Магията на изтока - фенове на азиатски филми и сериали - 7

  • 49 957
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 228
dovede,след твоето ББ за Hong Gil Dong се замислих, че и колкото и да сме различни ни обединява понеедно нещо. На мен ми е много интересно да чета мнения различни от моето.Това го пиша относно края,но съвсем за края ББ когато дават Gil Dong на покрива на сграда вперил поглед в съвременен Сеул и вижда как света се е променил или пък показва, че винаги ще бди за народа си или и двете. Тогава реших, че края всъщност носи надежда и ми хареса.
Знаеш ли аз на какво се подразних как си я менкаха Yi Nok двамата с принца и съвсем накрая я оставиха да направи каквото иска,както иска и да остане с любимият си.И още нещо не ми е докрай ясно.Щом краля е имал възможност да престъпи законите и да сложи натрона незаконното си дете(което по законите им трябва да е роб),защо бащата на Gil Dong не направи същото...нямаше да има сериал.


2в1,днес нямаш сърце. Shocked Sad
Как можа да сложиш тези снимки на Bi,a?
Oпааа едно клипче с корейски униформени Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=pSBkGgDXoLM

didkapan,няма как да не се сетя.Човека има важно място в сърцето ми.Голяма харизма и талант (което обяснява желанието на Холивуд за него, но се радвам, че не се подлъга по-скъпите продукции)и осъзнавам колко много съм загубила в решението си да карам по-бавно с неговите филми.Осъзнах се навреме.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 55
Tuon,ББ Наистина,все пак имаше някаква надежда,че нещата може и да се променят,а дотогава ще има нужда от Хонг Гил Доновци,в която и епоха да живеем.Поне аз така го разбрах.И все пак лично аз почуствах безнадеждност,защото едва ли някога ще настъпи такова време,в което да няма различни класи в обществото newsm78
П.П.Накара ме пак да му изгледам края,въпреки че го гледах три пъти Grinning


dovede, хареса ти ХГД, нали? Песента е страхотна и си е класика във филмовата музика на корейските сериали. А изпълнителят Park Wan Kyu всъщност е бивш вокалист на Boohwal, за които с rossonera често си "говорим" Simple Smile.

ХГД,ми хареса много.
Уж следя разговора,пък този невероятен изпълнител съм пропуснала  Blush  Ще послушам rossonera и днес ще изгледам Рок Рок Рок.Само да не вземе да се случи някоя трагедия,че ще ми дойде много два поредни дни рев.

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 12:46 от dovede

# 17
  • София
  • Мнения: 15 481
   Все си виках, нормално, всички влизат в казармата рано или късно, но като гледах това клипче и се разревах.

http://www.youtube.com/watch?v=ukXX7m6TnS0&feature=feedu

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 55
2в1,ей сега се сетих,че си пускала,даже няколко пъти тук, едно страхотно клипче на Park Wan Kyu и Jung Dong-ha  Embarassed

# 19
  • Bilbao España
  • Мнения: 2
dani_mar, коя Koizora си започнала и трудно ти върви? Филма от 2007 г. с Miura Haruma или сериалчето от 2008 г. с Seto Koji?

Сериала от2008,странно и аз сам на 3 серия и не ми се продължава...2в1 може би причината е в мене аз по принцип трудно гледам драми,а и тази реплика Хиро вече го няма с която започна Sad

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 13:37 от dani_mar

# 20
  • Мнения: 3 484
Мерси, момичета. Да, точно това е причината. Подразбрал какво ще стане Joy
Ще му кажа за другите препоръчани

# 21
  • Мнения: 9 228
Тайна,аз цял ден си мрънках,че няма да плача,ама и аз накрая се предадох.

dovede и аз края съм го гледала няколко пъти.Факт е,че сцената със стрелите ми харесва. Красива беше,въпреки последиците. Въобще Hong Gil Dong така те подлъгва за приятен,забавен и откчен сериал,а после обаче ти се напомня,че все пак е корейски.

Мече,ако обичате фентъзи започнете с The Story of the First King's Four Gods,а края си е свободна интерпретация  Grinning

# 22
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 564
rossonera, как така буквално  Laughing, запали ревност в много от нас. Simple Smile

didkapan, къде ти такъв късмет? Друг е смисъла, който вложих, но явно наистина оставям хората с друго впечатление.  Laughing

dovede, Rock Rock Rock е истинската история на един живот. Сериалът е биографичен, живота на Kim Tae Won, с всичките му позитивни и негативни страни. Ще видиш и Lee Seung Chul, за който ти отвори дума онзи ден, и избирането му за вокалист на групата, но точно Park Wan Kyu ще го пропуснеш. Той просто не участва като герой, защото е вокалист на групата за много кратък период от 2 години между 1997 и 1999 г., а тук историята започва от младините на Kim Tae Won, избирането на Lee Seung Chul за вокалист, тежките години за групата в края на 80-те, драмата, която изживява главния герой и пр, и пр. Гледай и ще разбереш.

И тъй като отново стана дума за "моето момче", пръстите ме сърбят да не сложа и негови снимки от сериала, и от представянето на Rock Rock Rock миналия декември.

 


П.П. Струва ми се, че преиграват с това влизане на големи звезди в казарма. Е, да е нещо, което се случва на малцина, разбирам, но това е напълно нормална практика за всеки здрав и прав южнокореец - без значение дали е звезда или обикновен гражданин.
Да, мъчно е, тъжно е, 2 години.. но все пак Rain трябва да бъде и поласкан, някой са щастливци ако дори една жена ги изпраща и посрещне на излизане от казарма (и тя да не е майка или сестра), а при него са хиляди, може би и милиони. Не е малко, толкова жени да те чакат 2 години, нали?  Laughing
Ето пример е и Tuon. Тя от известно време все чака някой от там. Все още никой не е излязъл от тези, които тя желае, но тя си чака, спокойно, търпеливо, нищо че междувременно и други влизат. Когато през март цъфнат сакурите (за тези, които не знаят, това са прочутите и невероятно красиви дървета-цветя, така характерни за Япония, които цъфтят само месец в розови и бели цветчета, в много японски продукции са показани тези чудно красиви дървета, символ и на живота на самураите) на о-в Хоншу в Япония, едно много приятно и усмихнато момче ще излезе от казарма в Южна Корея. Тогава и "розовите цветчета" в сърчицето на Tuon ще цъфнат, образно казано. Права съм, нали, Tuon?

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 15:23 от rossonera

# 23
  • MJF
  • Мнения: 8 620
Аз да си напиша впечатлението от The Man Who Can't Get Married, приятно корейско 16 сер. сериалче, спокойно може и във формат филм да е . Няма някои от задължителните клишета: тъпчене с храна, целувки по чела, препускания на високи токчета.... На фона на един психопат /чешит/егоцентрик/заклет ерген или кой както иска да го характеризира е засегната темата за толерантността в човешкото общуване. Приятно ми беше, оставам с положително мнение.

# 24
  • Мнения: 9 228
rossonera, истината е,че днес ми е малко тъпо.Може да е заради времето и дъжда ... Незнам ... rain,rain,rain и в двата случая Laughing
Сега ще ме извините,но ще направя паралел с Израел. Blush
Общото е, че всеки млад, прав и здрав гражданин на държавата е длъжен да мине през казарма за 3 години, а в корея за 2.Разбирам го,все пак те са в положение на съседско напрежение по едни или други причи,които нас не ни интересуват.Разликата е в това, че евреите не са така ограничени както корейците.Да и те преминават обучения и през хиляди полезни и не толкова неща, но имат известна свобода.Давам за пример Chen Aharoni (тази година му приключи службата) през трите години успя да издаде успешен албум и да участва в селекцията на страната за Евровизия,а ако беше спечелил щеше да лети за Германия.Иска ми се така да бъде и за корейците.Та те им спират развитието за тези 24 месеца,а могат да дата много,дори и да не е в темповете на които са свикнали. Така са си решили,така го правят, но пък аз съм по фенски алчна.
И аз си чакам,чакам - никой не излиза,ама защо трябва нови да влизат. LaughingНа Jun ki малко му остана,пък и вече е някак си по усмихнат- само го виж на клипчето,което днес сложих.

Пък и днес е щастлив ден.Все пак е денят на Такеши,a  той наистина е дал много на азиатското кино и са надявам да даде още толкова,дори двойно.


# 25
  • София
  • Мнения: 15 481


Малко "Hong Gil Dong"!



Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 15:38 от Тайна

# 26
  • Мнения: 9 228
Днес обаче е някакъв луд ден. Laughing
Слушам сега по радиото "Boom Boom Pow" весрията на Black Eyed Peas и се чудя защо не звучи както трябва.И ми просветва,последните няколко пъти я слушах и гледах (наблягвам на второто) в тази много по-готина версия.


# 27
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 564
rossonera, истината е,че днес ми е малко тъпо.Може да е заради времето и дъжда ... Незнам ... rain,rain,rain и в двата случая Laughing

Спокойно, Tuon, ето нещо, което може да те накара да се усмихнеш. Един бивш домашен любимец с друг домашен любимец. Сега не обръщай внимание на дъжда и тук, а открий позитивното.

Matsumoto Jun - Hitachi CM

От няколко дни ровя, ровя, ровя в нета, но никъде не мога да открия ето този филм - Rambling Hearts (2010)
Догледа ми се нещо друго с Kiriyama Renn, защото наскоро изгледах Beatrock Love и се спрях на този филм, историята в него също ми се стори интересна, но незнайно защо не го откривам никъде.
Явно вече ще чакам най-новите му два филмови проекта, единият Kimi e излезе преди две седмици, а втория предстои през ноември.

Днес се зарадвах, когато прочетох новината за новото сериалче с вече любимката ми от Zenkai Girl - Aragaki Yui с друг мой любимец от младите японски актьори Kaku Kento - Ranma 1/2, чието излъчване стартира в Япония през декември. Историята - тя в ролята на единствена наследница на голям род, чийто баща решава, че мъж, а не жена трябва да го наследи. Той в ролята на мъжът, който обаче страда от проклятие - при напръскване със студена вода се превръща в... жена.
Kaku Kento много ми хареса, когато наскоро гледах Asuko March!, направи ми впечатление с отличната и убедителна игра, която показа, но имаше и един момент в 8-ма серия, когато се преоблякоха като жени на шега. Хареса ми и като жена. Мисля, че ще бъде доста приятно това сериалче.

Tuon, мисля, че познавам барабаниста, но от къде ли? Хммм..

Ето още една версия на Boom Boom Pow, също много приятна за мен поради ясно видима причина от MBLAQ.

Lee Joon and Mir - Boom Boom Pow Dance

# 28
  • Мнения: 174
Когато през март цъфнат сакурите (за тези, които не знаят, това са прочутите и невероятно красиви дървета-цветя, така характерни за Япония, които цъфтят само месец в розови и бели цветчета, в много японски продукции са показани тези чудно красиви дървета, символ и на живота на самураите)...
Лелеле колко сложно си обяснила вишневото дърво.
Аз започнах The city hall, едвам съм на 3-ти епизода, но ми харесва. Cha Seung Won е като Док Го Джин в зародиш. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 826
Айде да ти зазвучи по още един начин smile3534



Не знам с rossonera как ще се разберете по въпроса за главният участник  hahaha.


Все говорим за по-новите драми и филми, затова искам да ви спомена за някои по-стари, които биха могли да ви заинтригуват. Нямат български субтитри, но пък повечето от вас се справят с руският или с английският, така че надали ще е проблем, ако нещо ви хареса.
Bad Couple , Don't Ask Me About the Past , Rude Woman , What’s Up Fox
 

Общи условия

Активация на акаунт