Колко често имате време да сготвите през седмицата (въпросът е към работещите)

  • 19 940
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз не си нося домашна храна на работа, но имам достатъчно време да сготвя вечерта. През деня се сещам за нещо, което не съм готвила поне от месец, след работа минавам през магазина, пазарувам си продуктите за готвене и го готвя. В общи линии 3-4 пъти в седмицата готвя и рядко правя скара.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 094
belinda, имай търпение. И моят съпруг беше безпомощен в кухнята, но с времето нещата се променят. Вече не стои гладен, когато е сам, а звъни и пита: "Аз какво да ям?"  Mr. Green

# 17
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
 Joy hahaha

ей, разсме ме с глас   bouquet Heart Eyes

моят мъж готви много добре, повечето ми сериозни връзки са били така  newsm78 но в последно време се изявява до скара, омлети и други аламинути  Peace

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
И моят готви, при това много вкусно, но ми казва, че го държа гладен, защото не му правя закуска  Rolling Eyes Сякаш катинар съм сложила на хладилника.

# 19
  • София
  • Мнения: 337
моят мъж готви много добре, но в последно време се изявява до скара, омлети и други аламинути  Peace

И моят + риба и суши.
У нас тези ястия са си територия на мъжа ми. Салати също прави много добре (има нерви да бели ципите на доматите примерно), но и той има време за тези неща обикновено през почивните дни.
Слава Богу никога не е прави проблем, ако кажа, че съм скапана и трябва да купим полуфабрикат или да си поръчаме нещо за хапване Mr. Green, а събота и неделя обикновено за обяд излизаме с приятели

# 20
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Моят мъж готви по-често и по-добре от мен, а и често двамата заедно готвим.
Нашата тактика е готвене за следващия ден - докато вечеряме се готви другото.
Така има и за обяд за големия син, и вечерята само се топли и се яде веднага.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 992
През седмицата се прибирам след 19ч. Готвя предимно съботно-неделно.
Готвенето се състои в това да смеся продуктите, които преди това съпругът ми е подготвил - измил, нарязал по заявка. Гледам да забъркам няколко вида манджи, които да стигнат до вторник-сряда. Понякога и съпругът ми готви, но се случва доста по-рядко. Често се храним навън. Нямаме деца.
Когато се събрахме да живеем заедно, той не можеше да готви, но го научих.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ако не готвя всеки ден, готвя през ден. Обожавам да готвя и така се разтоварвам. Максималното време, което ми отнема готвенето е час. Готвя всякакви ястия, като наблягам на супите, защото децата много ги обичат. И много често готвя по две неща едновременно- едното за вечеря, другото за следващият ден.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
В момента съм в болнични и се налага да лежа, но като ходих на работа, се прибирах към 18 примерно, оправях се и се започваше с готвенето.На 2 дни готвя по манджа или 2 на два котлона в големи количества умишлено, за да стигне и да си имаме и за работа и да не мисля за готвене поне в следващия едни-два дни.Искам - не искам, кръвното ми си казва думата и не мога да ям тестени/пикантни/пържени храни, а и не е само тази причината де.Все пак и мъж, и дете да хапнат манджа, супа.  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 785
Готвя всеки ден или през ден. Rolling EyesЗависи какво количество ядене и супа съм наготвила. У дома се яде и от двете на всяко ядене. Слава богу големият юнак тази година ще е само първа смяна на училище, та се прибираме в по-човешки часове / живеем на 7 км. извън града/. Към 18,00 сме вече у дома и аз започвам да тракам тенджерите. До 20.00 сме на масата.На супичките им трябва около 40 минути, а яденето зависи от какво е.

# 25
  • Мнения: 581
 Имам много време, защото работя до обед, но понеже мразя да готвя, го правя 2 -3 пъти седмично. Ядем много салати, вечерята най-често я приготвя мъжа ми или се храним навън.

# 26
  • Мнения: 728
Готвя всеки ден,но само защото работя до 17ч. и имам време.Случвало ми се е да готвя и рано сутрин/ранобудна съм,а и сутрин се чувствам по-работоспособна/,но пък тръгвам за работа в 7ч.,така че имам време.

# 27
  • Мнения: 202
Най много два пъти в седмицата.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Обикновено само в събота или неделя. Работя по 6 дни в седмицата, плюс допълнителна работа вкъщи, просто нямам енергия и нерви и да готвя. Като приключа работа искам просто да си вирна краката и да побездействам.

# 29
  • Мнения: 899
Е, не виждам причина някой да се връзва, че други готвели често или рядко. В крайна сметка си зависи от ежедневието, брой деца, ангажименти и т.н.  Wink .

В момента работя от вкъщи и готвя всеки ден, за всяко ядене отделно и то само две порции (или една), не обичам претоплена храна и рядко остава нещо за дояждане. Мъжът ми често иска за вечеря само салата, която си прави сам или ми помага. Задължително му приготвям обяд за работа за следващия ден. Отделно правя доста сладкиши, тъй като ми е хоби. А и в момента пиша за храна, та отделно ми се налага да готвя по-специални рецепти, които после и да се ядат трябва  Mr. Green .

Преди, когато работех в офис, с по-особено работно време, пак готвех всяка вечер, освен ако не съм много уморена или дежурна до късно - тогава минавахме на готова храна или салати. Не ми е вкусно да приготвя нещо в неделя и да го ям до сряда, но ако имам деца това би било добре решение, за да има за тях, ако аз съм уморена за дълго готвене.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 23:06 от Umbra

Общи условия

Активация на акаунт