Затвореното общество "Родители в чужбина"

  • 5 067
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Аз не го считам този ипод форум за затворено общество, но ако си бях в България едва ли щях да го посещавам често  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз пък го посещавам често и ми е доста интересен, даже една тема съм пускала тук и никой никога не ме е карал да се чувствам нежелана, още повече, че някои от мамите ги знам и от другите форуми Grinning

# 17
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Забелязвам, че ако бг мама пусне постинг тук ( не дай си боже тема)    често бива гледана с подозрение и накрая , къде в прав текст, къде по-завоалирано, зависи от културата на пишещия,  всичко завършва с едно натирване и неизменния въпрос : " Ти какво търсиш в този форум?".
Наистина ли си останала с такова впечатление`? Thinking Аz не мога да се сетя zа подобно нещо. Напротив, има и хора от БГ, които са пускали теми и на тях им е отговаряно адекватно, zащото теzи теми също са били интересни.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аз пък ви шпионирам Mr. Green
Не съм в чужбина...нито ще ходя там /освен на гости на Тея ама това е друга тема/ но ми е интересно да ви чета Flutter
За мен различните подфоруми не са затворено общество...

# 19
  • Мнения: 1 366
Трудно е да се каже дали фурмолировката "затворено общество" е вярна или не. Изобщо, смятам, че едно общество (било то приятелско, роднинско, работно или каквото ще да е то) е по-скоро затворено, отколкото отворено. Ние сме по-склонни да оставаме с "пзнатото".

Самият факт, че има отделен форум за тези, които сме в чужбина, от една страна сякаш ни разделя, но това може да се окаже вярно и за "Родените през 2004", "Родените през 2005" или пък "Готварските рецепти". От друга страна (и без да се правя на гранд дама) аз съм в чужбина скромните 15 години. Съгласете се, че моята действителност, не е действителността на родителите в Бг. А от трета страна - самия факт, че съм ТУК, в именно български форум, може да ви покаже достатъчно ярко моето желание да остана свързана с Б-я, в една или друга форма. Дълбоко съм убедена, че това е и "истината" на повечето от момичетата.

Аз пък си ни обичам  Hug

# 20
  • Мнения: 11 315
Наистина тук има самодоволство и едно тънко презрение към онази "паплач" в Бг. И гранд дамите не обичат да се мешат с простолюдието.
За да не си голословна, би ли дала примери с извадки от теми или пак ще се плюем просто за кефа?

# 21
  • Мнения: 185
Не мисля, че сме "zатворено общество", напротив ние сме едно доста "отворено общество" Hug
Аz следя с интерес и темите, които се пускат от БГ мами. Повечето от нас са били БГ мами преди да се пренесат да живеят в чужбина. Аz лично се радвам,че тук мога да посещавам форума често, дори и да не пиша толкова често.

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 573
На същото мнение за затвореното общество съм. И ще дам пример: преди десетина дни бях пуснала тема тук с конкретни въпроси, представляваше обикновена анкета...е, поне 50 пъти беше прочетена, но отговорите бяха 0.

В същото време бях я пуснала в клюкарника- получих над 30 отговора...

# 23
  • Мнения: 11 315
На същото мнение за затвореното общество съм. И ще дам пример: преди десетина дни бях пуснала тема тук с конкретни въпроси, представляваше обикновена анкета...е, поне 50 пъти беше прочетена, но отговорите бяха 0.

В същото време бях я пуснала в клюкарника- получих над 30 отговора...
Ами Ерика аз бях една от тези 50, дето ти прочете темата и не отговорих щото моя вариант го нямаше изобщо там - работя от къщи, на свободна практика, професия която се среща много рядко.
Дръпни я пак напред, пооправи някои от опциите, пък може и да тръгне Hug

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
То свърши тя, трябваше ми за реферат, който отдавна предадох и имам 6 дори.

Всичките ли сте на свободна професия...и мъжете ви, и родата ви, и приятели, съседи... newsm78

Поне на последния въпрос- що е стрес според вас...никой ли не знае какво означава тази хубава българска думичка?

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Опс...малка поправка...видяна от 214 човека, отговори- 0

# 26
  • Мнения: 9 903
Забелязвам, че ако бг мама пусне постинг тук ( не дай си боже тема)    често бива гледана с подозрение и накрая , къде в прав текст, къде по-завоалирано, зависи от културата на пишещия,  всичко завършва с едно натирване и неизменния въпрос : " Ти какво търсиш в този форум?".


ъхъ....не за пръв път ще се съглася с тебе....

# 27
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
За коя тема става въпрос? newsm78

# 28
  • Мнения: 1 629
Аз редовно чета тук и ми е много интересно, но за темите пуснати от живущите в BG, ще подкрепя Ерика. Бях пуснала тема с конкретна молба за помощ, на която ми отговори единствено Maribel, за което още веднъж и благодаря  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 1 638
За коя тема става въпрос? newsm78

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=61473.0

това е тамата...ходих да я диря..не че има значение

Личното ми мнение е, че наистина има значение кой пуска тема в този форум. Мама Кенга е права за :
Цитат
...често бива гледана с подозрение...
.

Общи условия

Активация на акаунт