Гамен в детската градина

  • 1 032
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Съжалявам за случката и дъщеря ти. Преди 2 години и ние имахме подобни емоции. Проблемното дете при нас беше момиче, което родителите бяха записали на айкидо, за да си хабяло енергията. Беше цепнало клепача на дъщеря ми и едва не й беше извадило окото. Говорих с всички - учителки, директорка, скарах се с майката на детето. Не мисля, че постигнах някакъв резултат. С риск да прозвуча примиренчески, единственото, което можеш да направиш е да говориш с дъщеря си и да й обясниш да не контактува с това дете. Дъщеря ми е изпълнителна и въпреки, че беше уж приятелка с айкидистката, се съобрази с многобройните ни повтаряния и спря да играе с това момиче.
А за лекарствата, горещо ти препоръчвам Мадеказол, но мажи веднага. Аз съм го ползувала при белези от шарка и всички белези изчезнаха с изключение на един, който не намазах веднага.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Дара винаги чета постингите ти от край до край,защото съм забелязала,че разсъждаваш много реалнои без много емоции,

Без емоции? Ти ако ме беше видяла по онова време... Бях загубила човешки облик направо. Така бях подивяла. И Наталка е същата като Вики. Една лежерна, миролюбива, отворена, чак наивна. Затова ти казвам, че с нея много работихме. И не да му се репчи и да го мрази. Всичките ни приказки бяха насочени първо към това как да се защитава и предпазва, защото тя до този момент на никаква агресия не е била обект /тя има свойството да се харесва на хората и те обикновено й ахкат и охкат възхитено и умилено, а не я нападат/, и второ - да има предвид, че всякакви хора има и да подхожда поне малко по-резервирано. Тогава тя за първи път се сблъска с агресия и лошотия. Но то и там нещата бяха малко изкривени, защото това дете си падаше по нея, пък тя не, и се опитвала да го отбягва, пък той затова я преследвал всъщност и като видел, че тя го отблъсква и тогава нападал. Ужасно откачена история беше. Неговата агресия беше породена не от омраза, а от огорчение. Ама така може човека, така реагира. Казах  тогава на баща й, че ако отсега си играем с нея на Монтеки и Капулети не искам и да си мисля какво ни чака в бъдеще.

Говори й на Вики. Много отдалече и много внимателно. И не я учи толкова как да отговаря на агресията /това не всеки го може/, а по-скоро как да се предпазва от нея. Това е по-разумното според мен. На някои хора просто характера им не позволява да отвръщат на удара - не го умеят. Добре е, че Вики е от тях. Не й го отнемай. По-скоро я научи как да се пази и да разпознава потенциален агресор. Това по-би й било от полза. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт