Белези от изгаряния

  • 21 766
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Благодаря , момичета! Ще отида до офиса на Ами Буе за плаките.
Няма пластика, но са дълбоки изгарянията. Не му направиха, за да не забавят допълнително двигателното му развитие, защото с пластика възстановяването е по-бавно.

# 16
  • Мнения: 1 091
Само от офиса ли може да се купят тези лепенки или и от аптека например? И ако може някой да ме ориентира къде се намира въпросният офис, ще съм много благодарна. Аз пак не разбрах, помагат ли лепенките при стари белези?

# 17
  • Мнения: 7 640
Аз пак не разбрах, помагат ли лепенките при стари белези?
месля, че не Sad

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
В Пирогов ми обясниха, че тези лепенки притискат поразения участък да не се кръвоснабдява прекалено, за да не става груб и изпъкнал белег.
Това няма как да се отнася за стари белези.  Thinking

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Специално Cica Care става за стари белези. Както е обяснила Карен се притиска участъка да не се кръвоснабдява. Много помага при т.нар. цакатриси/изпъкнали белези/. Ето описанието на въпросните плаки:
http://www.ecosmedica.com/?thread=ccb00fc82274e0b0ae69fd106db998 … oducts&id=575
Може да се поръча по телефона и да ти го доставят с куриер.
А, ето повече подробности:
http://wound.smith-nephew.com/us/Standard.asp?NodeId=3023

# 20
  • Мнения: 1 091
А знаете ли дали Cica Care може да се ползва по време на бременност или е опасно? Моля, ако някой се е интересувал, да сподели.

# 21
  • Мнения: 7 640
няма противоказния, то има само механично действие.

# 22
  • Мнения: 446
Преди 8-9 години синът ми имаше дълбоки изгаряния и го мазахме с Keli-med- някакво мазило специално за белези от изгаряния, но вече не си спомням подробности, нито производител. Сега не личи нищо, само кожата е малко по-тънка и бяла.

# 23
  • Мнения: 218
Става ли за заличаване на стрии?

# 24
  • Мнения: 446
Не зная, Елинор. Ровнах вчера в нета, но освен, че е швейцарско, не научих друго, защото материалите бяха само на немски, а аз не разбирам нищо. Съставът му е подобен на този на Контрактубекса, но има и някакви разлики.

# 25
  • Мнения: 2 125
Моята баба повече от 50 г. забърква крем, специално за изгаряния. Лично аз го ползвам отдавна и съм доволна - белези не остават. Имам в къщи неголямо количество и може да се видим да ти дам, поне да пробваш. Пусни ми лично с., ако искаш. Ще се радвам да помогна!

Последна редакция: пт, 06 яну 2006, 10:41 от stellina

# 26
  • София
  • Мнения: 2 374
Моят племенник имаше изгаряния по гърдите и корема (полял се с вряла вода горкият). Чичо му от София донесе накакъв мехлем с невен, който го правел и продавал накакъв дядо в София. Много бързо му изчезнаха белезите, а те не бяха малко. Ще питам къде точно е този дядо, който го прави и ще пиша.

Stellina, не може ли да ни кажеш тази рецепта?

# 27
  • Мнения: 2 125
За съжаление, бабето е в Шумен и не иска да казва на никой какво слага в мазилата си. Понеже е на 83 години /супер свежарка/, аз постоянно я карам, поне на лист да запише какво точно има вътре и в какви пропорции, но....не! Преди да починела, щяла да направи такова количество, че да стигнело за 5 поколения.  #Crazy ooooh!Като съм го свършела, щяла да ми забърка и да ми даде. Сякаш злато има в него, ама знае ли човек...... Качествата на мехлема са неоспорими, ама бабето рече и отсече!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 374
Много жалко, че не я дава  Weary

# 29
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Deteto mi beshe s izgariane 2-ra stepem B.na kra4eto.Sled produljitelnoto le4enie zapo4nahme da majem belega sKONTRAKTUBEKS,ne moga da kaja 4e belege iz4ezana poneje izgarianeto beshe mnogo dulboko,no vidimo se svi i mnogo izblednia.Mного биах дожолна!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт