Как се намира работа в кризата?!

  • 27 228
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
Днес в новото Пикадили в Софарма тауърс касиерката със сигурност беше без предишен опит, т.е. явно и човек без стаж в тази област има шанс във веригите.

# 16
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 586
Зависи от бранша. В нашия се търсят хора както винаги. Аз обаче неискам да бачкам пвече за някой друг, а за себе си.
Прегледай си автобиографията за грешки, ако пращаш снимка махни я, мотивационното писмо също е голяма глупост по принцип.
Не каза по какво ти е бакалавърството?

ЗАщо да махне снимката? Колко пъти съм чела, че автобиграфии без снимка не се разглеждат. Абсолютно грешно е за мен да кандидатства без фото, навсякъде вече го искат. Мотивац. писмо пък, ако го изсискват да, ако не- не.
Кураж!

# 17
  • Мнения: 10 547
Ако кандидатстваш за продавачка си махни от СВ-то висшето икономическо образование. Ако кандидатстваш за офисна работа- предишната си позиция като продавачка.

# 18
  • на село
  • Мнения: 1 028
вместо да си търсиш работа по разни скапани квартални магазинчета, вземи се социализирай, потърси си приятел, ако трябва се регистрирай в сайт за запознанства! После ще си намериш и по-хубава работа!

 newsm78
Извинявай ама нещо не вдянах... Това неуспешен опит за шега ли беше?

Ако кандидатстваш за продавачка си махни от СВ-то висшето икономическо образование. Ако кандидатстваш за офисна работа- предишната си позиция като продавачка.
Присъединявам се към съвета. Може би нещо в автобиографията куца. По принцип, и аз съм си намирала работа с джобса. Просто за всяко кандидатстване пиша ново CV - според ситуацията,като по възможност преди това добре разучавам фирмата.

# 19
  • Мнения: 2 401
Зависи от бранша. В нашия се търсят хора както винаги. Аз обаче неискам да бачкам пвече за някой друг, а за себе си.
Прегледай си автобиографията за грешки, ако пращаш снимка махни я, мотивационното писмо също е голяма глупост по принцип.
Не каза по какво ти е бакалавърството?

ЗАщо да махне снимката? Колко пъти съм чела, че автобиграфии без снимка не се разглеждат. Абсолютно грешно е за мен да кандидатства без фото, навсякъде вече го искат. Мотивац. писмо пък, ако го изсискват да, ако не- не.
Кураж!

Хе хе, аз пък знам сума ти фирми, които попадайки на сиви със снимка, го меткат директно в коша, без да го поглеждат.

# 20
  • Мнения: 10 547
Много зависи каква е позицията, за която се кандидатства. Ако изрично не е упоменато, не бих правила със снимка, но за места, които предполагат работа с клиенти фейс ту фейс ще пратя. Някъде си и пише, че държат на такава.

# 21
  • Мнения: 4 841
Това, което ще кажа, е съвсем добронамерено, и моля да не се приема като заяждане, няколко човека по-нагоре го казват по деликатния начин, аз ще ти го кажа директно. Почти във всяко изречение имаш правописни грешки. Ако автобиографията ти е написана по същия начин, не се учудвай, че не ти се обаждат. По въпроса за езиците - къде си ги учила тези езици, на какво ниво са? Имаш ли някакви сертификати? Бакалавър икономика - чудесно, но откъде? От авторитетен университет или...? Може би просто квалификацията ти не е достатъчна за местата, където кандидатстваш за офис работа.
И обратното - също са го казали преди мен - ако кандидатстваш за продавач или касиер, не наблягай на езиците и висшето образование...

Помисли си дали имаш някакъв друг проблем, поради който да не те одобряват? Тежък диалект, неподходящо облекло, нещо смущаващо във външния вид... Не знам, странно е, че не можеш да намериш работа. Работа има, всякаква - квалифицирана, неквалифицирана... Явно има и нещо друго, което трябва да откриеш.

# 22
  • Мнения: 7
вместо да си търсиш работа по разни скапани квартални магазинчета, вземи се социализирай, потърси си приятел, ако трябва се регистрирай в сайт за запознанства! После ще си намериш и по-хубава работа!

 newsm78
Извинявай ама нещо не вдянах... Това неуспешен опит за шега ли беше?

защо да е шега, когато са двама човека много по-лесно се поемат ударите, познавам монго момичето, които си оправиха живота по този начин Peace Но хора и идеали всякакви!

# 23
  • Мнения: 13
Пробвай се тук http://www.vivacom.bg/bg/residential/careers/view/sytrudnik_prodazhbi_gr_sofiq_
Знам, че е кофти работата ама ще поработиш известно време и ще чакаш възможност да се издигнеш в компанията.Преглеждай сайта, от време на време има и обяви за колцентъра.Зарежи ги тея магазини.Затова ли си се мъчила да учиш висше, за да редиш стока по рафтовете.Гледай да се намъкнеш в някоя голяма фирма.Преглеждай сайтовете на мобилните оператори и на банките.Като видиш реклама по телевизията на някоя голяма и известна компания и веднага цъкаш в сайта да видиш какви позиции предлагат.Все някъде ще те поканят на интервю.Пък и много обяви изглеждат едни натруфени и като ги четеш ти се струва, че кой знае какви висококвалифицирани неща трябва да вършиш, а в действителност не е съвсем така.И на интервютата бъди абсолютно уверена, че можеш да се справиш с работата.Щом имаш образование и можеш свободно да работиш с компютър все ще се справиш.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
вместо да си търсиш работа по разни скапани квартални магазинчета, вземи се социализирай, потърси си приятел, ако трябва се регистрирай в сайт за запознанства! После ще си намериш и по-хубава работа!

 newsm78
Извинявай ама нещо не вдянах... Това неуспешен опит за шега ли беше?

защо да е шега, когато са двама човека много по-лесно се поемат ударите, познавам монго момичето, които си оправиха живота по този начин Peace Но хора и идеали всякакви!

Склоняването към проституция не е ли наказуемо вече?  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 269
Зависи от бранша. В нашия се търсят хора както винаги. Аз обаче неискам да бачкам пвече за някой друг, а за себе си.
Прегледай си автобиографията за грешки, ако пращаш снимка махни я, мотивационното писмо също е голяма глупост по принцип.
Не каза по какво ти е бакалавърството?

ЗАщо да махне снимката? Колко пъти съм чела, че автобиграфии без снимка не се разглеждат. Абсолютно грешно е за мен да кандидатства без фото, навсякъде вече го искат. Мотивац. писмо пък, ако го изсискват да, ако не- не.
Кураж!

Хе хе, аз пък знам сума ти фирми, които попадайки на сиви със снимка, го меткат директно в коша, без да го поглеждат.

То зависи и от снимката...
Аз CV-та със снимки на софра пред шопска салатка и потна чашка с ракийка ги пращам в коша без хич да ги чета, или пък снимка в цял ръст с рокличка в крещящо жълто, с еротично подаващи се презрамки на яркочервен сутиен и черни лачени обущета на 12 см ток... Ами белият потник с мускули... Всичко това е по действителни случаи. Мъка!

# 26
  • Мнения: 4 841
То зависи и от снимката...
Аз CV-та със снимки на софра пред шопска салатка и потна чашка с ракийка ги пращам в коша без хич да ги чета, или пък снимка в цял ръст с рокличка в крещящо жълто, с еротично подаващи се презрамки на яркочервен сутиен и черни лачени обущета на 12 см ток... Ами белият потник с мускули... Всичко това е по действителни случаи. Мъка!

 bowuu Или мейл адрес sexy_macka83, gotinata85 или cRaZyGiRl  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 7 990
Да, снимката има значение. Праща се, когато е поискана. Ако не се иска, може да не се изпрати. Ако се иска мотивационно, задължително се изпраща, защото в противен случай отиваш в коша. Мотивационното се пише за конкретна позиция, не някакво циркулярно. Важно е какво и как си написала. Глупостите и правописните грешки правят лоша услуга.
При нас търсехме позиция, по която кандидатстваха над 400 души. По едно време вече бяхме на прага да се разплачем, защото снимките бяха точно като описаните - от маси, заведения, в дискотечен вид, нищо общо със стандартната паспортна снимка, която се очаква. Мейлите - Rosituuuu, sexybaby и всякакви от сорта, поради което директно отиват в коша.
По отношение на CV-то: европейският формат се използва обикновено за европейски и/или държавни институции.
Направи си едно хубаво CV, ако трябва някой да ти помогне с оформлението, да прегледа за грешки. Разбира се, че се описва само релевантен стаж за позицията, за която кандидатстваш. Ако кандидатстваш за офис асистент, никой не го интересува, че си продавала в магазин за хляб и обратното.
Компютър и текстообработка звучи като от 80-те години. Всъщност можеш ли да работиш със стандартните офис приложения - Word, Excel, Outlook? Никой не го интересува дали си изкарала такъв курс, защото повечето хора работят на компютър без курс.
Имаш ли някакъв стаж с по-квалифицирана работа? Как си го представила? Описала ли си с какво си се занимавала?
Сетих се още нещо. Ако кандидатстваш за някакви "офисни" позиции, можеш да извадиш от висшето си образование изучавани дисциплини, от които да става ясно, че имаш и академична подготовка. Това в случай, че нямаш много стаж.
В CV-то се предполага да опишеш завършената специалност, бакалавър по икономика е твърде общо и не става много ясно какво точно си завършила. От Аграрна икономика до Счетоводство все са бакалаври по икономика.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 08:59 от милинка

# 28
  • София
  • Мнения: 337
Подкрепям и споделям на 100% мненията на BirdsFlu и милинка! Послушай ги!
Защо не опиташ да потърсиш работа като детегледачка - може и почасово. Хем ще имаш прилични доходи, хем ще имаш и време да продължиш да търсиш постоянна работа.
Използвай времето, с което в момента разполагаш, за да поработиш върху правописа си.  Peace
А в СВ.то, не е нужно да описваш всичко, с което си се занимавала или учила, ако няма пряка връзка с позицията, за която кандидатстваш и кандидатствай за позиции, за които притежаваш необходимите умения и знания. Ако пускаш СВ-то си наред с надежата, че все отнякъде нещо ще излезе, е нормално да се разочароваш, че не ти се обаждат. Възможно е да не отговаряш на изискванията им от самото начало.

Успех ти желая, работа има. Горе главата Wink!

# 29
  • София
  • Мнения: 30 142
Кои са тия 2 езика? С 2 езика те взимат от раз във всеки колцентър.

английски и руски език

А за call-център мисля че съм попадала да търсят италиянски, испански, шведски, датски, холандски и т.н. с английски и руски не съм виждала до сега. Ако знаеш къде търсят с такова прати ми на лично съобщение много моля, благодаря

в Sitel търсеха преди няколко седм. с руски, полски, естонски и т.н. + англ. ез, защо не опиташ. Нямам идея как е заплащането, но поне е нещо  Rolling Eyes Според www. rabotodatel.com вземат около 1000лв чисто, което за начало не е толкова зле  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт