Мързелива тема

  • 6 897
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 300
Сигурно е удобен, но специално за мен това нещо отдолу, за краката, е грозно.
Абсолютно излишно е, ако хамакът се монтира на такава височина, че седналият човек да може да стъпва спокойно на земята/пода.

# 16
  • Мнения: 22 867
Сигурно е удобен, но специално за мен това нещо отдолу, за краката, е грозно.

Аз му се вгледах заради окачването, не се вижда добре на снимките, но ми се струва, че ще се закачва добре на клон на дърво например, или на кука/халка на таван. newsm78 Добре е да го видя на живо. Peace

# 17
  • Мнения: 6 300
Нашият хамак е с такъв тип въртяща се двойна халка, през която се прекарва въже и се монтира, където и както е нужно.

# 18
  • Мнения: 22 867
Нашият хамак е с такъв тип въртяща се двойна халка, през която се прекарва въже и се монтира, където и както е нужно.

Вашият е много красив и се вписва чудесно! На тоя му хвърлих око, защото имаме от големите, но винаги е трудно да го завържем някъде из двора, все му търсим място, няма специална стойка, а този  лесно ще се закачи за клон и няма да ми създава вълнения. А за стъпенката дори си помислих, че може би ще е удобна, за да не му висят краката на човек. newsm78 Всичкото това, защото го видях случайно в сайта на АЙКО, не ми е попадал такъв модел, но, ако ми хареса на живо, ще го купя, те и парите са му толкова. Peace

# 19
  • Мнения: 6 300
Решението за висящите крака е добре премерената височина. Понеже в такъв хамак-стол, обикновено човек доста потъва назад. После е трудно да станеш (понеже не ти се иска:)))))) шегувам се), ако нямаш земя под краката, на която да стъпиш и да се изтласкаш. Ако човек трябва да изнесе тежеста си на тази висяща подпорка, не знам как ще е. Трябва да се пробва.

Ние сега се занимаваме точно с двора и понеже е малък, няма големи дървета, една от задачите ми е да измисля къде и как може да се закачи голям хамак. Специалните стойки не ми допадат, ще търся решение без такава. Ще използвам някак оградите. Thinking

# 20
  • Мнения: 22 867
........ Специалните стойки не ми допадат, ще търся решение без такава. Ще използвам някак оградите. Thinking

Хубаво се спи в големия хамак  Grinning, понеже използваме двора на майка, той не е толкова голям, че да слагаме постоянна стойка за хамака, пък и на мен нещо не ми харесват особено, поне тези, които съм виждала. Обикновено го връзваме за две дървета, майка малко мрънка, че не било хубаво за дърветата, плодни са, за едни пилони на асмата пробваме, но там не е толкова удобно, все има нещо да пречи. Нашата ограда е откъм пътя, в смисъл тая, която би могла да се използва, и не е много удобно, там постоянно има движение. Останалата не става, слаба е. Даже си помислих, ако накача два-три от тези седящите по съседни дървета, ще може и да си разговаряме спокойно, като на столове. Не че майка пак ще е много доволна. Е, като се сдобия със собствен двор, няма да имам проблеми, надявам се! Peace

# 21
  • Мнения: 1 313
Можете ли да ми кажете магазини (не онлайн, а реални), в които има избор на хамаци и стойки за тях? Търся за подарък, за тераса, която е открита и трябва да има стойка.

# 22
  • Мнения: 0
На мене лично ми се струва удобен, колкото обувките на девойката Laughing Ако е стол, следва да има нещо, на което може да си облегнете гърба, но тук май не се получава точно така. Ако пък идеята е да легнете, защо е тази стъпенка за краката?!
От снимката все пак е видно, че е удобен поне за акаща поза newsm10

# 23
  • Мнения: 6 300
На мене лично ми се струва удобен, колкото обувките на девойката Laughing Ако е стол, следва да има нещо, на което може да си облегнете гърба, но тук май не се получава точно така. Ако пък идеята е да легнете, защо е тази стъпенка за краката?!
От снимката все пак е видно, че е удобен поне за акаща поза newsm10

Много оригинално. Grinning
Всъщност аз мисля, че въпросната снимка е монтаж и момичето изобщо не седи в хамака към момента на снимката, но това е друга тема, пък и е само едно мое впечатление...
Колкото до столовете за релакс по принцип (Eames, Lounge Chair), идеята е не точно да се легне, но не и да се седне с изправен гръб. Това да не е стол за трапезария, където ще се храним "акуратно".

# 24
  • Мнения: 120
Можете ли да ми кажете магазини (не онлайн, а реални), в които има избор на хамаци и стойки за тях? Търся за подарък, за тераса, която е открита и трябва да има стойка.
http://www.sterado.biz/products.php?cat=8&scat=21Ето от тук аз взех подаръка на рожденника.Точно този хамак , който взех го няма в сайта , защото аз взех единствения и са го свалили от наличности ,но има такъв стол - Колумбина Манго.Много са красиви.100% памук , без рейки,голям, май се води двоен.Направо можеш да се завиеш с него. За пролетта ще си взема за мен един стол в подобен десен - страхотни са столовете там - немски с много хубав плат и десени. Има и стойки.
 labrex Продавачът ми показа на каталога на фирмата едни много интересни стойки за шезлонг,като триножник , но висок/ всъщност като колчетата за палатки но високи - само от едната страна , а от другата се закача на дърво. Така може и да се върти около дървото / отмък-примък/ Laughing

# 25
  • Мнения: 22 867
labrex Продавачът ми показа на каталога на фирмата едни много интересни стойки за шезлонг,като триножник , но висок/ всъщност като колчетата за палатки но високи - само от едната страна , а от другата се закача на дърво. Така може и да се върти около дървото / отмък-примък/ Laughing

healthi, благодаря за инфото  bouquet, такава стойка наистина би свършила работа! В  Колумбините и аз се заглеждах, удобни изглеждат дори на снимките. Peace

# 26
  • Мнения: 1 313
healthi, този сайт го разглеждах и ми харесаха, но ми се искаше да видя на живо какво купувам. Особено стойките ме притесняват - искам да съм сигурна, че са стабилни. За съжаление днес след серия звънене и обиколки по магазините разбрахме, че това е сезонна стока и тъй като сега не е подходящ сезон, никъде не можем да ги видим, само можем да поръчаме.

# 27
  • Мнения: 120
Арлина, на място в магазина имаше една стойка със закачен хамак, но тези като триножник са по каталог в момента ,наистина.Дано намерите някъде . Иначе хамаците си ги има на живо.
Много се хареса моя подарък. Мъжа ми каза , юе ако съм му го подарила миналата година нямало изобщо да започва строежа на къщата Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт