Играят ЯНУАРСКИТЕ деца по килим от есенни листа!

  • 26 508
  • 706
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 687
мадлен, дара от 4-месечна е на 4 пъти на ден ядене. нашият лекар казва, че не е проблем, но трябва да изяжда по повече храна, за да може да "навакса" петото ядене.

# 61
  • Мнения: 6 444
Здравейте и от нас в тази дъждовна неделя  Hug

За спането- и Дани май започна да спи малко повечко. И аз не мога да преброя по колко се буди, но и аз се ориентирам по това колко наспала се събуждам сутрин  Laughing

Елда- варя и давам с плод.Харесва се много.

За зимата - засега имаме 2 плетени шапки, космонавт и 2 по-тънки якенца. Бире, за зимен чувал - имаме един с гъши пух.Мисля че му е рано още, поне засега.За шалове - имам едно от Алекс като това, което Бебеш е показала.Много е удобно, само че нашето е поларено.  Peace

Мила, явно много те подценяват  Laughing Горе главата пък ако искаш да не остане много време зълвата знаеш как да я изгониш.С три деца това е най-лесната работа  Laughing

За кг-те - май и преди съм споменавала, че съм на Система минус 60.Нощни ме светна за нея и много и благодаря.Без грам глад вече съм минус 17 кг.Имам още 3-4кг да сваля до заветната цел.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 935
Добро утро!

Аз спането не смея да коментирам, защото още не спим... Но го отдавам на сополите. Като минат, пак ще споделя.

Елда не давам...

За зимата имам едно яке и едно кожухче, шапки и шалове в промишлени количества. Ръкавици - много, но по един брой.. Дали ще е "фешън" да ходи с две различни?

За обувките за прохождане - аз никак не харесвам тези с ципа по средата и се обзаведохме с нови маратонки...

Яде по пет пъти на де, компенсирайки с количество, че не яде по шест  Mr. Green Яна ядеше по четири пъти от пети месец.

Мила, много забавна ситуация Simple Smile Да ни държиш в течение...

Какче, заглавието е инспирирано от срещата в петък  Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 273
Тези, които скоро отбихте кърмачетата си , бихте ли ми казали как успяхте, как приспивате сега. какво мляко давате и как. Ей такива ми ти работи...
И мен тези неща ме инетерсуват живо,защото на 1 годинка ще се върщам на работа и трябва да минимализирам кърменията до сутрин и вечер,което незнам как ще стане,защото Мони сучи поне 5-6 пъти през деня и въобще няма намерение да се отказва,заспива само на гърдата,не пие от шише,не ползва залъгалка Crazy
Адис,аз съм доволна и от спрея на Олинт,също като ми се разболее Дими давам Енгистол задължително,Ехинацеята на д-р Тайс също я адабрявам много-те не са за сополите но повлияват добре общото състояние,а оттам и сополите.Макситрол съм капала ама не си спомням точно по колко Thinking
След малко ще продължа...

# 64
  • София
  • Мнения: 416
Неправилно изразяване, сори...  Mr. Green Моята количка се води комбинирана и всъщност 'зимния кош" е допълнително поставящо се "чувалче"...

Знаех си, че има нещо гнило в Дания  Mr. Green
И аз взех чувалче за крачетата, ама е тъничко, по-скоро ще пази от вятър.

А да ви питам, какво ще слагате под панталоните. Миналата зима слагах ританки, ама сега се чудя. Дали да не купя чорапогащници, ама на момчетата слагат ли им се?  Blush

Вико яде 4 пъти на ден - в 9.30, 13.30, 17.30 и преди сън мляко. Е и през нощта си поцоцква, ама мисля че не изяжда кой знае, какво количество мляко.

А бе като се засегна темата  с къпането всеки ден се замислих, че поне мен, а и  хората с които съм говорила, ни къпеха веднъж, два пъти мах на седмица, а си бяхме големи, тичахме по цял ден навън... Не знам сега как ги къпят новото поколение, просто ми стана интересно  Mr. Green

Какче, заглавието е инспирирано от срещата в петък  Hug

Значи, ако се виждаме по-често и стихосбирка може да издадеш  Heart Eyes

Щях да забравя, честити 10 месеца на кака Изи    Hug

# 65
  • Мнения: 205
малко да се втрия и аз в новата тема Grinning

# 66
  • Мнения: 1 687
абе мен навремето ме къпеха всеки ден.
спомням си, че някой от наште като кажеше "айде под душа!" и все си представях как ще ми мият ушите. странното е, че наште твърдят, че никога не са ми мили ушите под душа Laughing Laughing Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 273
Шапки лятото не търпяхме,но вчера като излязохме беше голям студ и и сложих една тип плетена ама купешка и си стоя с нея през цялото време Simple SmileШалове и ръкавички още не съм купувала и космонавт също.Вчера беше със средно дебело яке,а отдолу трикотажна блузка с дълъг ръкав и боди с къс ръкав,чоропогащник,панталонче без подплата,обувки.
Твърда храна яде 3 пъти на ден и сучи по 300 пъти на денонощие Crazy
Елда давам,харесва и.
Чоропогащник съм слагала и на синът ми като беше бебе,имма в мъжки десени Wink
За спането-не спим ooooh!
Искам да купя чорапки с подметка-идея къде има толкова малки,за краче 9 см и големи за баткото-30 номер???
За кг-имам да свалям още 4-5,не съм спазвала никога през живота си идета и винаги съм била много слаба,сега още не съм ис ъвранла формата,но аз хапвам здраво Embarassed,защото знам че след няколко месеца като се върна на работа ще стана като кука преди да съм се усетила Confused
Друго забравих какво беше...

# 68
  • Мнения: 6 444
Какче, за чорапогащниците - взела съм няколко на Дани с идеята да е с тях през деня в къщи. За навън в големият студ съм предвидила да е с по-тънко панталонче и направо космонавт, но пък ако е някакъв кучи студ ще слагам и чорапогащник.
Алекс вече не ги търпи такива неща, били му момичешки, но с Дани мога да се възползвам от тях.  Peace

# 69
  • Мнения: 10
Здравейте Simple Smile

 Май така като гледам захладняването повече помага от колкото пречи, предвид спането на бебчовците през изминалата нощ Heart Eyes

 И аз не ги харесвам обувките с ципа, ще купувам маратонки, но  Embarassed всеки ден се каня и все не отивам да разгледам. Тя още не прави и стъпки де, ама все пак.
 
Михаела чак сега започва да се опитва сама да се изправя в кошарата (много е мързелива, всичко наготово иска) и ще трябва да сваляме нивото на най-ниското. Как ще я вадя и слагам незнам, въз нисичка съм  ooooh!  Simple Smile

 Мм много добре се справя с приспиването на обяд   Flutter докато ме няма, за разлика от бабите, които все са надвесени над нея и я занимават с нещо, не го оставят детето да се отпусне спокойно.
 Нооо когато аз съм в къщи все е цицата на първо място. И мен ме интересува как ще процедирате горе-долу с намалянето на кърменията и отбиването след това (само че си мислех да се интересувам като ми е на дневен ред, но и по-рано пак добре, поне да имам идея). Честно казано иска ми се доста често да я отбия, но смятам към годинката да стане тази работа  Blush И моята не пие от шише, не смуче биберони и всякакви подобни, пие вода от време на време само от чаша или от бутилката мин. вода.

Имам чувството, че докато кърмя няма да сваля нищо от многото ми излишни килограми, въпреки що годе нормалното ми хранене и усиления спорт. Дано да греша  Praynig

Елда все се каня да купя.....ох ужасно несериозна съм  Embarassed
Дълго стана, сори  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 631


А да ви питам, какво ще слагате под панталоните. Миналата зима слагах ританки, ама сега се чудя. Дали да не купя чорапогащници, ама на момчетата слагат ли им се?  Blush


Аз ще слагам чорапогащник. Ританките вече не мога да му ги натъпча в панталона... Ще му изглежда прекалено голям пакета  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Има чорапогащници за момчета, питала съм  Crazy

# 71
  • Сандански
  • Мнения: 72
Здравейте!

Да се включа набързо докато Божидар спи. След втори прием на АБ сме без температура,но сополи имаме за целия китайски народ,капя Коларгол,но подобрение няма(а то ще им изтече вече срока,нали само 3-4 дни са годни Crazy).През деня си играе и е весел,а вечер от както е болен спи като пън,но само между нас с баща му ShockedСтава чак в 9(като преди да се разболее се будеше в 7) - в резултат сутрин гърдите ми ще се пръснат CloseНо още със ставането почва едно цокане,та така е през целия ден Crazy

Имам да поздравя Пепита за сполучливата операция  bouquetПожелавам ти бързо възстановяване и само хубави неща от тук насетне!

Мила и аз в момента се чувствам некадърница покрай боледуването на Божидар,но всичко е от времето да знаеш Hug(иначе много се дразня на коментари от сорта - Е от къде се разболя това дете?Ей от там се разболя- майка му го разболя #2gunfire).Стискам палци всичко със зълвата да се нареди по най-добрия начин Hug

За килограмите - и аз като Ети съм на 90-дневната вече 47 дни и съм -10 кг!Имам още около 5-6 за сваляне и се надявам до края да паднат.Но след това трябва малко да взема да си стегна телесата,че особено корема прилича на нещо пихтиесто и желеобразно Sick

Бубе браво за изпита HugТи си машина!А Влади бързо да оздравява и стига е влачила сополи Hug

Люба - честито и от мене!Аз също бих се радвала на подобна,а и на други интервенции.

За зимата и ние още нямаме почти нищо,но мама праща от Лондон,та тези дни ще си набележа нещо и ще и се обадя BlushНо и Божидар като повечето други дечица не търпи нищо на главата та ще видим как ще я караме.

Какче аз съм слагала чорапогащници на батковците,а и сега вече имам няколко.Да знаеш,че са супер удобни Peace

И понеже стана ферман - да пожелая бързо оздравяване на всички болнички и хубав ден на останалите  bouquet

П.П. И да се похваля,че на 30.11.ще ходим на екскурзия до Лондон с дребчо и ММ Sunglasses

# 72
  • Мнения: 493
Ще давам примери в сайтовете за да видите нагледно.


Бельо:
Бодита 6-8бр /в зависимост дали имате сушилня/. Има и крепонени бодита също така и ватирани. Много са удобни за по-студените дни.
чорапогащници - 2бр "тънки" - внимавай те с бг чорапогащниците. Много се късат по шевовете след пране, освен това страшно много се скъсяват.
- 2бр дебели чорапогащници /ще ви трябват за големия студ/ задължително един размер отгоре се взима, защото се свиват при пране.
3-4чифта дебели чорапи - също се свиват с времето.
Поло /има и за момченца/ - имахме 3бр миналата зима и ни бях много от полза, особено когато Явор не искаше да слага шал. Купила съм ги от ларедут на януарското намаление 3 за 2 евро. 1 2

---------------------------------------

Дрехи за вкъщи:
2-3 блузки с дълъг ръкав
2 панталончета
2 цели памучни пижамки
2бр чорапки с гумички отдолу
1бр пантофи /ако сте на паркет като нас/- доверете се на фирма - беко или кик, трябва да са сравнително високи за да държат глезена.
2-3 комплектчета блузка и панталон - ватирани, за по-студените месеци. Не купувайте от турските - имахме такива миналата година - разшиха се, свиха се и станаха целите на топченца. Януари месец имат намаления във фокс и продават панталон с блузка за 19,99

-------------------------------------------------------------
За разходка

1 бр дънки с памучна подплата
1бр дънки с поларена подплата /за по-студено време/
1бр панталон с подплата от каракул /има такива на флекси примерно/
3бр блузки
1 космонафт / много са удобни тези които имат ципове до долу/ или 1 зимно яке / да дам хинт че януарското намаление на ларедут предлага всякакви якета за по 4-5-6-7 евро - от там купих на Явор якетата за тази година, както и много блузки по 1-2 евро./- по-принцип ако имате възможност си купете 2 якета, защото едно може да се намокри/изцапа и след сутрешната разходка да не можете да излезете на следобедна ако не е изсъхнало. + непромокаем ватиран гащеризон.
1 шапка с памучна подплата
1 шапка с поларена подплата
1 чифт ръкавички - има и с памучна и с ватирана подплата.
1 шал /с подплата от памук/полар
1 зимно яке / да дам хинт че януарското намаление на ларедут предлага всякакви якета за по 4-5-6-7 евро - от там купих на Явор якетата за тази година, както и много блузки по 1-2 евро./
1 жилетка с памучна подплата и ли суитчър
1 суитчър с каракул / незаменима дреха - много използвана от нас миналата зима - когато е хладно но не е за яке върши страхотна работа/
2 поларени блузки - много  добре пазят лигите да не стигат до бодито
1 бр елече с вата.
1 бр боти - задължително се пробват с дебел чорап.

за по-киприте - гащеризон с памучна/поларена подплата/ сукманче с памучна подплата.

# 73
  • някъде
  • Мнения: 979
Преди да родя купих на Венцислав два чорапогащника от ибей.Като го обличаха за изписването акушерките много се смяха-той един мънич,сгънат ама с чорапогащник.Та вече има опит де.И сега ще сме така.Имам два ескимоса,но нямам яке,та сега овя по нета да търся,че у наше село те секат през кръста с цени.Обувки купих два чифта тип мокасини на кларкс,по-скоро като ботички,до глезена.
Пате,дай с 2-3 изречения тая вълшебна диета,че е за мен-ядеш и отслабваш Blush
Момичета,а вие извадихте ли ботушите?
Аз мисля да взема на мен и на София гумени.Много искам да са в един десен,но не съм срещала досега.

# 74
  • Мнения: 493
Гъбка на пазара има и големи размери - малките като за ТЕя са 5лв, щи питам за голям размер колко са.

Общи условия

Активация на акаунт