Безработни НЕ взимат по 20 000 ...В статията е спестено как но в темата НЕ.

  • 40 227
  • 320
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 979
Даам,точно такава схема си представях...Жалко за надеждите,които дадоха на толкова хора.Ама и тези журналя как представиха захаросано нещата ooooh!Що не ги описаха така,както Сийка ги написа,м?

# 16
  • Мнения: 2 759
Даам,точно такава схема си представях...Жалко за надеждите,които дадоха на толкова хора.Ама и тези журналя как представиха захаросано нещата ooooh!Що не ги описаха така,както Сийка ги написа,м?
                            Щото медиите никога не отразяват нещата както са. Нима не сте свикнали?

# 17
  • Мнения: 0
поредния платен предизборен репортаж Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 0
Не мисля, че е предизборно. Те изборите са просто за президент. И между другото защо няма ни кампания, ни запалени кандидати, ни обещания, ни нищо. И тях ли ги обхвана апатията?
А за реализацията на такава програма беше крайно време. Трябва да се постараят да поощрят повече от 10 000 кандидата, а дано да има толкова де.. Че ме съмнява малко, че конят е отишъл вече у реката...

# 19
  • Мнения: 85

А за реализацията на такава програма беше крайно време. Трябва да се постараят да поощрят повече от 10 000 кандидата, а дано да има толкова де.. Че ме съмнява малко, че конят е отишъл вече у реката...
Vacantion, прочети още веднъж поста на кака Сийка, бавно и полека,каква програма , кви пет лева, поредните пари за наши хора, продажни журналисти, и наивници които вярват ooooh!
съжалявам за острия тон, отивам да се срамувам в ъгъла

# 20
  • Мнения: 2 401
Не мисля, че е предизборно. Те изборите са просто за президент. ..

Предизборен кьорфишек, та дрънка. Аз защо питах "бъзик ли е темата"..
И аз кат как Сийка  се бях хванала на въдицата и отидох  с идеите, знанията и мерака.  Бях готова  бизнесплан да предложа...  Whistling

# 21
  • Мнения: X
явно най-накрая е минал конкурсът и са избрали кои наши хора да вземат парите.
Парите ще отидат в консултантските фирми, които ще учат безработните как да си напишат бизнес-плановете и на някои други умения (счетоводство, например), и евентуално ако остане някой лев, може да го дадат за начало на бизнеса. Но едва ли ще остане.
Целта, доколкото си спомням, беше безработните да теглят кредит, може би безлихвен, но кредит и да изпълнят куп други условия - като да назначат няколко други регистрирани безработни във фирмата си. Ще има и проверки дали им плащат заплати, осигуровки...
Ако мислите да вземете някой лев за семейната фирма или вие сами да си работите нещо - забравете.

Консултанските не могат да надвишават 5% от субсидията по даден проект.
Одобряването по програмата е след като представиш бизнес план,
в който представяш от банка мисля,че беше "добро намерение" да ти отпуснат
КРЕДИТ !!!
Одобрен си по програмата.Теглиш кредит /с някакъв гратисен период/.
Парите са точно определени за какво да се изразходват/перо заплати не се включва/.
Минават комисии, които трябва да се подпишат с ДА,че всичко е изпълнено по бизнес плана.
Тогава се изплаща безвъзмездно част от инвестицията!
А това тогава не се знае кога е !!!
Банката напира за парите си! При 3 не внесени вноски започват процедури.

В момента ,в който изплатят парите по програмата,ТЕ отиват по сметка на кредита с лихвите.
Кой печели:
1.Банката в която са парите по програмата /задържане на сумата/.
/ Си банк/
2.Банката,отпуснала кредита.

Опитах се кратичко да го обясня. Всички програми са на този принцип.
Съдействала съм към 2 фирми по програма САПАРД.
И двете фалираха неумишлено  по гореописаната причина.  Sad
Банката на безценица се "сдоби" с нови сгради и машини,
като си получи с лихвите отпуснатия кредит.


# 22
  • някъде
  • Мнения: 979
Защо сибанк винаги е банката,оперираща при тези държавни програмки,проекти и пр

# 23
  • Мнения: 2 401
Защо сибанк винаги е банката,оперираща при тези държавни програмки,проекти и пр

Верно ли не знаеш?

# 24
# 25
  • Мнения: 0

А за реализацията на такава програма беше крайно време. Трябва да се постараят да поощрят повече от 10 000 кандидата, а дано да има толкова де.. Че ме съмнява малко, че конят е отишъл вече у реката...
Vacantion, прочети още веднъж поста на кака Сийка, бавно и полека,каква програма , кви пет лева, поредните пари за наши хора, продажни журналисти, и наивници които вярват ooooh!
съжалявам за острия тон, отивам да се срамувам в ъгъла
Недейте от самото начало да казвате - нищо няма да стане. Имам си причини да не приемам поста на как ви сийка за манна небесна. А и трудно някой би ме убедил, че бялото е черно, докато сама не се уверя.  Naughty  Аз виждам друго - казват около 10 000 (ще бъдат късметлиите) x 20 000 лв. това са 200 000 лв. Няма ли милиони за тази програма  newsm78 Нека тези 10 000 да станат 80 000 през 2012.  Wink

p.s. Да не забравим да прибавим към качествата, които пречат на българина - песимизъм, безверие и склонност да се опорочава всяко добро.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 18:33 от Vacantion

# 26
  • Мнения: 4 916
...Недейте от самото начало да казвате - нищо няма да стане. Имам си причини да не приемам поста на как ви сийка за манна небесна. А и трудно някой би ме убедил, че бялото е черно, докато сама не се уверя.  Naughty  Аз виждам друго - казват около 10 000 (ще бъдат късметлиите) x 20 000 лв. това са 200 000 лв. Няма ли милиони за тази програма  newsm78 Нека тези 10 000 да станат 80 000 през 2012.  Wink

p.s. Да не забравим да прибавим към качествата, които пречат на българина - песимизъм, безверие и склонност да се опорочава всяко добро.


Такъв оптимизъм те е обзел, че чак сметките ти не излизат.

# 27
  • Мнения: 60
Аз виждам друго - казват около 10 000 (ще бъдат късметлиите) x 20 000 лв. това са 200 000 лв. Няма ли милиони за тази програма

200 милиона са ...

# 28
  • Мнения: X
Журналиста,списъл статията дали е наясно,
че и цветя не можеш да продаваш "самостоятелно"?
Принуден си да си ги доставяш от точно определен вносител!
При вноса или ако е от ЕС /ВОБ/  към цветята има съпътстващи
документи-сертификати.
/Такава пратка бяха спрели на Румънската граница/
Всичко е контрабанда и ако искаш да си конкурентен на пазара
трябва да се възползваш от нея,НО си без необходимите
документи и си под ударите на данъчните и др. служби.

Някой възползвал ли се е от програмата за енергийна ефективност?
Отиваш в банката и ти предоставят списък с точно определени модели
климатици и търговци !!!
Същите модели климатици от друг търговец са с 20% по-ниски цени !
Обслужват се интереси на "богопомазани" фирми.

Да пиша,пиша...
Програмата за клъстерите /охлювчетата/
Източване от една софийска дама на евро пари.
Мои познати се "заохлювиха". Смениха си оборудването
на 3 годишна 100куб. хладилна база от - t на +t .
Няма пазар,а по договор тя трябва да го осигурява.
НЕ можеш да я осъдиш,защото докато минат делата
добитъка /охлюва/ става негоден и ще "вземе" гората!  Sad
По програмата тя си е взела парите и става възложител
на подизпълнител, който спи при охлювите и накрая ги "прояжда"!

Не дипломна работа, а научна дисертация ще защитя по тези европрограми.
Никой нищо НЕ дава безвъзмездно,камо ли и работа да посвършиш.  Wink
Ставаш трън в очите и ако бизнесчето е печелившо просто ти го отнемат.

# 29
  • Мнения: 4 916
Постът на ПАВ1 изчерпа темата.

Общи условия

Активация на акаунт