Почистване на следи от съдове по керамичен плот?

  • 14 248
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 030
При топъл плот не съм пробвала, за  да не залепне гъбата.  Аз при СТУДЕН плот го правих със содата. Първо ме беше страх и сипах малко и предпазливо затърках, видях, че е успешно и продължих.
Моята е печка, отделно стояща и пробвах първо на една малка част. Като видях, че не се надраска, тогава сложих и на котлоните.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 34
Здравейте,
да попитам и аз - имам бял стъклокерамичен плот и не съм загаряла нищо на него, но след ползване на една тенджера, по кръговете останаха едни жълти петна, коити са ужасни и не излизат с нищо. Възможно ли е да е от това,че съдът е бил мокър? С какво мога да го остраня това петно - не е грапаво, като боядисано е  Sad

# 17
  • Мнения: 218
Моят отпечатък така и не изчезна!

# 18
  • Мнения: 259
Аз си чистя плота с немския препарат GLASKERAMIK EDELSTAHL REINIGER-на HAITMANN.Преди съм пробвала доста препарати,но този е супер. Когато има петно, го оставям да постои 2-3 минути и всичко се почиства .

# 19
  • Варна
  • Мнения: 34
А, къде да го намеря този препарат - GLASKERAMIK EDELSTAHL REINIGER???

# 20
  • Мнения: 296
Аз пък ползвам този . Изключително съм доволна. Агресивно си ползвам плота - не го щадя...И следичка нямам. Гъбата ми е уж специална. Но не е някаква марка, затова не мога да я пост-на.

# 21
  • Мнения: 259
Има го на много места- Метро,Била, Пикадили и най-вероятно и на други места. Струва около 5 лева,но наистина е много добър. С други препарати ми се е налагало да търкам и с грапавата страна на гъбичката. Докато този изчиства перфектно без много търкане. Единствено ако има петно или загоряло,го оставям да постои 2-3 минути и тогава почиствам. Вече 6 години използвам печката и плотът ми е като чисто нов.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 34
Много  благодаря, mari45 и Гретел Simple Smileще пробвам задължително препаратите,

# 23
  • Мнения: 335
аз ползвам на гретел препарата
купих го от складовете на едро, за 4,50
полирам си редовно с него плота, само дето мн гадно мирише
а открих че мн лесно плота се чисти с телчица за съдове и тенджери, тази металната дето жулим с нея нагоряло
взимам една хавлия, няккав хавлиен парцал, и тази тел
и на сухо върху плота почвам и си търкам
с нормална сила
моят плот не се надрасква и се почиства страхотно, колкот и да не ви се вярва
печката ми е горение
и с хавлияният парцал си полирам и продалжавам да търкам
и накраят с препарата си полирам, тои е като някаква парафинова маска
имам пе4ката 7ма година вече
и долу дтъклото на фурната по същичт на4ин с телта си по4иствам

пробвайте някое ъгълче и преценете сами

# 24
  • Мнения: 296
.................. тази металната дето жулим с нея нагоряло....... и тази тел
и на сухо върху плота почвам и си търкам с нормална сила.........
Ти ме уби  Shocked ! Не казвам, че е невъзможно, щом 7 години го ползваш, значи няма проблем, ама .....Тя и моята гъба от едната страна е абразивна, ама чак пък с тел не бих посмяла...Ето такава ми е гъбата - 6-ти номер. И изобщо не изчаквам - размазвам препарат с меката част и веднага забърсвам с абразивната. И загорялото веднага излиза. Вярно е, че миризмата е малко странна...

# 25
  • Мнения: 335
сериозно казвам, които иска да пробва, на моята печка и няма нищо
при мен препарата действа когато е скорошно петното Simple Smile
когато е загоряло нещо и после сам готвила др без да почистя вече става малко по сложно и тогава само телчицата ми помага

звучи налудничево но действа

# 26
  • Мнения: 252
аз ползвам на гретел препарата
купих го от складовете на едро, за 4,50
полирам си редовно с него плота, само дето мн гадно мирише
а открих че мн лесно плота се чисти с телчица за съдове и тенджери, тази металната дето жулим с нея нагоряло
взимам една хавлия, няккав хавлиен парцал, и тази тел
и на сухо върху плота почвам и си търкам
с нормална сила
моят плот не се надрасква и се почиства страхотно, колкот и да не ви се вярва
печката ми е горение
и с хавлияният парцал си полирам и продалжавам да търкам
и накраят с препарата си полирам, тои е като някаква парафинова маска
имам пе4ката 7ма година вече
и долу дтъклото на фурната по същичт на4ин с телта си по4иствам

пробвайте някое ъгълче и преценете сами


Да си жива и здрава мила и давай повече такива съвети. Имам печка Горение от няколко години , няма препарат който да не съм ползвала и все си оставаше едно бяло петно около котлона, който ползвам най - много.Една вечер реших и я почнах с тел за съдове. Резултата е чуден, стана като току що излязла от завода LaughingВече само така си почиствам котлоните. Благодаря ти още веднъж Grinning

# 27
  • Мнения: 335
но полирай винаги печката

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Че и аз си чистя плота винаги с тел. Ползвам втори плот - първия 7 години, този вече повече от 5. И на двата им няма нищо, нито са надраскани, нито имат петна. С две думи, като нови са.
Търкам с телта и после с тези пасти за керамичните плотове забърсвам и това е.

# 29
  • Мнения: 7 779
мисля,че на препаратите си пише как се използват. да се намаже повърхността и да се изчака известно време. после почистваш до блясък. препарата ще разтвори мазнините и леко загорялото. за по-сериозното си трябва сериозно търкане. с телена гъба и препарат и то ще се почисти. ама трябва търкане. а на мен не ми се търка. Joy

Общи условия

Активация на акаунт