Кой е най-изгодният начин за отопление ?

  • 10 614
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 673
По-евтино излизат камините, но каква е хамалогия с пепел, сажди, дим и т.н. Примък-отмък..... ooooh! Ужасявам се.
И аз си го мислех този вариант с камината. На вилата така сме си решили отоплението и искам да ви кажа, че и в най-лютата зима, при студени стени /защото никой не живее там постоянно/ на втория ден се разхождаме по потници из цялата къща. Само ,че в София не върви да складираш на балкона 5-6 кубика дърва или 1 тон въглища. Иначе като първоначална инвестиция няма да излезе кой знае колко скъпо. Радиатори си имаме. Само трябва да се вържат в една система. Да се купи камина или котле. А цялата система може да подгрява и топла вода. Не знам...

# 16
  • Мнения: 1
Между другото , пак зависи според мен какви са и климатиците. Вкъщи имаме 2 - една 8-ца и една 12-ка Whirpool. Тази зима като беше - 15 градуса, понякога се е случвало външните тела да замръзват и стана малко неприятно - нямахме топло известно време Sad Предполагам че по-добрите климатици имат някаква система за саморазмразяване , но като цяло дори и климатиците крият риск. Верно иначе, че ако е добре изолиран апартамента са може би най-изгодния начин за отопление. Конвектовните печки също са вариант -  тъй като сменихме квартирата сега сме с такива печки, но все още не сме ги пробвали. Като гледам 300лв сметки на предния наемател се плаша малко, въпреки че те в целия апаратамент са общо 4 - и ако са работили нон-стоп и на пълна мощност  е нормално.

# 17
  • Мнения: 750
Ние сме на парно, няма оттърване и да го спрем едно 70 лв си вървят за общите части и топлата вода. Зимата ударихме тавана със сметка 440лв. за тристаен апартамент, сега като си помисля, че има и увеличение лошо ми става. Чудя се има ли смисъл да го спрем само ние и да си купим климатици? Все пак , не мога да си кривя душата, обичам да ми е топло.

# 18
  • Мнения: 0
Zdraveite Vsichki ...sajaliavam che ne pisha na kirilica prosto niamam!

Poglednete  sita www.redsun.bg ..na pazara sa veche po moderni i po zdravoslovni tehnologii za
otoplenie ot klimatici,duhalki,konvektori ..i t.n koito samo razprostraniavat zarazi .Pone za men sa po dobri i nai vajnoto na dostapni ceni Simple Smile

Nadiavam se da sam vi polezna !

# 19
  • Мнения: 673
 Никъде не видях колко струва един такъв панел. Може ли да ме ориентирате, моля.

# 20
  • Мнения: 0

ima cenova lista za sezona ..mislia che beshe niakade v opcia download...sashto ako kliknete na produkti sashto ima ceni

Uspeh Simple Smile

# 21
  • Мнения: 673
 Да открих ги. Цените варират между 350 и 500 лв., в зависимост от мощността.

# 22
  • Мнения: 4 405
С климатици колко ви се връзва сметката за ток месечно? Колко горе-долу?

2 инверторни 12ки  реално отоплявам около 80 кв  от къщичка на сред нищото.Всички външни стени 22-24 в дневната 19-20 спалнята от септември до май включително без изключване средно около 180-200 месечно .В сумата влиза ток за подгрев на топла вода(3 бойлера)сушилня,готвене,миялня,дворно осветнение...всичко.Никакви икономии .
Много сериозна изолация.
Преди 10 г на два маслени радиатора около 300 лв месечно,но тока беше по-евтин а и нямах доста от уредите ,които имам сега.Освен това изключвах радиаторите като излизам от къщи ,че ме беше страх от пожар.Като се приберях беше студено и некомфортно.С климатиците нищо не се изключва.Обаче от радиаторите имах влага на северната външна стена .

# 23
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
как е отоплението с газ,много ли е скъпо?

# 24
  • Мнения: 259
Ние сме на газ. Аз съм много доволна. Може би е малко по-скъпо, но топлината от радиаторите не може да се сравни с тази от климатик. И инвестициите в началото не са малко. Но врътваш копчето и след 15 минути целият апартамент е топъл. За 80 кв в най-студения месец плащаме около 200 лв. Като тук се включва и топлата вода. Трудно убедих мъжа си ,но сега се чуди защо толкова години е мъкнал дърва и не си е гледал рахатлъка.

# 25
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Понеже следваща стъпка от строежа е отоплението и се чудим кое ще е по-изгодно.Казаха ни,че до къщата за 450лв.ще докарат газта.Мислим дали да е с газ отоплението или с дърва-въглища.Абе ще пуснем тръбите и радиаторите и ще видим после.

# 26
  • Мнения: 259
С дърва и въглища ще е малко по-евтино- зависи и на каква цена ще ги купувате. И след като сте в къща, най-вероятно котле за парно ще сложите в мазето и няма да става мизерия в къщата. И сигурно ще е по-добре. Но ако котлето  или камината  е в стая, мизерийката си я има. И ако можете да си позволите газ, просто няма място за чудене. Чисто, топло.

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 20:21 от mari45

# 27
  • Мнения: 1 351
Помисли и ако електроподаването спре . Като знам какви са бързаци при отстраняване на авария ... Shocked
В този род на мисли , решили сме да вземем два климатика за дневната и кухнята , но за детската стая ще си преместим акумуриращата стара печка . Поне докато израстне малко детето.
 А мечтата ми е отопление на дърва с камина на водна риза , нооооооо и едно агрегатче да ти захранва осветлението и помпата . Това важи за къща , за нашата панелка ---не ставааааа

# 28
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Ние сега сме в панелка.Направихме си камина с водна риза-парно.2 стаи и кухня.вратите винаги са отворени.На зима горим между 5-7 кубика дърва.Да, в къщата котела ще е в мазата,на 1 ет.има 2 спални и над 50кв.м.хол кухня,WC,коридор,на 2ет.има 5 спални,2 WC,коридор и се чудя за таванската,дали да си остане като таванска за боклуци или за обитаване.Говорихме с един познат който е на котел с въглища,на зима  му отивали около10 тона.Те всички стаи няма да се обитават и там ако не са включени радиаторите,мисля,че сумата за плащане няма да е толкова висока,е да това е сметка без кръчмарин.Оффффф,откачам от мислене.Помагайте давайте идеи.

# 29
  • Мнения: 750
Дървата за огрев са сега с най-добра цена иначе 10 тона по 200 лв., това си е 2 000лв.- не ми звучи много икономично.От друга страна, никой не ти казва колко ще струват дървата догодина, така че икономичния вариант се мени в рамките на 2-3 години .

Общи условия

Активация на акаунт