Преместване, демонтиране на радиатор, кой да известя?

  • 14 121
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 714
По принцип срока е дномесечен. Ако си по зорлия може да видиш кои е приемния ден на гл.архитект и седмица след като внесеш молабата, да го посетиш с копие на молбата разбира се и да говорите.
Ние ходихме на разгвор след като получихме отговора, но не постигнахме положителен такъв.  Confused

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
По принцип срока е дномесечен. Ако си по зорлия може да видиш кои е приемния ден на гл.архитект и седмица след като внесеш молабата, да го посетиш с копие на молбата разбира се и да говорите.
Ние ходихме на разгвор след като получихме отговора, но не постигнахме положителен такъв.  Confused
Кой трябва да търся, гл.архитект на града или на района. Той трябва да сложи резолюция на молбата ми, че е разрешава, така ли?

Последна редакция: пт, 07 окт 2011, 12:23 от mamaden

# 17
  • Мнения: 2 024
М/у другото, съседите нямат право да се оплакват за вашата тераса и ако подадат жалба, то тя ще се счита за нищожна Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=615031.0      love001
С други думи казано- " в България живеем и трябва да оцелеем!  newsm44   
Каквото можеш като документи и разрешителни си вземи- не се знае кога ще ти потрябват!
И много добре си ги подреди и пази- прочети по- горе причината!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Ние със сигурност ще се опитаме да изкараме всички нужни документи (дали ще успеем не знам). Т.е като за начало ще караме по правилата....или по закон Mr. Green. За остъклението разбрах, прочетох, всичко е написано Peace.
За радиаторите ми отговориха тук, но официална информация (наредба, закон), която да регламентира това не намирам Rolling Eyes. А бих искала да се позова на нещо сигурно. Не ми се ще...да си направим ние разместването и да се окаже, че е трябвало да имаме разрешение за това Rolling Eyes(за радиаторите по специално и изкарване на вода(само вода, няма да правим кухня) на терасата).

# 19
  • София
  • Мнения: 714
Подготвяш молба в която описваш искането си въз основа на чл.... от ЗУТ и т.н.. Прилагаш становище на конструктура, в подкрепа на молбата. Внасяш ги в Делеводството на съответната община, където ти дават вх.номер. След това отиваш при гл.архитект в приемнич ден, които обикновенно са с фиксирани часове.
Ако разреши ... Честито!  Laughing


По принцип срока е дномесечен. Ако си по зорлия може да видиш кои е приемния ден на гл.архитект и седмица след като внесеш молабата, да го посетиш с копие на молбата разбира се и да говорите.
Ние ходихме на разгвор след като получихме отговора, но не постигнахме положителен такъв.  Confused
Кой трябва да търся, гл.архитект на града или на района. Той трябва да сложи резолюция на молбата ми, че е разрешава, така ли?

# 20
  • София
  • Мнения: 714
М/у другото, съседите нямат право да се оплакват за вашата тераса и ако подадат жалба, то тя ще се счита за нищожна Peace

 newsm78 Искам да питам автора на това твърдение, на какво основание го казва?  newsm78
Има ли закон, наредба или друго, на което да се позове?
Съседите подават жалба, да бъде извършена проверака, азщото са притеснени за сигурността на сградата и т.н. Всеки може да се жалва колкото си иска.

Ето много пресно http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=615031.0

Последна редакция: пт, 07 окт 2011, 13:49 от geryger

# 21
  • Мнения: 0
Здравейте, тъй като искам да преместя стария радиатор и да монтирам на друго място нов радиатор, може ли да ми разясните процедурата и към кой да се обърна за тази услуга. 

Общи условия

Активация на акаунт