Име на момиче или момче с буквата О - Моля дайте предложение

  • 12 760
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Един сайт с буквичката О http://names.demolution.net/bukva206.html ...Честно казано ни едно не ми харесва О!Шипка   Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 422
Имам ирландска позната Орла - значи принцеса, но пък има и картоф с това име...

Огняна, Одета и Одилия (лебедово езеро), Одеса (като гръцко име означава "дълго пътуване" и се свързва с дълголетието), Офелия (произхожда от помощ и означава "добросърдечна и човеколюбива"), Орхидея, Ола (много разпространено в Скандинавието), Охана (при арменците означава "подарък от Господ"), Оливия, Ора (произхожда от латинската дума за злато)

Одисей, Окан, Олаф, Орлин, Орион (означава "син на светлината"), Орфей, Оскар, Оз (еврейско и значи "сила)

С буквата О потърси като цяло сред гръцките имена.

А за имена на бъдещи внуци - отдавна в България е възможно да не се слагат разширения на името на бащата и детето просто носи неговото име като свое второ (за бащино, а не за фамилия) директно, независимо дали е момче или момиче.

Кръщаването става на много места именно с буква само, включително има родители, които не приемат повече от това навлизане в съдбата на децата им от възрастни роднини. На моята най-добра приятелка синът се казва Владимир и всичко знаят, че е кръстен на дядо си Веселин.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Огнян и Огняна. Peace  Другите с НЕбългарско звучене не ми харесват.

Съобрази го и с бащиното и фамилията, да не стане като Ричард Груев. Peace

П.С. Осфалдо, Офелия, Овидий, Орландо, Оливия....  ooooh! ... звучат ми ужасно  #Crazy

# 18
  • Мнения: 10 547
О, каква неблагодатна буква!

Оля
Огнян

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Октавия
Оскар



# 20
  • Мнения: 1 615
С нетърпение ще чакам да науча името на дядото и "финалистите", за да гласувам Simple Smile Вероятно всички възможни имена са вече предложени, така че няма да подесетвам Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Къде живеете?Орлин и Огнян дават Нормална бг фамилия.Иначе един ден, децата на Освалдо трябва да са с фамилия Освалдов/а,Оливъров/а и прочее смехотии.

Хихи, в съседната тема има Майк и Алекс - Майков, Алексов. Чудничко!
Оливърова- не мога да го кажа, ще си прехапя езика  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 615
Моля ти се, на Алекс-Майк простото бг бащино ще е без -ов, ти за него се тревожиш Wink Нямам сили да пиша там - просто е покъртителна историята...

# 23
  • София
  • Мнения: 291
Ето нещо, което "изсмуках" от пръстите си - Омайна, от омайвам и Обаяна, от обаяние, не припадайте сега, на майката може да й харесат.
Много са странни, но като че ли са приятни, произхождат от нашия език, означават нещо и със сигурност в градинката няма да има друго момиченце с такова име.

# 24
  • Мнения: 15 379
Омайна е готино Simple Smile.

# 25
  • Мнения: 1 422
Моля ти се, на Алекс-Майк простото бг бащино ще е без -ов, ...

 Hug Hug

# 26
  • Мнения: 1 466
Имах позната, която се казва Олина, държеше на ударението на "о"... за момче - Орлин и Огнян.. като че ли са ми най-приемливи.. обаче буквата наистина е неблагодатна...

# 27
  • Мнения: 1 615

 Peace
Или просто Омая.

# 28
  • Мнения: 10 547
Омая, Оани, Опепи.

# 29
  • Мнения: 1 615

Изобщо не вървиш, вече се предложи далеч по-оригиналното О!Шипка  Joy

Общи условия

Активация на акаунт