Име на момиче или момче с буквата О - Моля дайте предложение

  • 12 795
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 422
Не е задължително името да е "съществуващо". Всяка благозвучна комбинация от букви е име. Едно на ръка, че Боряна, Зорница и подобни иметто така са възникнали.

Та по въпроса с буквата О - всичко, което произтича от Ор (злато) може да бъде прекрасно име - Ора, Орара, Орелия..... Възможности неизброими.... Хем ще бъде символ на изобилието и царствеността.  Hug

# 76
  • София
  • Мнения: 291
Спомних си темата Име с правописна грешка, едно от имената, които бяха повод за нея беше Оана, като по - късно се разбра, че всъщност наистина има такова име.
Новите ми предложения - плод на развинтеното ми въображение са Олияна, Олерия, Олипа, Омера, Онана, Осена, Оетана, Оарина, Отеана и Оянина.

# 77
  • Мнения: 7 002
За Онана няма да се изказвам  Joy Joy Joy

# 78
  • Мнения: 1 422
Спомних си темата Име с правописна грешка, едно от имената, които бяха повод за нея беше Оана, като по - късно се разбра, че всъщност наистина има такова име.

Да, аз имам една позната в Румъния, която се казва точно Оана.

# 79
  • София
  • Мнения: 291
За Онана няма да се изказвам  Joy Joy Joy
Не те разбирам!   newsm78   Joy

# 80
  • Мнения: 4 555
За Онана няма да се изказвам  Joy Joy Joy
Смятах да напиша точно това, дето ти не го каза, ама реших да не се проявявам  Laughing

Между другото, името е популярно в Турция и значи "сила".

# 81
  • Мнения: 7 002
http://en.wikipedia.org/wiki/Onan => От него идва онанизъм, което е синоним на мастурбация Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 615
http://en.wikipedia.org/wiki/Onan => От него идва онанизъм, което е синоним на мастурбация Simple Smile

И си е истинско име. Идеално пасва на темата. Колко се смяхме на Оргазъм, а то явно не е трябвало Wink Всичко с О явно може теоритично да влезе в употреба: Опосум, Олигофрен, Олигархия, Организъм, Окултизъм...

# 83
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не е задължително името да е "съществуващо". Всяка благозвучна комбинация от букви е име. Едно на ръка, че Боряна, Зорница и подобни иметто така са възникнали.

А аз винаги съм мислела, че Зорница е някаква звезда, която може да се види на небосклона рано сутрин, преди изгрев, поне баба ми такива истории ми е разказвала, не съм предполагала, че е просто благозвучна комбинация от букви.  Thinking

# 84
  • Мнения: 15 379
Зорница идва от Зора - това е слънцето, когато изгрява.

# 85
  • Мнения: 4 555
Боряна не идва ли от боря се?
За Зорница мисля, че е очевидно какво значи. Как пък случайна комбинация от букви ще даде точно това  Laughing

# 86
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
В уикипедия пише, че освен умалително за Зора, Зорница е народното название на планетата Венера. А в статията за Венера пише, че е третото по яркост небесно тяло след Слънцето и Луната и доста често се вижда на небосвода като звезда, и заради това е наричана още Зорница, Деница или Вечерница. Така че наполовина баба ми е била права  Mr. Green . Но дали умалително на Зора или народно име на звезда, не е просто благозвучна комбинация от букви.  Grinning

# 87
  • Мнения: 15 379
За Боряна има различни интерпретации. На едно място казват, че е пожелателно "Да е здрава и стройна като бор", на други, че означава "Божий човек".
Някъде се твърди, че Боряна е женската форма на мъжкото име Борис. Възможно е Боряна да е преосмислено от глагола "боря се" - пък е поредното твърдение.

# 88
  • София
  • Мнения: 44 281
Тц Зорница си е звазда, още позната ни като Вечерница, Ден(н)ица или просто планетата Венера Wink вижда се освен преди изгрев и  непосредствено след залеза Wink

# 89
  • Мнения: 4 555
Зорница винаги съм го възприемала като умалително на зора, т.е. слънце. А Деница като Венера.

За Боряна от бор изобщо не ми беше хрумвало. Борис пък идвало от барс - снежен леопард, а не от боря се.

В тази връзка, някой да има идея за значението и произхода на Бояна?

Общи условия

Активация на акаунт