Име на момиче или момче с буквата О - Моля дайте предложение

  • 12 791
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 797
Oрлин не е лошо разбира се, не бих го променила.
За момиче обаче Орлина не ми харесва. Бабите не влизат ли в сметките?

# 61
  • Мнения: 64
Орлин е хубаво според мен и смисълът му като пожелателно име е много подходящ за момче. Харесва ми повече от Огнян.  Ако не ти харесват тези двете, Олег си кореспондира приятно в чисто звуково отношение с Бориславов и Даскалов. Стига да не те притеснява руското звучене. Олга и Оля на мен също ми допадат. Току що видях, че етимологията на тези имена е от скандинавски (хм, значи не са с руски произход изначално) и означават "свещен".

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 19:03 от Sv.

# 62
  • Мнения: 465
С О най-много харесвам Оливър и Оскар. И двете не звучат отлично с българска фамилия, макар че Оскар Даслаков не ми звучи зле.

Огнян и Орлин не са лоши, но не са ми любими. Огнян ми е грубо, а Орлин ми навява асоциации с грабливи птици.  Blush

За момиче е по-трудно. Много ми хареса идеята за Омая, нежно звучи, но цял живот ще се обяснява, че не е Мая.

Ако е момиченце, не може ли на свекървата, а не на свекъра? Може да е с някоя по-лесна буквичка. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 116
Аз съм за Орнела и Оскар....трудно е това О!

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Офелия... Оливия...
Оливер... Олег.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 372
Оливия Даскалова ми звучи добре,както и Огнян Даскалов.Авторката,нищо не каза,хареса ли някое от предложенията?
На мен пък Орлин ми звучи ужасно,много неприятно име,грубо,без възможност са хубаво галено,никак не ми е красиво. Peace

# 66
  • Мнения: 739
Ако ще кръщавате на дядо О, направо си му вземето цялото име.

Орлин Борислав Даскалов  Sunglasses

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 187

На мен пък Орлин ми звучи ужасно,много неприятно име,грубо,без възможност са хубаво галено,никак не ми е красиво. Peace


Като се замисля, наистина Орлин няма галено, май Огнян е по-добре, поне може да му казват Оги.
Но като цяло, не бих се спряла на нито едно от двете  Confused

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 26 567
  Thinking Оцеола-за момче или за момиче  Joy

# 69
  • Мнения: 8 921
 Thinking Оцеола-за момче или за момиче  Joy
Е, мъжко си е. Щом има Винету, защо да няма и Оцеола Laughing, при това не е измислен герой, а реална личност.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 26 567
Аз го предлагам и за двата пола Crossing Arms

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 187
http://www.2babynames.com/babyboyo.shtml
http://www.2babynames.com/babygirlo.shtml

Има и значенията на всяко име  Flutter

# 72
  • Мнения: 10 547
Омега спомена ли се?

# 73
  • Мнения: 4 555
Оцеола звучи ужасно. Всъщност името е Asi-yahola, което кой знае как звучи на индиански  Crazy Американците са го произнасяли Асиола. Интересно ми е кой български преводачески гений го е превърнал почти в оцет  Crazy

# 74
  • Мнения: 1 615

Мисля, че не, но в подобен ред на мисли като алтернатива на Оливия мога да предложа Олинез/а и Оцет/ина Wink
Сега сериозно, О е неблагодатна буква, но това повод ли е да бъдем неспособни да обуздаем въображението си?
Не съм съвсем сигурна, но от героините на разни произведения сякаш не видях Одета и Одилия, а те, честно, най ми приличат на имена.

Аз отдавна съм се сетила за Олеандър, но ми се струваше пресиленко някак, но като гледам с какво набъбна темата... реших се да споделя хрумването си и аз...

Общи условия

Активация на акаунт