"Златна есен тук е вече, с глас се смее ЮНСКОТО човече." - тема 7

  • 23 510
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 456
Честити месечинки на Алекс  и Марти, да са живи и здрави юнаците.

yyanita, благодаря много, аз не съм чела много за пробиотиците.

Силвия, браво за добрите мерки, по-добре, че сте отложили ваксините.. няма да избягат.

Ваче, и Нико ака на 2-3 дни вече, а е на АМ. Напъва се, ръмжи.. и понеже му се случва толкова рядко, почти винаги е зелено.  Confused
За зъбките нямам никакъв опит, в момента Никола е на фаза- лапане на всичко що докопа и непрекъснато лигавене. Венците му понякога са леко подути, понякога не..  newsm78

Шунче, нашето бабище е дала сок на Слав на 20 дни, за да го разхлаби и мен ме кара, но на мен не ми се иска много да давам сокове за сега...  Thinking

Деси, лек път.. и знаеш какво имах предвид  Heart Eyes

Хеберлеа,  Hug Честити покупки.
Не можете ли да оставите Оги и Бела на баба, а вие да отидете с мъжа ти? Сигурно ще си прекарате добре само двамата.    bouquet

Ани2, щях да те питам, как е Румен, оздравя ли напълно?

Така като гледам, темата ще стигне до утре...




# 721
  • Мнения: 105
Deska aз имах такава пъпчица която пробих със стерилна игла и се отпуши всичко, ако искаш се допитай все пак до Ана 2   newsm10.Май аз съм от тези дето въртят брояча на страниците, но обещавам ще се поправям, все бързам.... newsm03, какво да правя.

Последна редакция: сб, 15 окт 2011, 14:49 от yyanita

# 722
  • Мнения: 2 837
Здравейте! Ние днес пак сме с майстори, отделно сума неща по вкъщи има...
Деска, нали си знаеш за запушванията какво...дано бързо премине, че е ужасно. Можеш да си купиш лецитин, за да го пиеш профилактично по едно на ден, помага срещу запушвания. Пъпчицата на ареолата ли е, или на зърното? Като гнойна пъпка ли е?
Шунче, нормално е да засили перисталтиката сокчето, така сигурно не е съвпадение. Но акане веднъж на няколко дни си е нещо напълно в реда на нещата при кърмачетата.
Ваче, Явор заспива окончателно чак като си легна и аз - преди това поспива, но бързо се събужда и не го броя нощен сън. Но много пъти и в полунощ, когато си лягам, иска да си играем и умира за внимание. Той сутрин е по-склонен да поспива. Ако ме вдигне раното, след около час пак е заспал. Не е чудно, че от 20 ч. до 3 Ралка се е наспала  ooooh!
Силв., за какъв стандарт става въпрос? Абе...това с купуваните пюрета и тяхното качество ми е много съмнително...дори и биопродуктите да не са от друга планета? Ти си прецени, ако искаш, наистина в началото купувай, но като им гледам цените на Хиповете и т.н., корем ме заболява  Confused Във форума съм срещала, че Сънвал и Бебивита не са лоши, а са малко по-евтини, но нямам личен опит...От българските, освен Ганчев, съм срещала Ам-ам и Мандев и съм купувала на Румен, те са по-евтини, но ги няма навсякъде. А и на какъв контрол точно са подложени, също ми е малко неясно. На Румен съм купувала и Овко, те също са на приемлива цена. Нека и другите споделят - аз много съжалявам, че нямам почти нищо домашно тази година, но тъй като така и така готвя, засега планувам вариант предимно домашно - дали бейби-лед, дали не... Какво готвиш - пусни една идея, че се изчерпАх  Mr. Green
Честити месечинки на Марти и Алекс  Hug
Хеленче, абе имам си коремче и така и не свалих килограми след бременността, май напротив. Но пък много ям, колкото и да не съм склонна към пълнеене, все някъде се напъхва по мене това ядене.
Бюти, оправиха ли се акитата? Явор сега е със зелени красоти, че пак е запушил нос. Но и баща му кашля и киха.
Чинче, доста по-добре е Румен, но си похърква, като спи  Confused Браво на Нико, а за теб не се съмнявам, че си взела изпита.

Хубав ден ви пожелавам.

# 723
  • Мнения: 149
То пък концерт нямало да има довечера  Confused - по-добре поне да не се ядосвам....

Чин - това беше идеята - но наш малчо вече така реве за мама, особено вечер като му се доспи...не се издържа. Миналата седмица уж излезнахме с мъжо само двамата на вечеря в близкия ресторант - ми то няма и час и бабата звъни - "елате си, реве".

Да ви се оплача от как се е родил не съм имала и 2 часа почивка - понякога идва баба му следобед за 1-2 часа, колкото да изгладя или да поработя. Реших преди месец да отида на фризьор - татко му трябваше да го разнася, еми още не бяхме свършили и си идват ревящи - добре че сушоара го поуспокои. Отивам на масаж докато бяхме на Велинград - не издържаха и час (а аз го дебна да заспи) - идват врещяши - та се се кърмихме както си бях нацапана с меда  Rolling Eyes ooooh!
Оплакох ви се ... сега отивам да се затворя в спалнята и не искам да виждам никогоо

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ани2, даа, аз останах с впечатление, че на Ваче или Раличка им пречи това неакане, затова го дадох сокчето като решение.

Хеберлеа,  Hug, отивай да си почиваш!

Аз на моя мъж все му се сърдех, че не ще да успокоява и приспива бебето, но и днес тотално се убедих, че просто не може! Слага си го в/у корема като мен, а това дребното се чуди как да скочи от него и пищи и се дере. Аз като го взех и почти веднага млъкна.  Confused Не ми харесва аз да съм единственото решение.

Ох, да знаете какъв хубав чай си взехме днес! Ройбос с лимонена трева и незнамсикво, мирише райски! Даже ще си сложа в една паничка мъничко, да ароматизира стаята.

# 725
  • софия
  • Мнения: 1 305
ЗДРАВЕЙТЕ,
Чин радвам се че всичко е минало добре.
Ние се разходихме в Мола рано преди народа да нахълта.
За  пюретата защо сте с такова предубеждение за Ганчев, аз съм им виждала завода по Тв е страхотен е всичко ново чисто, пък и нещата са български превъзхождат по вкус, предполагам ползват сезонни продукти заради по ниската цена и би следвало да има контрол. Признавам си не съм давала на Дани, но със Симона ще пробвам, другите са безумно скъпи.
Днес имаше голяма семейна сбирка на родата на ММ но чак в Банкя и с децата не ми се пътуваше, разбира се той отиде. Нещо много съм му набрала, в къщи не пипа никаква домакинска работа като на Олинклузв е, а ма ха, почвам да се нервирам, мен майка ми да не ме е родила да слугувам само и това стоене вкъщи страшно ме изнервя с двете деца полудявам,а той си излиза поне веднъж на мач, на боулинг. Вчера легнах сутринта да поспя е Симона се скъса да мрънка, той си закусва, нямало да я учим така, а детето беше будно 1,5ч и си лежеше мирно преди това, така я изнерви че трудно я успокоих. И на мен нещо ми идва повече стреса и май той ще го отнесе Close
Хайде оплаках ви се Simple Smile

# 726
  • Мнения: 2 837
Цвети, вярно е, и ние сме хора, имаме нужда от малко лично време, не е лошо да си кажеш как се чувстваш на мъжа ти... Ганчевите пюрета имат доста модифицирано  нишесте, иначе друго не ме притеснява толкова.
В сряда има среща на благоевградските бг-мами, ако отида, сигурно ще е с Румен, трудно ми е да си представя Стефан сам с двамата. Което ме подсеща, че няма да е лошо да посъбера малко кърмица, за да не се прибирам на пожар. В събота и неделя вероятно ще пътуваме за Долна баня на едно събиране, така че не се оплаквам откъм събития, но съм си с ремаркенца - а имам нужда от посещение при фризьор поне, а не виждам как ще стане  Confused.
Шунчи, и  аз само като инфо споменах. А за морковите те питах, защото ми е чуденка откъде да ги изнамирам - нали кореноплодните са най-нитратни и хич не ми се купуват от хипермаркети, но като не съм си отгледала...

# 727
  • Мнения: 141
Maйчета,благодаря за честитките...много сте ми милинки  Hug
Алексче да е жив и здрав и много много да радва майчето си. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
За пробиотиците нямам основателна причина - често акане или неакане,но по логиката,че щом за нас е добре да се пият превантивно,реших,че и за него е добре.Но щом в кърмата има,ще изчакам.Не се замислих,че е така.
Зверче,аз започнах да се нагласям,че нощното ядене няма да се махне...най-много се надявам да пропусне тва около 12ч.Говорих с едно момиче с режим нощен като нашия на малката,а тя е на 1г  Confused
ММ може всичко без миене на дупе  Mr. Green ,а и приспиването,но нощното само,в количката и шезлонга се оправя.Но не прекалява де  Mr. Green вклчва се по спешност,като днес...спах 3ч през деня  Shocked ... то било голям кеф.
Чин,чакаме почерпка за взет изпит.  Wink
Ани2 съчувствам ти за майсторите,мразя. ooooh! Ама после пък е хубавко де... Simple Smile
 Сега съм на гости на свеки,на малчо му се доспа и ставам,че ще стане страшно.

# 728
  • Мнения: 130
Здравейте  Hug

Честити месечинки на Алекс и Марти!

Днес излязох до магазина и аптеката. Голям студ беше! Confused И дребния май ме е заразил. Едно гърло ме боли, глас почти не се чува....  Sick

За пюретата- с баткото ползвах сами на хип- бяха единствените без млечен протеин. Доволна съм. Сега ще ползвам на Ганчев. Ние производство нямаме и затова ще купувам готови.

Аз от ММ не мога да се оплача. Гледа ги децата, памперси сменя. Отначало малкия от 3 през нощта до 6 сутринта той го гледаше.  Wink

# 729
  • Мнения: 4 370
Цвети и аз му бях набрала на моя мъж, че скоро не ми беше помагал с чистенето! И сега след церемонията по подписването на сватбата, се прибрахме у нас и лъснахме апартамента. Решихме да пропуснем църквата. И след малко потегляме към ресторанта, но без Никола. Майка се престраши да го гледа.
Ех, не ще и не ще да си вземем чистачка тоя човек!

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ани2, нямате ли пазар наблизо? Все ми се струва, че са малко по-добре по пазарите. И после да ги киснеш известно време във вода, чувала съм, че това ги пречиства малко. А и си е удобно - белиш 2-3 кг моркови, пъхаш в купа с вода и когато ти трябва - вадиш чисто обеленко.  Simple Smile
Няма как да се измъкнем от нитратите, а и мисля, че донякъде сме мутирали вече, така че да не ни се отразяват толкова.

# 731
  • Мнения: 722
Прочетох!  Party Не бях влизала от четвъртък вечерта.

Тъй като още не захранвам /Сиси е от най-малките на възраст в темата/ не мога да дам мнение.

Вчера сутринта с беба и една раница багажче заминахме за Благоевград. Там ни взе таткото с цистерната и се возихме с него до Сф, после до Разград и после пак обратно за Сф. Тази сутрин си тръгнахме, защото той трябваше да натовари и да пътува за Разград и обратно до Сф още два пъти. Не че протестираше Сиси /тя обожава возенето/- проблема е, че нямаше кой да ми гледа домашните любимци до неделя. Не бях предвидила толкова дълго време /трябваше да се приберем с таткото заедно в петък срещу събота/. Иначе можеше да оставя свинчето на свеки /поне с него няма какво да обърка Laughing/. А на котака и на рибките бях оставила повечко храна. Малко ми е гадничко, че се наложи да се приберем, но нищо- следващият път ще съм по-подготвена. Иначе нямахме проблем със храненето и преобличането на бебка. Тя беше изключително спокойна /до вечерта, когато спряхме да спим  Confused Тогава я хвана истерията/

# 732
  • Мнения: 379
И аз да се оплача Владис вечер без мен не заспива реве много  Simple Smile Вече е изклюнено с мъжа ми да излезем някъде на вечеря  Cry

# 733
  • Мнения: 547
Билянчи,готвя ориз,картофи,макарионени изделия.После пак редувам -ориз,картофи.И двамата с ММ сме с калпави стомаси,та общо взето друго не ни понася.В това отношение съм доста "безидейна". Wink
За пюретата под стандарт док. имаше предвид ,че всеки път трябва да е еднакво на вкус,консистенция и т.н.Аз не бих могла да направя 2 еднакви неща,ако въобще това е необходимо.Абе аз да си имах сигурно домашно производство въобще нямаше да го мисля.Но сега съм малко объркана.Ще видим,има време.
Ама верно трябва да си отварям отделен прозорец и да пиша четейки.Е сега имах и още,ама като не помня. Embarassed

# 734
  • Мнения: 378
Здравейте Hug

Честити месечинки на прекрасните мъже - Марти и Алекс bouquet

Ние днес ходихме до мола, ама голямо цвъркане, голямо нещо. Пълно беше с екзалтирани момиченца крещящи 'Боги, Боги' ooooh! Crazy Аз по принцип се пазарех за утре, но ММ ще го раздава рибарче Laughing Малчо се изнерви от виковете, баща му уж да успокоява него, а изнерви мен, изпокарахме се за един лигавник Crazy, но оцеляхме  Mr. Green

Тичам да къпя и после ще се включвам по-адекватно Hug

Общи условия

Активация на акаунт