Кои са трите най-основни проблеми на българското общество?

  • 15 010
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
- бюрокращина/ неорганизираност
- завист
-  липса на индивидуалност

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 337
1. възпитание
2.завистливост
3.далавераджийство  Laughing

# 17
  • Мнения: 6
Малкият процент на морални и нравствени ценности  , тяхното опазване  , съхранение и развитие.
Злобата и завистта.
Овчедушието и чуждопоклонничеството.
За мен от тези 3те произхождат всички останали.

# 18
  • Мнения: 654
За мен най-големия проблем е безграничното търпение - народът приема без да се противи всеки абсурд, който му се поднесе ( да не се изразявам по грубо ).
Точно тъй е,но аз не му викам Търпение.

# 19
  • Мнения: 3 405
Безумна бюрокрация.
Всяко нещо у нас е на принципа "да направим достигането му колкото е възможно по-сложно, и с повече бумащина." А това винаги е предпоставка за корупция, поне на ниски нива.

съгласна (това като 1.)

2. също и това, че обществото ни се разпада,
прекален индивидуализъм и взиране в своето "аз" - "ние" все по-рядко се среща в нормалната комуникация (има "аз" и "вие" и темите тук са особено показателни).

3. неспособност за поемане на отговорност + чувство за безнаказаност

Може би това е основният проблем? Че хората не гледат сериозно на образованието и възпитанието /не на образоваността/ и не ходят на психотерапия. Mr. Green

аз мога да ги взема  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 927
      Неспособност да се адаптираме към промените. Показателен в тази насока е любимият ми израз, в частност на администрацията (особено общинската), но важещ за достатъчно много хора и извън нея:
     "Ама ние цял живот така сме го правили!"

     ПП Анджелина, и аз се записвам   Simple Smile

# 21
  • Мнения: 502
    Проблемът е само един- ниска култура. Ниска образователна култура, ниска гражданска култура, ниска политическа култура, култура на хранене, на общуване...С една дума- култура му е майката.  

# 22
  • Мнения: 4 300
Taка като ви чете човек, не ни остава нищо освен да си срежем вените, или поне да се напием безпаметно.
По- малко разчитане на чудеса, щипка вяра и оптимизъм, черпак реализъм и нещата си идват по местата.

# 23
  • Мнения: 3 405
1. липсата на държавата като санкциониращ, коригиращ и вкарващ обществото в рамки орган.
2. липсата на общество, което коригира държавата.
т.е. Параграф 22

ей това е есенцията

Рокс, чрез осъзнаване към промяна.
(Баси лозунга дето стана  Mr. Green)

# 24
  • Мнения: 5 701
-беззаконие
-безнаказаност
-чувство на недосигаемост

# 25
  • Мнения: 4 300

Рокс, чрез осъзнаване към промяна.
(Баси лозунга дето стана  Mr. Green)
Аз не съм психолог, социолог или психиатър, но мисля е изяснено вече, че ако осъзнаеш прекалено голямата дупка между желаното и възможното последиците не са добри.
Тъй че осъзнаване, осъзнаване, но  да си имаме едно наум Wink

Пък и като осъзнаеш, че другите ( естествено  Mr. Green) са тъпи, невъзпитани, неспазващи закона, неграмотни и т.н., какво?

# 26
  • Мнения: 5 710
масовото изпростяване и агресия, резултат от загуба на основни ценности, страх и мързел , посредственост и безхаберие на всички нива
представям си всичко това, като някакъв мега-кариес, който работи, работи и вече е докоснал базата - някаква сериозна част от хората не различават добро от зло

# 27
  • Мнения: X
Хващам се за думата "общество", тоест живот в общност - в това отношение за мен основните проблеми са:

- Отказът да се спазват правилата
- Липсата на работещи механизми за контрол и санкция при неспазване

Ако тези две неща се вкарат в пътя, не ми е проблем кой е овчедушен и кой - малодушен.

# 28
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
неграмотност
неспазване на правила
корупцията

# 29
  • Мнения: X
1. Липсата на поне второ поколение елит
2. Липса на ценности, породени от липсата на вяра - в Господ, в науката или просто в някаква идея
3. Образованието

Общи условия

Активация на акаунт