че след като се насуче зърното е оформено много добре. Не ми е ясно на какво се дължи тази болка  ooooh!.

Много благодаря за отделеното време и полезните съвети  Hug.

 Значи има подобрение от към памперсите  Simple Smile , но може би има още какво да се желае. Кърмачетата, които получават достатъчно мляко, обичайно пълнят поне 5-6 памперса, като поне 2-3 от тях са наакани.
 Мислиш ли, че е възможно да се изхлузва гърдата от устата и за да я задържи бебето, да стиска с венци, което да води до полка в зърната, а също и до недостатъчно прието мляко? Ще ти е удобно ли да придържаш гърдата с ръка така, че да не се получава "увисване" от устата на бебето, като подхванеш с палец от едната страна и останалите пръсти от другата(като буквата U), ако мислиш, че може да има ефект? Също може да повдигнеш бебето на нивото на гърдите, ако се налага, с възглавица или навито на руло одеяло.
 И още въпроси  Crazy Болката само в зърното ли е или и на вътре в гърдата? Можеш ли да определиш кога е най-интензивна болката(по време на кърмене или точно след кърмене например)? Споменавали ли са лекарите за къса юздичка или ти забелязваш ли такова нещо при бебето(когато си повдига езичето, върха му се придърпва и езика става малко с формата на сърце. Или ако пипнеш с пръст долната му устна и то се опита да се изплези, езичето му не излиза добре напред, така, че да покрие долния венец)?

# 16
  • Мнения: 9
Мила Лусинка, да ти е честита Леда! Жива и здрава, бързо да се напасвате, а ти скоро да се възстановиш! Нека единствените сълзички, които ти донесе да са от радост, умиление и гордост! Целувки и за двете ви Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 0
Честито на Пепи, Евелина,Лусин и Аниска. Да са здрави бебоците и скоро да се гушкате вкъщи.

Всички болни мами и дечица да се оздравяват бързо

Как ви завиждам на вече родилите мами. Моята бебка уж даваше зор и сега нищо. Вече се изнервям - в Събота ми е термина.

# 18
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
  bouquet ~Честита принцеса, Лусин Simple Smile Нека расте безгрижно и щастливо, здрава и красива.. без колики и с широка усмивка ...   bouquet

Радостно ми е как всяка сутрин за добро утро има новина за ново бебче в темата ... Simple Smile И все по-нетърпеливо ми става... но дано бебка има повече търпение от мен  Laughing
Есента вече си е в разгара.. не помня от кога не съм отделяла толкова време в чуденка какво да си облека.... и обуя... дано "циганското лято" дойде по-скоро , че да ме улесни поне за малко още  Laughing Снощи за кратко имах контракции на често... и изпаднах в лека паника... че нали съм самичка в момента и започнах да се чудя... да звъня ли на мМ ,.. да търча ли с багажа... с малко приказки на беба всичко се нормализира... за първи път имам болезнени контракции и адреналина определено ми се вдигна ...

Смуси  Praynig чакаме добри новини за растящата Миа  Hug

Прекрасен ден момичета   bouquet

# 19
  • Мнения: 0
Lusine, Честита ти радост!!!Да ви е жива и здрава малката Леда и много да ви радва!  bouquet

Ние днес сме на консултация, дано всичка да е наред и Симеон да си наддава нормално Praynig
Днес времето е само за   1stroller

Приятен ден  bouquet

# 20
  • Мнения: 19
Съни темата е страхотна както винаги благодаря , че намираш време и за това  Hug  bouquet

Лусинка  Честита бебка бързо да се възстановяваш и много да те радва и слуша малката принцеса

Момичета когато ми започнат контракциите много ме болят  гърдите едновременно има ли и други като мен ?

# 21
  • Мнения: 0
Добро утро Simple Smile, имаме много нови бебоци, да са живи, здрави, щастливи и много усмихнати, а на мамите-бързо възстановяване   bouquet  

Аз вчера изкарах есенните дрехи, но като гледам май няма да ми трябват скоро Simple Smile ! Завиждам на мамчетата с вече появили се бебковци, че могат да използват слънчицето за разходки, дано и ние да имаме късмет.  

Искам да питам някое мамче за ВИТАМИН D, давате ли на бебчетата? Срещнах много противоречиви мнения и за това ви питам Simple Smile.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Евелина , Лусин, честити бебчета! Нека изпълват дома ви с много любов и радостни мигове!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 163
честито бебоче на  lusine  bouquet
Ей чудя се дали до края на деня ще има и друг родил се бебок?

# 24
  • София
  • Мнения: 723
Здравейте,

искам да ви известя, че вчера мама DENDEN с термин на 08.10 роди момченце - Кирил, 3800гр. и 52 см. Мама и бебчо са добре.   bouquet




Да са живи и здрави и всички бебета, които се родиха дотук и на които не успях да честитя.   bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 0
silsa, като ти гледам линииката, може и ти да се похвалиш до края на деня   bouquet

П.С.: DENDEN, честит бебок, бъдете много щастливи   bouquet

# 26
  • Мнения: 775
Здравейте!

Честити нови бебчета в темичката, живи и здрави да са!   bouquet

Смуси, дано дойдеш с добри новини.  Hug

Днес ще изведа бебчо на терасата и скоро ще почнем и разходките. Още не знам кога спи, кога се кърмим, пък не ми е комфортно навън да яде и не знам как ще се организираме. Като суче, май си имам кърма, а като се опитам с помпата, нищо не става, що така нещо не правя като хората.

Да се оплача, че са ме нападнали някакви сърбежи, там дето беше катетъра май и много неприятно се чувствам, гадове са ме нападнали някакви, ужас.  Confused

# 27
  • Мнения: 35
Честита ни нова мъжка рожба Кирил!!! Да расте здрав и голям мъж (с тези прекрасни мерки  Heart Eyes), да има весело и безгрижно детство! Бързо възстановяване на мама!!!
Мами, аз малко да ви отплесна от бебевалежа : ) От 2 нощи сме новодомци - най-накрая се преместихме в новата квартира (съседния апартамент  Peace). Елица се радва, търчи от стая в стая. Тук има много мястоз а бягане (и за чистене  Wink). Засега спинка добре тук, може би защото всички мебели са си същите и на нея й е познато. Така че засега изпълних 3 неща от задачите преди раждане на бебето - да тръгме ЕЛица на новата ДГ и да се преместим, за да не ги свързва пряко с бебето. Сега остава да станат и мебелите за детската й стая, но това ще стане чак към 25.10 - дотогава, ЖиЗ, ще сме с бебе в къщи и не знам как ще понесе това, че бебето ще спи в кошарката й (а тя за няколко дни може би
е спи ... не знам къде) и бебето ще е при нас, а тя - в др. стая. Може би няколко дни ще спи с татко си, за да й е по-плавен прехода.
Пожелавам на всички мами в ремонт или чакащи мебели да свършват вече, че то не остана!!!
Силса - ами наистина, според линийката ти ти си отговро на въпроса си  Peace

А аз пък все се чудя защо seawish нищо не пише...понякога я виждам, че чете...дано всичко е наред с малкото слънчице!

cmv - нормално е като имаш контракции да те стягат и гърдите - тръснал се е малко окситоцин и той ги върши тези две неща : ) ПОсле пък като суче бебето, ще имаш контракции : ) и това ще спомага за възстановяване на матката : )

# 28
  • Мнения: 461
Добро утро,
не съм влизала вчера след обяд , а то какво станало ... един куп нови бебета  Hug
Да са живи и здрави, да слушат мама и татко и само да ги радват. На мамите бързо възстановяване и скорошно прибиране вкъщи.
Хубав и успешен ден на всички и да видим кой днес ще се показва   bouquet

# 29
  • Мнения: 261
leleeeee kolko beb4eta imame ve4e
az imam nqkakvi simptomi ama ne iska da izliza bebka
bqxme na lekar i lekarkata kaza 4e placentata mi ve4e staree a 6iikatata ne se raztvarq i na 6.10 kato otida ako e pak taka 6te mi predizvikat rajdane
imam kontrakcii ot vreme na vreme ama samo tova za sega

Общи условия

Активация на акаунт