До колко може да бъде проблем честото акане при бебето?

  • 2 738
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 213
Много ви благодаря момичета Hug Hug Hug
Djudje ,радвам се да те "видя" и тук,спомням си те от една друга тема Wink Hug

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 67
Да ти кажа честно моят син акаше до миналия месец по няколко пъти на ден, а сме на година и 3м. Чак сега взе да ака по веднъж, че някой път и по два пъти на ден. А когато му никнат зъби е страшно  Laughing

# 17
  • Мнения: 213
Patetoqke ,консултирала ли си се с лекар по този въпрос? Хубаво е,че нещата са се нормализирали вече.Направо незнам как ще продължавам да смогвам със смяната на пампите,ако продължава така smile3517

# 18
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Дъщеричката ми акаше след/по време на всяко хранене, докато беше само на кърма. След като се захранихме, понамали броя на изхожданията, но и сега си ака по два, че понякога и по три пъти на ден, а е на годинка и осем месеца. Според педи е нормално.

# 19
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ние от както направихме 1 месец акаме 1 път на ден или през ден, но при всяко дете е различно. Нормално е да цапа памперсите.
За подсичането - До сега 2 пъти се е подсичала. Първия път мина със Судокрема, а втория Судото въобще не й подейства. Все едно с нищо не я мажа и накрая й мина с Ойлатум. Идеята ми е, че пробваш и каквото подейтсва - това е. Иначе малката и двата пъти се подсече от кофти мокри кърпички. От тогава взимам само на Памперс. По-скъпи са, ама ми е спокойно.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 67
♥ Val ♥ , ами според педито си е добре, нямало проблем. Иначе ние рядко се подсичаме, но аз мия дупето след всяко изхождане и мажа със судокрем.

# 21
  • UK
  • Мнения: 4 308
Val, не знам какво имаш предвид, като говориш за преразход заради памперсите, но и да не ака толкова често, пак е хубаво да сменяш памперсите възможно най-често, особено като имате чувствителна кожа и често се подсича. Аз сменям на около 2 до 3 часа без значение изцапан ли е или не, винаги има поне пишано. А усетя ли, че ака задължително на момента се сменя, в никакъв случай не оставям да престоява, независимо, че съм го сменила преди 5 мин. Btw, моят синковец, който се кърми на поискване, ака на всяко хранене, считай и през нощта.  ooooh!
А като отговор на това колко често е нормално да ака едно бебе на тази възраст - колкото по-често, толкова по-хубаво, това значело, че се храни стабилно. Така казват.   

# 22
  • Мнения: 213
dejie не съм писала,че ме притеснява преразхода за пампите,притесняваше ме от чисто здравословна гледна точка да няма някакъв проблем,но виждам,че доста мами писаха,че е нормално и че се е случвало  при техните бебета.

# 23
  • Мнения: 15 379
Аз пак да напиша, че акането след всяко хранене е напълно и абсолютно нормално за бебе.
Това означава, че до 8 изхождания за 24 часа се приемат за нормални. Наблюдава се цвят и консистенция. Ако изпражненията са с цвят "горчица", нямат кръв и слуз, значи, че бебето се храни добре, наддава добре и всичко е ок.

# 24
  • UK
  • Мнения: 4 308
Чета, чета и не мога да видя къде го видях това за преразхода  Grinning Извинявай, ако съм те обидила, нямах това намерение  Hug Мен ако питаш - аз се радвам, че ака толкова често, може да прочетеш колко много момичета във форума, пък се притесняват, че бебетата им акат рядко, това за мен това ще е много по-притеснително - все ще се чудя дали му стига кърмата, дали не го държа гладен. И по-нагоре са ти казали - оставяй я колкото можеш по-често по голо дупенце да диша кожата, аз рядко си го позволявам, тъй като почва да върти пишката във всички посоки и всичко в радиус от 2 метра става мама миа. Надявам се при момиченцата да са малко по-контр олируеми нещата в тази посока. Радвай се на бебка и не се втелясвай за дреболии.

# 25
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Ние акаме по един до два пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт