Отговори
# 690
  • Мнения: 24
Благодаря ви за отговорите дано бързо подейства че страшно ми е жал за мъничкия като неможе да диша и спи спокойно SadАма тия хора в болницата много ме дразнят уж всичко в родилното е стрилно чисто пък всяко второ дете в Самоков излиза със стафилококова инфекция Направо са си за бой #2gunfire

# 691
  • Мнения: 270
Аз си се чудя защо аджаба не споделих по рано за тоя аптамил ами слушам мойта докторица да ме убеждава какво чудодейно мляко и че ние нещо не сме вред е ох че ме яд .затова ще чета и пиша по форуми тея доктори да хванат малко да почетат

# 692
  • софия
  • Мнения: 2 915
Здравейте!Ние досега бяхме на лекар,за запека,лекарката се мъчи 50 минути,че сме мързеливички и не иска да ака и напъва.Ако не беше тя незнам дали щях да се справя Embarassed.ДОСЕГА бях доволна от аптамила,но ще видим............. Sunglasses

# 693
  • Мнения: 21
Здравейте момичета!
Искам само едно да ви кажа: моя приятелка работи за една фармацевтична компания (няма да споменавам коя, а и е без значение) и няма да ви обяснявам за какво става дума, какви истории ми е разказвала, но тя неслучайно нарича нашите мили доктори "бяла мафия". 90% от тях са пълни продажници, само гледат да се влачат по конгреси на разни такива компании да плюскат и пият на аванта, да събират пари и подаръци и след това да пробутват продуктите им на пациентите си. Единици са лекарите, които се интересуват реално от качествата на съответния продукт (било то лекарство, козметика или друго). Така че винаги проверявайте какво ви изписват, интересувайте се и четете, защото в повечето случаи ви изписват нещо най-вече защото едната фирма е бутнала по-хубав подарък...

Значи само моето дете не иска да се откъсне от мен и иначе изпада в истерии... Нито кошара, нито шезлонг, нито количка: никъде не иска да седи, трябва да е в мен. Иначе реве нечовешки и нищо не я успокоява: музика, играчки, биберони: все тая, докато не я взема не спира... До мен ли е всичко е наред. През деня спи опряна в мен на дивана, нощем сме заедно на спалнята. Засега съм се отказала да я отучвам, защото това означава безсънни нощи и за двете ни, пък и наистина се надявам да сме така до третия месец и после лека полека да започне да става по-самостоятелна. В момента може да е залепена като ваденка за мен, но поне почти не плаче, чат пат примрънка нещо, ама като цяло е щастлива и спокойна. А като се сетя какви панаири бяха преди, докато се мъчех да спазвам всички правила от серията "да не разглезим детето", направо зле ми става. Та ще я караме така, пък времето ще си покаже...

# 694
  • Мнения: 270
jaded и ние сме като скачени съдове тя спи с мен даже се научи да и държа ръчичките леглото и е като антика само за дрехи се използва че и в последно време иска и под моя юрган да спи .ама пък хич не ми пука важно е да СПИ пък къде не е важно.После ще се научи да си спи самичка пък ако не нямам нищо напротив да гушкам едно пухкаво бебоче.майтапа на страни но скоро излезе някаква статия на някакви учени който казват че бебетата трябва до 3 години да спят с мамите си/пояснявам в едно легло/

# 695
  • Мнения: 2 169
И ние си спим заедно, и ние. Но поне през деня опитвам да го оставям да поспи в креватчето си, и засега успявам малко по малко, пък да видим.
Относно лекарите и лекарствата, които изписват - моя мъж се беше карал с личната си лекарка, защото тя му изписва все едни ужасно скъпи лекарства, а в аптеките има два и три пъти по - евтини препарати с абсолютно същото съдържание, но от друг производител  Naughty

# 696
  • Мнения: 141
Благодаря ви за отговорите дано бързо подейства че страшно ми е жал за мъничкия като неможе да диша и спи спокойно SadАма тия хора в болницата много ме дразнят уж всичко в родилното е стрилно чисто пък всяко второ дете в Самоков излиза със стафилококова инфекция Направо са си за бой #2gunfire
ехо и аз съм от Самоков,и мойто момче се казва Николай Laughing,а за стерилноста в болницата не ми се коментира #2gunfire

# 697
  • Мнения: 644
izza, недей да се терзаеш - стафилококовата инфекция е типична вътреболнична инфекция. Познавам майки, родили в Токуда, чиито бебета до едно бяха със стафилококи  Peace

jaded, сестра ми е фармацевт и знам доста от кухнята, идея си нямаш за какви неща става въпрос, а все пак говорим за човешкото здраве  ooooh!
Ние вече сме "откъснати". Андрей започна да предпочита да прекарва част от времето, което сме вкъщи, в шезлонга или люлката. Днес постави рекорд по "самозабавление" - час и половина гука и говори на пердетата. Успях да направя една серия пилатес от половин час, да си тегля един душ, да си направя закуска и да седна да си прегледам на спокойствие мейлите.
За сметка на това, както вече се оплаках, ми окупира нощите. Той и сега не се буди напълно, когато е гладен, нито докато го кърмя, буди се в момента, в който го оставям в кошарата, независимо, че го изчаквам да заспи дълбоко  ooooh! Та, малко танто за кукуригу се получи при нас, но здраве да е, и това ще премине  Simple Smile



Евитка, радвам се, че моята система за борба с колики е добра и за Рада  Hug.
И аз като теб придържах биберона в началото, защото, както ти казваш - хем го иска, хем от болка и рев, го плюе.
Може да опиташ да й сложиш нещо топло на коремчето. Доста добре се влияят коликите от това. Андрей сега има много слаби и много рядко и ги "оправяме" само с възглавничката с костилки  Peace

# 698
  • Мнения: 2 011
И  аз се подреждам в редицата от  майки със запечени  бебета от Аптамил.  #Cussing out  Прехваления Аптамил ..... Ползвах и  Аптамил Комфорт - и  на него  само парите  му много а ефекта  никакъв!
Евита, добре , че сподели за Хип .... Габи  също ака ако , което  в началото  е по-твърдо и  зеленикаво.... Все още не виждам кой знае какъв ефект от  млякото  , но пък едва  от  една седмица го  яде. Ака през  ден а днес не издържах  защото не беше акала от  48 часа и сложих  термометъра -  резултата беше ако ,  което  в началото си  беше  каквото ти описа !  newsm78 Дали  няма да се промени по-нататък  newsm78 newsm78 newsm78 - имам предвид това коравото да  се махне .....
 

# 699
  • Мнения: 18
neci, аз и сега съм си в НБУ, а дизайн ми е мечта да работя, така че ако се решиш да учиш може и да намериш в мое лице съмишленик  Laughing В крайна сметка още едно образование си е винаги в полза  Laughing

Ения, миличка, пожелавам ти да успееш с кърменето и да ти се укроти бебока  Hug

Валери, аз се радвам, че Емо е кротък, даже съм много щастлива, защото на практика аз не разбирам какво е да имаш бебе  Laughing Повече от няколко секунди никога не е ревал и то в само няколко вечери в първия ревлив период. Иначе като е недоволен си изкривява устичката надолу и изглежда адски тъжен  Laughing и казва "мъъъ" и аз веднага му угаждам  Laughing Най-новия хит от две седмици е, че не иска да лежи, иска да е прав и да гледа  Laughing Обаче, като чета как вашите бебета плачат и се сърдят и се притеснявам, че при Емо тази кроткост е само някакъв период, който скоро ще приключи  Laughing

Джадет, и ние с Емо сме залепени  Laughing Само като съм на лекции не е с мен иначе ми е в ръцете/кенгуруто/леглото - друг вариант няма, защото не му е приятно сам и става тъжен и се смръщва  Laughing Даже като се къпя, суша, правя закуска... той обикалия с мен със шезлонга и винаги с единия крак го люлея и с едната ръка го галя (само като се къпя ме гледа тъжно през стъклото, но после за награда го взимам при мен под душа и му давам да суче - е, няма такова щастие, двете му любими неща едновременно, направо грейва от кеф  Laughing)

Миленка, честит рожден ден на адаша  Laughing Да ти е жив и здрав и да е все такова сладко, послушно съкровище  Hug

Дидкаааааа  Hug браво на Гого колко е пораснал  Hug

Галче, Емо яде даже на 2 часа и денем и нощем - хапва по малко, но а това пък непрекъснато  Laughing така че не сте само вие.

Кокетка, Емо също не обича количката - лежи в нея само когато спи, иначе иска да го нося и прави онази тъжната физиономия, която по-горе съм описала  Laughing И в колата не обича да е буден. Просто детето не обича да го друса  Laughing Ноооо, в кенгуруто спи през цялото време докато сме навън. Събужда се за едно бързо млекце и пак заспива Laughing

Честно да ви кажа и аз като Дидка много се кефя да си спя с Емо - първо като си легна и го погледна как спи и веднага ми се одспива  ина мен. Адски ме успокоява това дете и буквално за секунди се отнасям. Второ цялото ми легло мирише на него, а това е най-прекрасната миризма на света  Laughing Трето като се събудя и му видя спокойното личице и деня ми започва с усмивка. Като към всичко това прибавим и че и аз както Джадет, така си го кърмя, без да го разбуждам и без аз да се разсънвам и предимствата на общото спане стават предостатъчно  Laughing Аз за разлика от Кокетка въобще не се притеснявам, ме ще го смачкам, спя си дълбоко и спокойно, а понякога му държа ръчичката, защото и той много обича да му държа ръцете и така не се стряска от тях като ги мръдне  Laughing, а и на мен ми е много хубаво да имам физически контакт с него.

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 23:39 от Tara Wilson

# 700
  • Мнения: 9
Привет момичета! Laughing

Изобщо не ми остава врем да пиша! Този апартамент и преместването от Варна ми взеха здравето, но края му се вижда! Само си чакаме някой мебели /искрени благодарности на Здравчето - Na mama Misheto/ за оказаната помощ   bouquet

За запека - каката ни , като беше бебе е имала 3 пъти запек. И трите пъти съм слагала глицеринови свещички /има специални за кърмачета/, и малкото човече се изаква в период 1 сек -2 мин. Мноооого бързо действат. За жалост са френски, не знам дали тук има такива, ако не може някой да ви ги донесе или да ги поръчате по интернет. Ако някой се интересува от тях ще му кажа точно кои ние сме ползвали.
За спането на Лизи в нашето легло, само веднъж съм спала заедно с нея, и аз като тара не можах да се насладя на момента, но когато ми се доспа зверски въобще не можах да се наспя, защото ме беше страх да не я натисна или в съня си да я ударя.
Иви я преместихме сама в друга стая когато стана на 6м./ по препоръка на педиатъра/, защото много плачеше и спеше неспокойно, та той ме посъветва бебето да спи в самостоятелна стая. Определено имаше ефект. Пак ставах , но поне наполовина.

Кокетка, браво на Андрей, че си стои в шезлонга. Лизи въобще не го обича, лежи в него 10 мин макс и то само ако аз съм до нея и й говоря  Crazy

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 6 598
Здравейте,септемврийски майки.Аз също родих през септември,но не съм писала тук.Имам едно притеснение и тъй като сме родили по едно и също време,може би ще успеете да ми помогнете със съвет.
Родих на 14.09.11 и допреди седмица се "изчиствах",така да се каже.Първо кръвотечениа,после само лохии.Моля,ако някой се храни,да не ме чете!Тъкмо всичко свърши за ден-два и започна едно гадно розово-кърваво течение.Не ми се е случвало.Да отида на гинеколог,но не знам как при това положение ще ме прегледа.Имам ли основание за притеснение?Вие сте родили по това време.При вас как е,има ли такива като мен?Стават вече 50 дни,а не си спомням при предните раждания да трае толкова много.Благодаря предварително и се извинявам за обстоятелственото описание.

# 702
  • София
  • Мнения: 71
еееееееееее писах писах и не знаех че в тоя тъпанарски формат тука едно натискане на бутона ESC ти затрива цялото писано.
Стели за ХИПА мила аз използвах три двойни опаковки и акото си беше все така- първо зелено и твърдо, а после по-редичко и жълто и през ден. Ако искаш пробвай и с Лактана, моя Рада пак си ака през ден, но поне е е редичко и "златничко"Simple Smile)) НО поне ХИП оправи детето след това наказание наречено АПТАМИЛ, имам племенник който папа само АПТАМИЛ и прилича на малко дете сумистче, което ака веднъж седмично........ужас, очите не му се виждат, има само два процепа.
ТАренце ти ме разби с това кърмене под душа мила, акъла ми взе, как го правиш даже не мога да си го представя.....аз кърмя с една специална възглавница доставена ми специално за моя проблем с кръста от Англия и честно да ви кажа знам че ако не беше тя, аз нямаше да мога да кърмя, дори и това количество...просто ми е много зле кръста.....ето вижте : http://www.mybrestfriend.com/
Дидка , радвам се , че вече си с оправен комп и ще се включваш тук по-честичко:-))) Гого голям глезан ше дойде, до мама нанка.....брейййй брейййй....какви за тия зетове все до майките си .....
Моя Рада да се оплача е с непрестанен обрив на дупето и по срамните устнички....оправихме се само за седмица с една кортикостероидна паста ЕЛКОМ и после пак наново, щото въпросната може да се поставя само седмица. Какви ли не кремове не ползвах а в нас съм като малък маркет за папмперси, всички пробвах, не е от памперсите..............не знам сега я мажа със себамед и май от него поне завяхват но се появява нови и голяма тъпня.......сега на 11-ти нали сме на ваксина и ше питам педито как да процедираме.Някой има ли подобен проблем???
Утре съм на козметик с Рада в 10, после имам среща с адвоката, щото съдя застрахователно дружество Армеец, а после сме на фризьор и маникюр...а в понеделник съм на профилактичен гинекологичен преглед при любимата ни докторка и пак ще й водя Радето, да я види каква е станала мадамка.
Кокетка, да споделя и още един трик освен този с бибата. Освен че я придържам с ръка и вече като видя че почва да оклюмва и да премига с очи но упорито не заспива просто и слагам ръка на очите й и тя инстинктивно ги затваря и по този начин не ги и отваря  и заспива:-))))))))))
Номера е да не я оставя да се превъзбуди щото после цяла нощ.....дрън-мрън и на другия ден аз съм утрепана а Рада спи цял ден....Simple Smile)

# 703
  • София
  • Мнения: 218
Здравейте момичета Simple Smile
И на мен не ми остава време да пиша. Използвам хубавото време , за да сме повече навън. И аз обожавам бебчето ми да спи при мен, но не искам да свикне и после да се налага да го отучвам. А и леглото ни едва стига за нас. Въпреки това си го взимам от време на време и това са едни прекрасни мигове за мен  Simple Smile
И моя бебчо огладнява през около 3 часа денонощно...като новородено  Simple Smile
Тара беше споменала, че си кърмила с кенгуро. Моля те, кажи ми какво е твоето кенгуро, ако си доволна от него. А дали не са още малки за кенгуро от ортопедична гледна точка(дали не натоварва гръбчето като положението на бебето е малко като седнало) Аз съм си харесала кенгуро на Чико с ортопедично гръбче.
Лека нощ от нас на всичи мами и бебчета Simple Smile

# 704
  • Мнения: 5 940
Eвита, Стели, ние също бяхме на Аптамил /не ние, де Laughing/ и бебчо никога не е имал проблеми с изхождането. Не мисля, че проблема е в млякото, по-скоро някои бебенца са си така.
Аз смених млякото, защото Лактана Био е с пробиотици, а не защото принципно съм недоволна от Аптамил. Големият ми син близо до две години пиеше Милумил, на същата фирма, и нито за ден не се е запичал. От кашите на Милупа също съм много доволна.
Възможно е и на всяко дете да му влияе по различен начин.
Тара, представих си каква красива гледка сте с Емо под душа Simple Smile Като плакат на ЛЛЛ.
Евита, пробвай за дупето най-обикновен крем "Здраве", бебешкият, в комбинация с белите на Памперс, ако не си ги пробвала до сега. При нас това помогна.
slavka70 , сопред мен трябва да отидеш на лекар, дори да не те прегледа, сподели притесненията си и питай каква е причината.
Борис също не е от бебетата, които искат непрекъснато да са залепени до мен. Поне не пряк физически контакт. Иска  да му говоря, да се смеем заедно, но не е задължително да е само гушнат. Докато брат му нямаше положение и на пет сантиметра далече от мен, в което да му е добре. Не, че и у мен не плачеше, но оставя ли го и за секунда, ставаше кошмар.
На Боби също му харесва в шезлонга ,в количката си спи добре. Само нощем спи до мен и до баща  му, не му се получава в неговото легло Laughing
А и количката.. Иво спеше, но преди това трябваше или да съм го приспала с носене, или да подтичвам, или просто на някакъв по-забързан ход. А като се събудеше внезапно, винаги ставаше със страшен вик на недоволство и трябваше на секундата да се гушне. Тогава въобще не съм писала в отчетни или където и да е до четвъртия му месец, просто нямаше и секунда време Laughing

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 05:40 от valerie

Общи условия

Активация на акаунт