Сърдечни малформации- тема 8

  • 73 921
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Здравей anjeelina!

Както вече писах,моето бебе беше оперирано от коарктация на  аортата по спешност на 2 месеца.
Когато децата лежат в интензивно изискват от теб-памперси,мокри кърпи( тъй като не ги къпят),дрехи с копчета на гърдите и зависи от състоянието на по-големите деца им искаха пюрета,за да ги хранят. По принцип първите 1-2дни са на обезболяващи и ги хранят през сонда. После след като обезболяващите са намалени,започват захранване през устата. Важно е ,когато вече си с детето, първите дни да не го прехранваш независимо от апетита му,защото коремчето му е свито и се получават колики и болки. Това аз горчиво го разбрах след 4 часа рев на детето.Хубаво е да ходиш всеки ден за информация и по-добре не оставяй цяла торба памперси,тъй като изчезват всички за два дни.
Иначе се правят безкръвни операции-т.нар. ангеопластика( прави се малък разрез на сгъвката на крака и през аортата ти вкарват камера и малък балон. През камерата виждат на монитор проблема.А балона го ползват за разширяване на стеснения. Мисля,че в твоя случай няма да свърши работа.)
Надявам се,че с тази информация ще ти бъда полезна.Стискам палци всичко да мине по вода и съм сигурна,че ще е така.Лекарите в София са Богове. Ако мога да бъда полезна с друго ще се радвам. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 7
А все още моля за препоръки към други детски кардиолози и клиники в чужбина. Неотричам развитата детска кардиология в България,но искам да чуя и второ мнение за проблема на моето дете.Какво мислите за Чирков.Чувала съм,че една от специалностите му е детска кардиология?
Благодаря Ви!

# 62
  • Мнения: 111
Сисинка много благодаря за информацията, сега всяко нещо ми е полезно. Пишеш да ходя всеки ден за информация това означава ли,че няма да съм с него в болницата първите дни? Четох за безкръвните но мисля,че тези тук няма да ни помогнат. И аз ровя за клиники в чужбина където може да се направи безкръвна, но нищо не намирам и аз ще съм благодарна ако някой даде такава информация.
Сисинка още един въпрос след като е при мен детето движението на детето как е, в смисъл постоянно легнало ли трябва да е?
Още веднъж много ти благодаря!

# 63
  • Мнения: 7
Ами първите два три дни ако всичко е ок, детето е в реанимация на 3 тия етаж до хирургията.Там непускат.Има възможност всеки ден да ходиш за консултация с лекар,който ти казва какво е състоянието на детето или в определени часове да получаваш инфо по телефона.После го местят в интензивното(на първия етаж,където са и самите стаи).Там можеш да го посещаваш всеки ден за по час.И след още два дни сте вече заедно. Трябва да знаеш,че през дните в които детето е в реанимация и интензивно теб те изписват и трябва да има къде да отседнеш.
А иначе можеш да го вземаш,вдигаш,естествено хубаво е да не се мърда много,защото все още е отпаднало и замаяно. Но истината е,че майчиният страх да не стане все нещо с шева все ще те притеснява.Иначе видях как деца на 12 години на 4 ден си ходеха сами макар и бавно.Дори по големите деца ги изписваха по бързо от бебетата.След операцията им правят физиотерапия-почистват им секретите ,за да не се задържат в белия дроб. иначе и аз сега гледах една клиника във Freiburg Germany. Линка е http://ims.uniklinik-freiburg.de/index/clinics/pediatric-center/ … s-cardiology.html Това е голяма клиника,а сайта е точно за детската кардиология.Но засега и аз го разглеждам.Ще търся и други.

# 64
  • Мнения: 111
Не знаеш колко ми помагаш с тази информация, нищо от това не знаех. Благодаря и за линка! Много ми е притеснено и толкова ме е страх.

# 65
  • Мнения: 7
Виж и минах през този ад-страх, притеснения при всеки преглед и т.н. Но най-важното е да запазиш,до колкото можеш спокойствие,да бъдеш позитивна и да даряваш малкото бебче с много любов.децата се изнервят в тази обстановка.Моята дъщеричка започна да си дърпа ушите.И днес трудно се справям с този тик. Всичко ще е наред. Дните минават бавно в болницата,но винаги мисли за прекрасните моменти,които ще имате след като ви изпишат.

# 66
  • Мнения: 7
аз намерих и други клиники във Freiburg Germany, Dortmund ,Heidelberg .Като ги пуснеш тези градове в google и напишеш pediatric cardiology излизат данни за самите болници. Видях,че и по интернет може да се пусне запитване

# 67
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Здравейте! Чак сега се прибираме във Варна и нямах достъп до компютър особено много за това сега пиша.

Мони е много добре, наддава си нормално и д-р Велков каза че са доволни от развитието му. Лекарствата ги продължаваме (само Фурантрил) но през ден дутрин и вечер (до сега бяха пак през ден но по 3 пъти на ден). Живот и здраве след една година пак на преглед.

На ТЕЛКА докторката дето го преглежда само ми каза "Слушай сега какво ще ти кажа имаш право на двойни детски..." и да чакаме писмо и веднага да ходим да го даваме във Социални грижи, но нищо друго не каза  newsm78 Кога казват процентите, в това писмо ли ще ги пише, може би само това ни се полага  Thinking

Мони вече има второ зъбче, пълзи, ходи като го държим за двете ръце и е мнооого палав, да ми е жив и здрав  Crazy

# 68
  • Мнения: 92
Мими в решението на ТЕЛК си пишат процентите.Имаш 2 седмици да го обжалваш ако нещо не си доволна,но да ти кажа и при 51 и 91 % обезщетението ти е еднакво и няма смисъл от обжалвания.Ще взимаш 182лв 70лв детски и в зависимост от процента едни /ние взимаме/ 20 лв информираност и достъпност или нещо подобо.Предиподаването в социално грижи се ходи в закрила на детето,незнам защо тазм се попълват един куп документи,след което в социала също толкова ненужна бумащина и после ти връчват една заповед за изплащане на обезщетението.Попринцип при вродени малформации датата на инвалидност е датата на раждане и ти изплащат всичко назад.
Ами май е това по този въпрос.
Браво на малкото човече и дано да продължава така добре да се справя.Щом лекарите са доволни и ние трябва да сме доволни-нямаме друг избор Wink

# 69
  • Мнения: 408
Здравейте, anjeelina само да ти кажа че престоя в реанимация и интензивен сектор при всяко дете е различно. Има деца които стоят по три дена но има и такива които стоят и по 30дена, при всяко дете възстоновяването е различно(говоря за реанимация). Много е важно след операцията дете колкото се може по рано да започне само да диша. Така че не се настройвай че ще стои 3 дена и после ще го свалят долу. Дано да е така Praynig но може и да е повече престоя, ако нямаш възможност да ходиш всеки ден до болницата за информация има и телефони на които можеш да звъниш.

# 70
  • Мнения: 111
Зорница, благодаря! Гледам да не се настройвам за дни на престой. Искам само да се възтанови и да се приберем живи и здрави.

# 71
  • Мнения: 16
Здравейте в момента Дани е в операция .След малко ще изляза до църквата да му запаля свещичка за здраве и ще се помоля всичко да мине добре .Остава само да чакаме.

# 72
  • Мнения: 151
Здравейте в момента Дани е в операция .След малко ще изляза до църквата да му запаля свещичка за здраве и ще се помоля всичко да мине добре .Остава само да чакаме.

    Praynig Praynig Praynig Моля се за Дани всичко да мине по вода.

# 73
  • Мнения: 57
Стискаме палци и се молим всичко да е наред!  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 74
  • Мнения: 111
 Praynig Praynig Praynig Praynig Дано всичко да е наред с Дани!

Общи условия

Активация на акаунт