Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Не правят клизма и не те бръснат. И двете ми бременности бяха много спокойни, без който и да било да ми внася излишни паники. И двете бебета ги е израждал един лекар - този, при когото си ходех на прегледи. Бяха нощни раждания, но лекарят дойде и за двете, и нямаше нищо против да му се обадя и да го разкарам в 2 през нощта.


Моя доктор беше така в БГ..и честно казано имах му повече доверие. При тези тук съм ходила съвсем малко, нямам някакво  кой знае какво впечатление, освен приказки на други. И ми каза докторката ми, че тази размяна на родилките била именно за да не се налага всеки доктор да е на повикване. Това мен лично ме притеснява. Бях си по-спокойна като знаех, че когато и да се обадя на моя  мога да разчитам на него, ама така на късмет....но тука в нашия град е такава практиката.

# 16
  • Мнения: 7 091
Ето ме и мен с подробностите:
- тук не правят клизма и затова е хубаво да не хапваш много в никой от дните, когато очакваш да родиш (по понятни причини Laughing) а за брьсненето ти си решаваш, само за секцио те брьснат и само кадето режат май...
- написала си бях birth plan по сьвет на една doula, но при обстоятелствата с индуцирането не го и погледнаха, а и чух че отношението на лекарите кьм тези планове е негативно или в краен случай само се забавлявали като ги четат, не че ги спазват - за всичко те питат на момента в болницата, и теб и мьжа ти - за упойка, обрязване ако е момче и т.н.
- беше моя гинеколог и неговата практика е винаги да е той освен ако не застьпи раждания или не е почивка Laughing той беше в болницата през цялото време докато раждах но ме провери само 2 пьти, което пак е много за тук... иначе дойде 2 минути преди да се роди Димо и го изсмука с вакуум, а стажантите ми дьржаха краката и ми казваха как да дишам.
- Да окситоцин за предизвикване в моя случай,а след раждането винаги ти преливат окситицин за свиване на матката.
- Аз преносих с 10 дни и даже много ме чакаха, чакат в зависимост от това колко голямо става бебето, ако мине някакви мерки предизвикват раждането...
- Когато е предизвикано трябва да е с епидурална, защото хормоните правят контракциите много по-силни и чести от естествено протичащо раждане, но това е само предписание - от теб зависи дали искаш упойка, има и героини  Laughing, зависи от степента на поносимост на болка, при предизвикване боли много повече...
Успешно сьбиране на инфо, питай за всичко което се сетиш ... аа, за другите деца не знам, трябва да има вариант защото повечето американки няма на кой да ги оставят, особено през нощта...
Приятно бременеене Peace

Ами аз в БГ бях с предизвикано раждане и без упойка и имам впечатления Simple Smile дано този път не е по-тежко от първия, макар че първия път не беше леко, но аз си държа да е без упойка. В Бг вливаха окситоцин след раждането само на момичетата, които не кърмят, а тук казваш на всички..хм. Трябва да питам. Благодаря ти!

# 17
  • Мнения: 7 091
Здравей - и аз още не съм раждала, но от информацията, събрана от приятелки до момента, потвърждавам отговорите, които са ти дали останалите мами. Само ще добавя за birth plan - аз смятам да имам нещо като списък с предпочитания по-скоро (за епизиотомия, fetal monitoring и т.н.), отколкото някакъв строг план, да не излезе сметка без кръчмар Simple Smile
Успех, честито и лека бременност!


Благодаря за пожеланията! Simple Smile Аз си нахвърлям сега един списък с въпроси за гинеколожката ми и ако тя каже че никой няма да го погледне тоя план ще направя само един за таткото, ако аз не съм в състояние да кажа какво искам той да каже  Mr. Green
Леко раждане и на теб!

# 18
  • Мнения: 86
Zdravei sigurno znaesh che tuk ima klasove v bolnitzite  za podtovka za razdane. Te obiasniavat vsichki podrobnosti i moje da im zadavash vaprosi. Struvat kam 100$ na klas, no ako im kajesh che ne mojesh da si go pozvolish te puskat bezplatno. Az i maja mi zavedah da vdishva i izdishva s men. Laughing
Ot websitite izpolzvah babycenter.com- prodaljavat da mi izprashtat polezna informazia za bebeto
Uspeh

# 19
  • Мнения: 7 091
Zdravei sigurno znaesh che tuk ima klasove v bolnitzite  za podtovka za razdane. Te obiasniavat vsichki podrobnosti i moje da im zadavash vaprosi. Struvat kam 100$ na klas, no ako im kajesh che ne mojesh da si go pozvolish te puskat bezplatno. Az i maja mi zavedah da vdishva i izdishva s men. Laughing
Ot websitite izpolzvah babycenter.com- prodaljavat da mi izprashtat polezna informazia za bebeto
Uspeh

Да, за курсовете зная, проблема е че са в такова време, че не можем да ги посещаваме с таткото. А бяха ли ти полезни курсовете между другото?
Благодаря ти! Grinning

# 20
# 21
  • Мнения: 7 091


Отивам да ги разглеждам!!!Благодаря ти!  bouquet Страхотни сте момичета, такива полезни сайтове ми дадохте! Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 62
Аз раждах с midwife, застото си смених докторката последните две седмици от бременоста.Много съм доволна от аку6ерката, стоя през цялото време на раждането с мен и ми казва6е какво да правя....Отна4ало бях много скепти4но настроена спрямо нея, застото не е доктор.Имах birth plan и някои от исканията ми ги бяха уважили.
Сега ходя на консултации при 3 разли4ни доктора и от единият не сам доволна.Мисля да си наема пак midwife за раждането.
Ние състо ходихме на курсове преди раждането, но като си помисля не са ми били от голяма полза, а като запо4нах да раждам не ми остана време и да си спомня за разли4ните ди6ания и други подобни.....
Лека бременост и раждане!!!

# 23
  • Мнения: 804
Страхотна тема мами, ще я следя с интерес, че и мен ме тресат тези въпроси. За сега знам, че ще ме изражда лекаря, който ме следи. Дадоха ми възможност да избера между три болници, с които работи. Естественно нямах понятие коя каква е и избрах най-близката до мен Peace Лекаря ми е индиец и ми се вижда доста разбран и образован, вече сякаш му имам доверие, макар че имам по-вече контакт с сестрите(акушерките newsm78).
  Сега чувам за този "бърт план", струва ми се добра идея, дори и да не го прочетат, аз ще им го прочета Mr. Green, така поне няма да забравя нещо важно. А курсове много искам да посещавам и на следващия преглед ще поразпитам, поне ще се запозная с други бременеещи от района , а дано и науча нещо полезно.

Общи условия

Активация на акаунт