Как се справяте с тока през зимните месеци

  • 1 215
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Ето на вече стана студено и май май ще вкючим някой уред за отопление заради детето.споделете колко ви е горе-долу тока през месеците от ноеври нататък когато ежедневно има нещо вкючено да произвежда топло.честно казано до миналите месеци живяхме с мъжа ми при мойте родители , а там бяхме на камина с прекарано парно в цялия апартамент и тока ни беше 140лв.но сега с мъжа ми се преместихме в неговия апартамент и не ми се мисли колко ток ще плащаме , защото най-вероятно ще се включват духалки , халогенни печки , а за стаята на малката радиатор а тези неща гълтат много ток Confused Tiredкак се справя с сметките за ток?
П.п.Вие с какво отоплявате апартамента си Thinking

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 260
Ами трудно се справяме при това забавяне на заплатите. Иначе по темата в спалнята сме с климатик ,а в хола конвектор Делонги в кухнята включвам от време на време духалка ,тъй като не ползвам бойлер ,а топла вода сметката ми за тока е около 80 лв. Между другото бабите от входа говорят ,че от другата година тока ще бъде по - скъп от парното.

# 2
  • Мнения: 94
Много зависи колко е голямо жилището,каква е изолацията,прозорците,дали е къща или апартамент.
По темата-ние сме в къща,без изолация,с дървена дограма и локално парно на дърва и въглища.
Отоплителния сезон,плюс тока всеки месец= на 230 лв. на месец за 120 кв.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Духалките са изключително енергоемки. Маслените радиатори също. По-добре инвестирайте малко средства в климатици или конвекторни радиатори.


Между другото бабите от входа говорят ,че от другата година тока ще бъде по - скъп от парното.

Те бабите са страшни разбирачки и са в час с всичко Outta Joint

# 4
  • Мнения: 52
И аз съм за климатиците но точно в момента ни е непосилно да изнамерим 1000лв.за климатик за потататък може би , но засега Tired

# 5
  • Мнения: X
Не от другата година, тока винаги е бил по-скъп от парното. Не знам защо почти всички отопляващи се на парно считат, че плащат най-скъпо. Аз се отоплявам на ток в едното жилище, в другото на парно. Миналата зима парното ни излезе в пъти по-евтино от тока. И това при положение, че сме с климатици. Не искам и да си спомням, за времето, когато в жилището, в което се отопляваме на ток имахме маслен радиатор в едната стая и духалка в другата. Златен да беше тоя ток, по-евтино щеше да излезе, кошмар някакъв. А и с парното, топлината се разнася равномерно в стаята, докато с радиатор, едва ли не трябва да го прегърнеш, за да се стоплиш. Все пак, да отбележа, че парното ни е по новата система, без тръби в стаята(идея нямам къде са тръбите всъщност, май минавали под пода) и с топломери изнесени в коридора.

# 6
  • Мнения: 221
Трудно както всички ooooh!,но няма как от миналия отоплителен сезон сме с два климатика и отопляваме почти целия апартамент, за месеците ноември-март тока беше средно 180 лв на месец.Това включва климатици и бойлер постоянно, готвим на ток.
За сравнене предните два сезона за същия период имахме по толкова парно на месец  отделно по 70-100 лв ток от духалките, защото сме последен етаж и парното никога не ни стопляше.

Общи условия

Активация на акаунт